Jaki szampon i jak często

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
bobwoj
Posty: 70
Rejestracja: 09 października 2006, 08:16
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

09 października 2006, 09:23

Wiatm. Jestem tutaj pierwszy raz więc pragne wszystkich powitać. Gratulacje dla autorów i reprezentanów portalu. ŚWIETNA ROBOTA!!!

A teraz do rzeczy... Jesteś szczęśliwym włąscicielem ON 10 miesięcznego. Jest to typowy pies domowniczy. Mimo że mieszkam w domu z ogrodem pies i tak woli przebywać z nami wewnątrz. Więc musze dbać o jego czystość. Do tej pory kompałem go dwa razy delikatnym hipoalergicznym szamponem. Niestety za drugim razem okazał się zbyt delikatny. Kompiel nie pozbyła się nieprzyjemnego zapachu. Stąd moja prośba. Jaki szampon najlepiej usuwa przykry zapach ( dodając lekką woń czegoś miłego dla ludzkiego nosa ale jednocześnie nie przeszkadzającego pieskowi?) - no i oczywiście w przystępnej cenie.
A może coś do spryskania?
Aha dodam jeszcze że piesek zaczął sie drapać i gryźć.
Więc najlepszy byłby jakiś usuwający podrażnienia i ewentualne pasożyty (chociaż żadnych nie zauważyłem), nie wywpłujący podrażnień i jednocześnie perfumujący..

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
:)
Awatar użytkownika
boguś
Posty: 220
Rejestracja: 20 września 2006, 18:11
Lokalizacja: Zielona

09 października 2006, 12:15

O szamponach tu już było wiele razy pisane,poprzeglądaj archiwa
W kwesti drapania,to lepiej niech obejrzy go wet,bo przyczyn może być wiele,nawet jak nic nie widzisz.Po pobraniu zeskrobin może się okazać że jednak ma jakieś pasożyty,ale jak pisałem przyczyn może być wiele
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 października 2006, 11:02

z twojego opisu wniosku , że raczej ten pies ma jakieś problemy ze skórą i częstsze kąpiele nie rozwiążą tego problemu jak i działanie objawowe zabijające zapach.
Awatar użytkownika
bobwoj
Posty: 70
Rejestracja: 09 października 2006, 08:16
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

10 października 2006, 14:34

Dzęki Panie JArku.
Byłem u weterynarza i ten zaaplikował pieskowi jakiś środek wpuszczając kilka krolki na skóre psiaka. Zapłąciłem 30zł ma on podobo nie szkodzić pieskowi ani ludzią. Nie wolno mi go kąpać przez dwa dni. Podobno jest to środek z górnej półki. Niestety w roztargnieniu nie zapamiętałem nazwy. W książeczce zdrowia jest przyklejona niebieska naklejka w kształcie klucza. Tak wyglądał ten aplikator.
Po tym jakby piesek przestał sie drapać. Mam nadzieje że środek został dobrze dobrany.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
boguś
Posty: 220
Rejestracja: 20 września 2006, 18:11
Lokalizacja: Zielona

10 października 2006, 15:30

Prawdopodobnie to był frontline
potec

12 października 2006, 21:54

Jak niebieska ampułka w kształcie klucza to napewno frontline :)
Awatar użytkownika
bobwoj
Posty: 70
Rejestracja: 09 października 2006, 08:16
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

13 października 2006, 07:47

Tak to ten środek. Co o nim sądzicie? Czy jest to górna półka środków tego rodzaju? I jaka jest jego skuteczność?
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

13 października 2006, 20:13

Preparat bardzo skuteczny, z górnej półki, na pchły i kleszcze, bójczy ale nie odstraszający, działa krócej niż deklaruje producent - przynajmniej tak twierdzą psiarze. W przypadku mniejszych psów bardzo opłaca się kupowanie tego preparatu w Krakvecie a nie w lecznicach. Można kupić największą dawkę i podzielić na kilka psów, albo odlać strzykawką do maciupeńkiego, szczelnego pojemniczka (np. na surowicę). Można zostawić w strzykawce - też jest szczelna. Wychodzi bardzo tanio. :wink:
Awatar użytkownika
nekko
Posty: 44
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:01

04 marca 2007, 22:58

A ja jeszcze o szamponach. Z doświadczenia mogę polecić ten:

http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... ts_id=1505

Chociaż jest w małym opakowaniu, jest stosunkowo wydajny i naprawdę dobry. Sierść robi się miękka i nie ma problemów ze skórą.
Awatar użytkownika
patrilla
Posty: 299
Rejestracja: 19 września 2005, 20:53
Lokalizacja: Toruń

28 marca 2007, 14:54

ja polecam hexoderm super delikatny ...
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

02 kwietnia 2021, 09:07

bobwoj pisze:
09 października 2006, 09:23
Wiatm. Jestem tutaj pierwszy raz więc pragne wszystkich powitać. Gratulacje dla autorów i reprezentanów portalu. ŚWIETNA ROBOTA!!!

A teraz do rzeczy... Jesteś szczęśliwym włąscicielem ON 10 miesięcznego. Jest to typowy pies domowniczy. Mimo że mieszkam w domu z ogrodem pies i tak woli przebywać z nami wewnątrz. Więc musze dbać o jego czystość. Do tej pory kompałem go dwa razy delikatnym hipoalergicznym szamponem. Niestety za drugim razem okazał się zbyt delikatny. Kompiel nie pozbyła się nieprzyjemnego zapachu. Stąd moja prośba. Jaki szampon najlepiej usuwa przykry zapach ( dodając lekką woń czegoś miłego dla ludzkiego nosa ale jednocześnie nie przeszkadzającego pieskowi?) - no i oczywiście w przystępnej cenie.
A może coś do spryskania?
Aha dodam jeszcze że piesek zaczął sie drapać i gryźć.
Więc najlepszy byłby jakiś usuwający podrażnienia i ewentualne pasożyty (chociaż żadnych nie zauważyłem), nie wywpłujący podrażnień i jednocześnie perfumujący..

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
:)
Witaj :) !
Sierść u owczarków niemieckich jest ich znakiem rozpoznawczym, dlatego warto o nią prawidłowo dbać. To normalne że piesek lubi się ubrudzić - taka jego natura. Sięgając po szampon powinieneś mieć na uwadze zarówno jego skład, jak i działanie. Do sierści długiej polecamy DERMAPHARM Champ-Richer szampon dla psów o sierści długiej i miękkiej 250ml Jest on delikatny, ale równocześnie bardzo skuteczny :)

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-pol-12395-DERMAPHARM-Champ-Richer-szampon-dla-psow-o-siersci-dlugiej-i-miekkiej-250ml.html?query_id=1
Jeżeli zauważyłeś, że pies zaczął się drapać, koniecznie skonsultuj ten objaw z weterynarzem. Mogą to być nieznośne pchły, ale także reakcja alergiczna na żywienie :)

KrakVet.pl
Kamaora78
Posty: 3
Rejestracja: 13 września 2022, 07:37

18 września 2022, 20:10

Poniewaz moj gentelmen nie cierpi kapieli a daje po spacerach deszczowych niezle, to ja sobie zakupilam zapas swiec zapachowych z mascoty i pale zeby zabic przykry zapach :lol:
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

19 września 2022, 10:24

Witam,
Świece zapachowe to bardzo dobry sposób na neutralizację specyficznego zapachu naszych pupili!
Zapraszam do zapoznania się z artykułem oraz ofertą sklepu Krakvet.pl:
https://www.krakvet.pl/artykuly/swiece- ... alne-ceny/
Pozdrawiam serdecznie,
Kasia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość