Pytanie o odrobaczenie

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Annnaaaaaaaaaaaa

29 listopada 2011, 10:52

Panie doktorze,mój roczny sznaucerek był odrobaczany co miesiąc przez pół roku z zaznaczeniem,że gdy skonczy 11 miesiecy mamy pojawić się po dawkę innego,silniejszego preparatu ( tasiemiec i zdaje się nicienie). Mam obawy ponieważ wyczytalam w necie,że jest to zbyteczne,a nawet może zaszkodzić psu.

Proszę o odpowiedz: udać się z pieskiem po preparat czy nie -- piesek przybiera na wadze,nie choruje,więc odrobaczenie ma być profilaktyczne .

dziękuję za odpowiedź
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

29 listopada 2011, 13:13

Profilaktycznie...co miesiąc???? :shock: :shock: :shock:
Jesteś pewna że twój pies jest opieką weta a nie rzeźnika?
Anaaaaaaaaaaaaaa

29 listopada 2011, 14:30

hehe,nie wiem :) Piesek był odrobaczany co miesiąc do ukończenia 6 miesięcy i potem,w 11 miesiącu zycia lekarz kazał się zgłosić po jakiś silniejszy preparat przeciw tasiemcom,a ja po prostu się boję czy to aby mu nie zaszkodzi skoro piesio ma się dobrze
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

29 listopada 2011, 14:54

Jak będziesz podawać tak często srodki na odrobaczanie to zaszkodzisz psu napewno....
annaaaaaaaaaaaaaaaaa

29 listopada 2011, 15:21

Właśnie,zaczyna mnie to martwić i nie wiem czy zgłosić się z psiakiem po ten silniejszy specyfik.Dziękuję Ci Isabella za rady :*
czarno_czerwona
Posty: 184
Rejestracja: 19 sierpnia 2011, 15:10

29 listopada 2011, 15:32

Moj weterynarz mówi że profilaktycznie to u szczeniaka co 3 miesiące u dorosłego psa co pół roku. Poco mu preparat na tasiemce skoro nie ma tasiemcy??
Annaaaaaaaa

29 listopada 2011, 16:08

Zgadza się i jeszcze to,że preparat jest silny , a na dodatek chodzi tylko o profilaktykę
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

29 listopada 2011, 19:43

A jeszcze lepiej co jakiś czas zanieść próbkę kału do badania - to nie kosztuje dużo, napewno mniej niż odrobaczanie....i działać dopiero w zależności od wyników.
A co pies do tej pory dostawał?
Anaaaaa

29 listopada 2011, 19:48

Co miesiąc Pyrantelum Medana w dawce dopasowanej do wagi. W kale od początku nie było pasożytów,ale odrobaczany był już u hodowcy. Nie wiem więc jaki jest sens podania silniejszego preparatu jeśli rozwija się dobrze i wygląda znakomicie. Weterynarz wspomniał o tym już przy 1 szym odrobaczaniu,że za jakiś czas,jak podrośnie podamy mu coś na tasiemca i ...tu nie pamiętam..nicienie może ?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość