Kleszcze - czy można podać krople drugi raz?

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

whataya
Posty: 55
Rejestracja: 10 listopada 2015, 12:04

18 kwietnia 2018, 06:50

Mojemu labradorwi zawsze kleszcze wbijają się w okolice głowy. Tym razem to już 4 w ciągu kilkunastu dni. Pierwszy odkryliśmy w tym samym dniu, w którym podaliśmy mu krople przeciwkleszczom, myśleliśmy że odpadnie, ale po 2 dniach wyjęliśmy i był żywy. Na drugi dzień na głowie znalazłam drugiego, za maly by wyjąć, za duże ryzyko urwania, przeczytałam że kleszcz w ciągu 48h powinien zeschnać i odpaść, po tym czasie wyjęliśmy go (wczoraj)i znowu był żywy. Dzisiaj widzę trzeciego kleszcza na głowie mojego psa, znów bardzo mały. W między czasie złapałam kleszcza nie wbitego, chodzącego po moim psie. Wychodzi na to, że preparat nie działa. Jest przeznaczony dla psów od 15 do 40kg.
Mój pies waży 40kg, dostał krople 12.04, czy w związku z tym, że nie działa mogę mu już podać drugą dawkę? Czy jest to bezpieczne? Drugie pytanie czy jest coś skutecznego w sprayu dla psów co je odstrasza i co można stosować z kroplami? Martwię się, że te kleszcze w końcu go czymś zarażą. Obroża nie wchodzi raczej w grę, nigdy się nie sprawdzała, w krople których używam, używałam wcześniej przez ok 2 lata i były skuteczne przez nawet 1.5 miesiąca, dlatego nie rozumiem. Cała dawka jest w dwóch tubkach, więc jak nie obie to może chociaż jedną mu zakopić? Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 kwietnia 2018, 09:04

preparat można powtórzyć po 3 tygodniach.
janka97
Posty: 23
Rejestracja: 19 marca 2017, 19:04

19 kwietnia 2018, 16:20

Hej,

Jaką obrożę stosowaliście, że się nie sprawdzała?
Krople powinny działać - jeśli nie działają to nie należy powtarzać dawki, tylko zmienić metodę.

Kleszcza należy wyjmować, a nie czekać, aż wypadnie. Im krócej żeruje, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że doprowadzi do zakażenia.

Pozdrawiam
ccenka1
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwietnia 2018, 10:35

24 kwietnia 2018, 11:04

u mnie krople też nie zadziałały :( jakieś dziadostwo kupiłam ,
kupujcie spradwzone marki,polecane przez weterynarzy
Ostatnio zmieniony 15 maja 2018, 08:31 przez ccenka1, łącznie zmieniany 1 raz.
Igor599
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwietnia 2018, 11:46

24 kwietnia 2018, 14:01

Moim zdaniem można podać, ale lepiej iść do weterynarza. Myśle, że on będzie wiedział najlepiej co zrobić w takiej sytuacji.
____
Igor99
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2018, 17:08
Lokalizacja: Kielce

24 maja 2018, 22:22

A może spróbuj innego sposobu? Na przykład czosnek może być dobrym rozwiązaniem. Ja już od kilku lat stosuję ten sposób u mojego psa, dodaję startego czosnku do jedzenia i problem mam z głowy. Pies nie wydziela nieprzyjemnych zapachów i nie ma problemów z kleszczami, więc same plusy.
niaiu
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2021, 09:51

21 stycznia 2021, 08:50

whataya pisze:
18 kwietnia 2018, 06:50
Mojemu labradorwi zawsze kleszcze wbijają się w okolice głowy. Tym razem to już 4 w ciągu kilkunastu dni. Pierwszy odkryliśmy w tym samym dniu, w którym podaliśmy mu krople przeciwkleszczom, myśleliśmy że odpadnie, ale po 2 dniach wyjęliśmy i był żywy. Na drugi dzień na głowie znalazłam drugiego, za maly by wyjąć, za duże ryzyko urwania, przeczytałam że kleszcz w ciągu 48h powinien zeschnać i odpaść, po tym czasie wyjęliśmy go (wczoraj)i znowu był żywy. Dzisiaj widzę trzeciego kleszcza na głowie mojego psa, znów bardzo mały. W między czasie złapałam kleszcza nie wbitego, chodzącego po moim psie. Wychodzi na to, że preparat nie działa. Jest przeznaczony dla psów od 15 do 40kg.
Mój pies waży 40kg, dostał krople 12.04, czy w związku z tym, że nie działa mogę mu już podać drugą dawkę? Czy jest to bezpieczne? Drugie pytanie czy jest coś skutecznego w sprayu dla psów co je odstrasza i co można stosować z kroplami? Martwię się, że te kleszcze w końcu go czymś zarażą. Obroża nie wchodzi raczej w grę, nigdy się nie sprawdzała, w krople których używam, używałam wcześniej przez ok 2 lata i były skuteczne przez nawet 1.5 miesiąca, dlatego nie rozumiem. Cała dawka jest w dwóch tubkach, więc jak nie obie to może chociaż jedną mu zakopić? Proszę o pomoc.
Preparat może jest za słaby i dlatego nie pomaga Twojemu psu. Jakie kropelki kupiłaś? Może warto sięgnąć bo takie rekomendowane przez weterynarza. Co do kolejnej dawki - ja bym nie podawała, producent zaleca odczekanie od 3 do 4 tygodni. Jeżeli znalazłaś kleszcza to lepiej odwedzić lekarza, żeby usunął pasożyta. Przy okazji można zapytać o sugestie co do ochrony przed kleszczami ;)
stokrotka
Posty: 107
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:22

22 kwietnia 2021, 07:54

Możliwe, że jest tak że kropelki są źle dobrane (np. do wagi psa i wielkości). Im większy pies, tym większa pojemność kropelek powinna być. Wtedy masz pewność, że Twój pies jest pod odpowiednią ochroną
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

22 kwietnia 2021, 08:54

U nas świetnie się sprawdza nowa obroża, co się pojawiła w krakvecie oststanio. Francodex.

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-pol-27966-FRANCODEX-Obroza-dla-duzych-psow-powyzej-20-kg-odstraszajaca-insekty-4-miesiace-ochrony-75-cm.html?query_id=4
odstrasza kleszcze i nie przeszkadza pieskowi ( a wcześniej często je ściągał sam)
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

26 sierpnia 2021, 08:25

Witaj!
Prawidłowa ochrona przeciwko kleszczom jest bardzo ważna. To d niej zależy bezpieczeństwo oraz prawidłowe funkcjonowanie Twojego psa. W naszym sklepie znajdziesz szeroki asortyment produktów, które zadbają o odpowiednią ochronę przeciwko kleszczom.
Nasi Klienci pokochali specjalistyczne kropelki do ochrony przeciwko kleszczom. Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo Twojego podopiecznego dobierz kropelki odpowiedzialnie. Przede wszystkim zwróć uwagę na ich pojemność. Im pies jest większy, tym większe powinno być opakowanie kropelek.

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/tra-pol-36056-Akcesoria-przeciwko-kleszczom.html
Zapraszamy do naszego sklepu!
KrakVet.pl
blake111
Posty: 90
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 14:11

27 sierpnia 2021, 08:13

Brzmi, jakby kropelki były dobrane nieprawidłowo, najlepiej skontaktuj się z weterynarzem
bilska
Posty: 17
Rejestracja: 22 stycznia 2021, 08:42

14 marca 2023, 21:01

My naszemu podajemy regularnie preparat fiprex duo i naprawde super sie sprawdza
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

25 marca 2023, 14:06

Witam,
Jeśli preparat początkowo polecany przez weterynarza nie zadziałał warto rozważyć następujące kwestie:
- Czy preparat został w odpowiedni sposób zaaplikowany zwierzęciu?
- Czy zwierzę nie zostało zmoczone 3 dni po podaniu preparatu?(w przypadku preparatów spot-on oraz pour-on)
Następnie udać się do lekarza weterynarii po inny preparat lub (w wypadku, kiedy problem leży nie po stronie preparatu, a po stronie zastosowania) ten sam preparat i ponowić aplikację.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
Maurycy11
Posty: 6
Rejestracja: 14 lutego 2024, 09:27

14 lutego 2024, 10:27

Potencjalne czynniki alergiczne może wykazywać nasz pupil...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość