Rzadka sierść u Yorka 3,5 mies

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

eldal
Posty: 2
Rejestracja: 19 lipca 2008, 19:26

19 lipca 2008, 19:38

witam wszystkich:)
mam pytanie , a mianowicie czy to jest normalne że mój piesek rasy york ( 3,5 mieś) ma na łapkach rzdką siersć , i na całości mi sie wydaje ze ma rzdką ;( niewiem może to jest spowodowane tym ze troche urusł i skóra mu sie naciągneła i przez to siersc wydaje się rzadsza czy moze zastosować mu jakies witaminy? co może być tego przyczyną, prosze o rade i pozdrawiam :)
york001
Posty: 33
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 16:43
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

23 lipca 2008, 13:59

Witam!
Być może taka jest uroda pieska ( choć to mało prawdopodobne ). Jeżeli uważasz, że cały jest pokryty zbyt rzadką sierścią to może być niewłaściwa dieta lub pielęgnacja ( np. niewłaściwe kosmetyki bądź brak odżywek dla szaty zwierzaczka ). W sklepie są preparaty kosmetyczne i nie tylko, również dodatki do karmy wpływające na jakość szaty, ale nie wiem czy także na ilość, ale myślę,że warto poszukać. Zakładam, że piesek nie ma dolegliwości skórnych. Również w tym dziale zamieszczone są posty poświęcone pielęgnacji szaty yorków, a dołączone zdjęcia psiaków świadczą o tym, że autorzy wiedzą o czym piszą i radzą innym (patrz posty MAMAMIKIWIKI).
Pozdrawiam.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

07 sierpnia 2008, 22:05

Wygląd stanu szaty w dużym stopniu zależy od genetyki - wglądnij w rodowód pieska jak było w kilku pokoleniach wstecz - obecnie dość łatwo znaleźć pieski w internecie wpisując pełne dane konkretnego psa :)

Następne wytyczne to:
sprawy odżywiania i otoczenia - czy piesek nie jest alergikiem, czy dostaje odpowiednie pożywienie z dobrym bilansem mikro i makro-elementów.
Postępowania z matką w czasie ciąży i porodu.
Doboru odpowiednich kosmetyków dla tej konkretnej rasy i ogólna pielęgnacja szaty.
Wieku - to mały szczeniak i jego szata dopiero nabiera wyglądu.

Inna sprawa - to wiek kiedy pies sie wybarwia - wtedy występuje dość zabawny moment (kontrast kolorów) że pies wygląda jakby był nieco "łysy" .;)
Beata8730
Posty: 5
Rejestracja: 21 sierpnia 2008, 18:27

23 sierpnia 2008, 12:00

Wiem,że to nie miejsce na ten temat,ale mam pytanie co robiliście,żeby waszym yorkom stały uszy??Mój uszu nie daje sobie podklejać..miał je obstrzyżone,od 2 dni masuję mu uszka..miał zabieg usuwania mleczaków.Ma 6 misiecy.Uszy mu jeszcze staną?czy nie mam co czekać?jego rodzice miały uszka stojące.
eldal
Posty: 2
Rejestracja: 19 lipca 2008, 19:26

23 sierpnia 2008, 17:15

witam, no niewiem moja sunia od malutkiego ma stojące uszka a ma teraz prawie 5 mies , i ślicznie jej stoją , może witamin ma za mało?
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

23 sierpnia 2008, 20:27

Niestety jest to wada spowodowana albo genetyką, albo uwarunkowaniami przyswajania wapna i fosforu.
Ponieważ sunia miała usuwane ząbki to znaczy że ma predyspozycje do zaburzeń przyswajania makro i mikroelementów - jest to dziedziczne (ktoś z przodków) albo osobnicze (w dalszych pokoleniach ta cecha jest już dziedziczna)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość