pies się drapie

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

niaiu
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2021, 09:51

04 sierpnia 2021, 09:51

hej, zauważyłam ostatnio, że mój pies mocno się drapie. Co może być tego przyczyną?
ka_mila1
Posty: 65
Rejestracja: 07 lipca 2021, 08:19

04 sierpnia 2021, 10:04

może reakcja alergiczna? Nie zmieniliście w ostatnim czasie karmy?
JJanka
Posty: 75
Rejestracja: 21 maja 2021, 07:54

04 sierpnia 2021, 10:35

warto odwiedzić weterynarza. To może być zarówno reakcja alergiczna, jak i wszawica czy pchły...
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

05 sierpnia 2021, 10:37

Cześć!
Drapanie się psa to problem, który może utrudniać nie tylko funkcjonowanie czworonoga, ale i jego właściciela. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio temu przeciwdziałać. Jeśli nie wiesz, jak rozpocząć walkę z tym problemem, koniecznie udaj się do weterynarza. On będzie wiedział jakie kroki podjąć.
Ponadto, na naszym blogu możesz zerknąć do poradnika Dlaczego Twój pies się drapie? (czynniki wywołujące swędzenie, objawy, skutki nieleczenia). Dowiesz się z niego jakie g mogą być przyczyny drapania się i jak rozpoznać konkretne zjawisko.

Zapraszamy do lektury!

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/artykuly/dlaczego-twoj-pies-sie-drapie-czynniki-wywolujace-swedzenie-objawy-skutki-nieleczenia/
KrakVet.pl
12Anne12
Posty: 47
Rejestracja: 19 maja 2021, 08:31

06 sierpnia 2021, 09:33

u nas weterynarz zalecił Simparice (podejrzenie pcheł) a jak to nie pomoże no to kompleks badań pod kątem alergii właśnie
KGON
Posty: 1
Rejestracja: 06 sierpnia 2021, 14:06

06 sierpnia 2021, 14:18

Ja ostatnio walczę u Chow Chow i jego z drapaniem, pierw była diagnoza, że karma z drobiem , więc odstawiłam . Jednak poprawy brak , karma zmieniona na rybną ale niestety rany i łysienie na ,, pośladkach,, masakra . Znów kolejne zastrzyki , aerozole i nic. Pies czesany codziennie , wykąpany w szarym (prawdziwym ) mydle ( wszystko z kontrolą weterynarza) , i nic. Rany na 10 cm . I pewnego dnia weterynarz zapytał czy ona nie ma pcheł. Nie widziałam mimo codziennej pielęgnacji ciężko cokolwiek znaleźć coś w tym gąszczu. Pcheł nie znalazłam , ale odchodów pcheł ogrom!!!! Dostała krople na kark i grzbiet , od dwóch dni się nie drapie .Mam nadzieję , że to było teraz dobra diagnoza. Bo już nie wiem , co może być przyczyną. Teraz muszę zadbać o sierść i jej jakość proszę o radę jakiej odzywki używać antystatycznej , aby nie wywołała jakichkolwiek alergii?
maczek1
Posty: 72
Rejestracja: 02 czerwca 2021, 07:47

10 sierpnia 2021, 09:57

KGON pisze:
06 sierpnia 2021, 14:18
Ja ostatnio walczę u Chow Chow i jego z drapaniem, pierw była diagnoza, że karma z drobiem , więc odstawiłam . Jednak poprawy brak , karma zmieniona na rybną ale niestety rany i łysienie na ,, pośladkach,, masakra . Znów kolejne zastrzyki , aerozole i nic. Pies czesany codziennie , wykąpany w szarym (prawdziwym ) mydle ( wszystko z kontrolą weterynarza) , i nic. Rany na 10 cm . I pewnego dnia weterynarz zapytał czy ona nie ma pcheł. Nie widziałam mimo codziennej pielęgnacji ciężko cokolwiek znaleźć coś w tym gąszczu. Pcheł nie znalazłam , ale odchodów pcheł ogrom!!!! Dostała krople na kark i grzbiet , od dwóch dni się nie drapie .Mam nadzieję , że to było teraz dobra diagnoza. Bo już nie wiem , co może być przyczyną. Teraz muszę zadbać o sierść i jej jakość proszę o radę jakiej odzywki używać antystatycznej , aby nie wywołała jakichkolwiek alergii?
A może zamiast odżywki olej z łososia? Mój owczarek też miał kiepską sierść, próbowaliśmy witamin, ale odkąd podajemy mu właśnie olej z łososia, to nie dość że jest silna i lśniąca to też poprawiła się kondycja skóry
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość