Problem z elektryzowaniem

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ewcia87

30 listopada 2018, 22:01

Hey.
Posiadam psiaka mix spaniela i mamy duży problem z elektryzowaniem się sierści.
Jeśli chodzi o rodzaj sierści to troszkę ciężko ją dokładnie określić. Na uszach, głowie, łapach, podbrzuszu i ogonie włos długi i cienki układający się w pióra. Grzbiet i boki włos gruby, zimą z podszerstkiem. Psiak jest regularnie strzyżony na 3-6mm zimą zostawiamy troszkę dłuższe kłaczki 9mm. Sierść nie jest czesana nawet jak zapuścimy dłuższe kłaczki, czesanie powodowało kołtunienie się sierści, a bez czesania mamy pióra bez kołtunów ;)
Wiem, że psiaki bardziej elektryzują się zimą bo jest suche powietrze, a przez resztę roku problem występuję rzadziej. Nie wiem czy możemy jakoś to elektryzowanie zminimalizować, bo nie chodzi tu o "kopnie mnie prądem kilka razy w ciągu dnia, ale robienie tego non stop. I zaczynam sądzić, że mój pies to robi specjalnie.
Zaczyna to już wyglądać trochę jak nerwica np: przebywamy w kuchni 30 min, pies przez całe 30 min krąży po kuchni (w każdym pomieszczeniu mamy określony schemat) najpierw dotyka nosem chromowanej nogi od stołu, delikatne "pyk", przechodzi do rurki od grzejnika, delikatne "pyk", na koniec metalowa szuflada od kuchni, znowu "pyk", potem otrze się o moje spodnie i wraca do nogi do nogi od stołu i tak cały czas, czy jesteśmy w kuchni 10 min czy godzinę. Niczym nie można jej powstrzymać, może zmienić kolejność ale nie przestanie dotykać nosem metalowych elementów.
Czy są jakieś metody/sposoby żeby pies się mniej elektryzował?
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

26 stycznia 2021, 09:34

Cześć!
Musisz zadbać o prawidłową pielęgnację sierści, tak żeby przywrócić wysoką kondycję sierści. Na początek polecamy specjalne szampony i odżywki, które pomogą w prawidłowej pielęgnacji.

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-16513-DERMAPHARM-Champ-Richer-szampon-dla-psow-o-siersci-krotkiej-i-gladkiej-250ml.htm
l
Ale oprócz prawidłowych zabiegów pielęgnacyjnych warto zadbać o kondycję sierści również od środka! W tym celu możesz sięgnąć po karmy, które w skałdzie zawierają kwasy Omega-3 i -6, które wyraźnie wpływają na stan włosia i szybko go poprawiają. Możesz również wybrać specjalny produkt, jakim jest Bosch Olej z łososia - 1000ml

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-27119-Bosch-Olej-z-lososia-1000ml.html?query_id=1
Olej jest naturalnym uzupełnieniem diety czworonogów. Poprawia kondycję zarówno sierści, jak i skóry zwierząt. Koniecznie wypróbuj!

Zapraszamy do naszego sklepu ;)
KrakVet.pl
stokrotka
Posty: 107
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:22

26 stycznia 2021, 09:45

Może brakuje mu witamin i dlatego sierść tak reaguje. Spróbuj ją nawilżyć - dodawaj dodatki do karmy, jakieś witaminki albo olej z łososia (odkąd podaję go mojemu owczarkowi to sierść stała się gęsta, mocniejsza i bardziej błyszcząca).
Ewentualnie tak doraźnie możesz spróbować przetrzeć sierść delikatnie wilgotną ścierką, to powinno rozładować napięcie i sierść nie powinna się elektryzować.
orwell1
Posty: 96
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:21

16 lutego 2021, 09:48

ewcia87 pisze:
30 listopada 2018, 22:01
Hey.
Posiadam psiaka mix spaniela i mamy duży problem z elektryzowaniem się sierści.
Jeśli chodzi o rodzaj sierści to troszkę ciężko ją dokładnie określić. Na uszach, głowie, łapach, podbrzuszu i ogonie włos długi i cienki układający się w pióra. Grzbiet i boki włos gruby, zimą z podszerstkiem. Psiak jest regularnie strzyżony na 3-6mm zimą zostawiamy troszkę dłuższe kłaczki 9mm. Sierść nie jest czesana nawet jak zapuścimy dłuższe kłaczki, czesanie powodowało kołtunienie się sierści, a bez czesania mamy pióra bez kołtunów ;)
Wiem, że psiaki bardziej elektryzują się zimą bo jest suche powietrze, a przez resztę roku problem występuję rzadziej. Nie wiem czy możemy jakoś to elektryzowanie zminimalizować, bo nie chodzi tu o "kopnie mnie prądem kilka razy w ciągu dnia, ale robienie tego non stop. I zaczynam sądzić, że mój pies to robi specjalnie.
Zaczyna to już wyglądać trochę jak nerwica np: przebywamy w kuchni 30 min, pies przez całe 30 min krąży po kuchni (w każdym pomieszczeniu mamy określony schemat) najpierw dotyka nosem chromowanej nogi od stołu, delikatne "pyk", przechodzi do rurki od grzejnika, delikatne "pyk", na koniec metalowa szuflada od kuchni, znowu "pyk", potem otrze się o moje spodnie i wraca do nogi do nogi od stołu i tak cały czas, czy jesteśmy w kuchni 10 min czy godzinę. Niczym nie można jej powstrzymać, może zmienić kolejność ale nie przestanie dotykać nosem metalowych elementów.
Czy są jakieś metody/sposoby żeby pies się mniej elektryzował?
Hej Ewka, też wystąpił u nas ten problem :| zaczęliśmy podawać preparaty na poprawę kondycjji sierści, ale one nic nie pomagały... Wszyscy tak zachwalają ten Olej z łososia od boscha to wypróbowaliśmy. I problem trochę zmalał. może przy dłuzszym używaniu zniknie całkiem. W każdym razie polecam. Używamy krótko, a efekty obiecujące :wink:
niaiu
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2021, 09:51

24 lutego 2021, 08:13

Cześć mam ten sam problem u suki owczarka niemieckiego długowłosego... Czy Bosch Olej z łososia sprawdzi się również w tym przypadku? Czy lepiej sięgnąć po suplementy diety?
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

05 marca 2021, 08:40

niaiu pisze:
24 lutego 2021, 08:13
Cześć mam ten sam problem u suki owczarka niemieckiego długowłosego... Czy Bosch Olej z łososia sprawdzi się również w tym przypadku? Czy lepiej sięgnąć po suplementy diety?
Witaj! :)
Oczywiście! Również w Waszym przypadku Bosch Olej z łososia będzie doskonałym wyborem. Produkt poprawia kondycję skóry i sierści dzięki zawartym w składzie kwasom Omega - 3 i Omega-6. Dzięki niemu sierść stanie się bardziej gęsta i lśniąca. :)

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-27119-Bosch-Olej-z-lososia-1000ml.html?query_id=1
Olej z łososia jest naturalnym uzupełnieniem diety czworonogów. Poprawia kondycję zarówno sierści, jak i skóry zwierząt. Koniecznie wypróbuj!

Zapraszamy do naszego sklepu ;)
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość