Przyciemniacz do nosa

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

NIKA

28 grudnia 2005, 15:31

Witam. Czy można tu kupić i w jakiej cenie ( nie znalazłam produktu ) lub czy ktoś wie gdzie można kupić maści, kremy, korektory przyciemniające nos na wystawę? Wiem, że jeden taki produkt nazywa się BLACH - OUT i jest z seri kosmetyków dla psa firmy KW. Podobno jest również jakaś maść przyciemniająca nos ( nie wiem jak się nazywa ) sprzedaje to firma ALL SYSTEM. Proszę o pomoc i poradę. Może ktoś znajeszcze jakieś preparaty lub sposoby aby dodać pigmentu.
Gość

28 grudnia 2005, 17:32

pomyśl o końcu kariery wystawowej psa, skoro jest nieprawidłowo wybarwiony to może przekazywać to swojemu potomstwu.
hodowla powinna być oparta na doskonaleniu rasy a nie ukrywaniu wad.
NIKA

29 grudnia 2005, 07:19

Ale w mojej rasie taki nos nie stanowi wady... Aczkolwiek bardziej pożądany jest nos czarny... Znam jedną Championkę z takim nose. Na wystawę wybieram się w Marcu a mojemu psu na zimę nos jaśnieje w lecie jest czarny i boję się że w Marcu będzie jeszcze jasny.
Acha i przepraszam za pomyłkę ten preparat firmy KW nazywa się BLACK - OUT.
Gość

29 grudnia 2005, 10:38

No akurat u AST nos, powieki i oczy powinny być czarne a nie niebieskie czy szarne np.
Gość

29 grudnia 2005, 13:18

ja widziałam na wystawie buldoga u których też nos powinien być czarny, to ten miał brązowy- piękny eksterierowo pies, ale ten nos!
no i dostawał oceny "B.dobry" co eliminuje psa z hodowli,
dlatego uważam , że nie powinno się kombinować z pigmentem, to zwyczajne oszustwo, co z tego że dzięki temu pies został by dopuszczony do hodowli? a jak wszystkie szczenięta po nim miały by to samo?
nie należy rozmnażać wadliwych egzemplarzy.
NIKA

29 grudnia 2005, 16:28

Po pierwsze ja mam sukę a nie psa i nie eliminowały by ją oceny bdb. A po drugie w mojej rasie dopuszczalny jest noswątrobiany i brązowy. Znam suczkę Championkę z identycznym nosem a jek szczenięta mają czarne. A czy u 6 miesięcznego psa jest szansa na poprawę pigmentu? Może w lecie...
Bula

30 grudnia 2005, 04:46

Podawaj psu algi morskie, powinny wzmocnić pigmet nosa, i włos też nabierze lepszego (pardziej żywego) koloru :)
Jeżli dobrze pamiętam to preparat nazywa się Algosan, tabletek Sanalu nie polecam bo nic nie daja!
Jeżeli Twój pies nie ma jeszcze wybarwionego nosa (ma różowe plamki) to jeżeli nie jest to duża powierzchnia to powinno być dobrze nos pigmętuj się nawet do 2 - 3 lat.
Jeżeli nos jest trochę za jasny tez powinno pomóc.

P.S
Prepaat o którym myśle sprzedawany w puszkach takich jak Salvikal, algi są oczywiście w proszku - poprostu dosypujesz je do psiego jedzenia!

Pozdrawiam!
NIKA

30 grudnia 2005, 07:15

Dzięki BULA. Też o tym słyszałam i wczoraj zaczęłam kurację BEAPHAR ALGOLOTH również sproszkowane algi. Nos mojego psa po bokach jest czarny a w środku jaśnejszy, taki brązowy.
Gość

06 stycznia 2006, 18:20

Szczerze..... daruj całkiem sobie wystawy.

Obrazek
NIKA 17

14 stycznia 2006, 07:38

A po co tutaj zdjęcie tego jamnika? Ja nie mam jamnika... I nie rozumiem o co Ci chodzi.
Gość

14 stycznia 2006, 13:53

[qoute]Mam 6 miesięczną jamniczkę długowłosą miniaturową. Suczka ma niedobarwiony nos tzn. po bokach czarny a w środku jasny ( więcej jasnego niż czarnego ). Czy są jakieś sposoby na lepszą pigmentację? Co w takiej sytuacji z wystawami? Bo suczka jet pięknie zbudowana,... tylko ten nos...[/quote]

A stąd to wiem.
http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=784
Jakiś zbyt duży zbieg okoliczności ;)

W takim razie jeśli nie masz jamnika, to jakiego masz psa?
NIKA

14 stycznia 2006, 14:46

Tamto pisałam w imieniu kolerzanki ( wyjechała na miesiąc za granicę i pilnuję jej jamnika ) ale tak czy tak na zdjęciu zamieszczonym przez Ciebie nie zauważyłam ani jej jamnika ani psa z niedobarwionym nosem więc nie rozumiem po co to zdjęcie... Jeżeli chodzi o mojego psa to jest to hovawart i ma akurat w tej chwili 7 miesięcy.
NIKA

14 stycznia 2006, 14:54

Jeżeli o mnie chodzi to szczerze mówiąc nie przepadam za jamnikami choć sunia kolerzanki jest nawet fajna ale ja jednak wolę większe psy... :)
Gość

14 stycznia 2006, 15:04

Jeśli to było pisane w imieniu koleżanki, to nie rozumiem stwierdzenia "MAM", poza tym, zdjęcie zrobione jest z boku, i jeśli nos jest jaśniejszy w środku, to niby jak to zobaczyć?

To bardzo dziwne co piszesz. Przecież masz na imię Monika. Nika od imienia prawdopodobnie. Twoja koleżanka też Monika?
Gość

14 stycznia 2006, 15:07

I jakoś to dziwne, że akurat obie sunie w tym samym wieku i z niedobarwionym nosem ;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość