Jaki preparat witaminowy na sierść?

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

23 maja 2011, 14:15

WItam.

Proszę o radę w sprawie wyboru dobrego preparatu witaminowego dla psa?
Mam 7-letniego siberiana huskiego i przedłużający się okres linienia. Karmię go gotowaną karmą (kasza, warzywa, kurczak) z dodatkiem suchej karmy. Niestety sierść od dłuższego czasu jest matowa i w kiepskiej kondycji.
Wcześniej próbowałem Lavety Super - podawanej do miski z wodą, pies był niechętny do picia takiej konsystencji.
Czy możliwe jest wlewanie psu łyżeczki preparatu do pyska czy też konieczne jest rozcieńczanie preparatu z wodą? Ewentualnie, proszę o komentarze do innych, sprawdzonych preparatów na poprawę włosa psiego.

Pozdrawiam
Łukasz
murakami
Posty: 151
Rejestracja: 14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

23 maja 2011, 21:31

Ja użyłabym oleju z wiesiołka - pół łyżki do karmy dziennie.
jotkaszka
Posty: 74
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 23:05

24 maja 2011, 09:05

Gość pisze:A cóż to jest?
Olej z wiesiołka można kupić w postaci kapsułek oeparol w aptece. Cena za 60 kapsułek ok.20zł.

Ja podaję swojemu jedną kapsułkę oeparolu dziennie. Zastanawiam się, po jakim czasie powinnam zrobić przerwę. Może ktoś wie?
LUKNAP
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2011, 14:07

24 maja 2011, 13:59

I widzisz poprawę po aplikowaniu tych kapsułek? Jak wygląda sierść Twojego psa?
jotkaszka
Posty: 74
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 23:05

24 maja 2011, 22:02

LUKNAP pisze:I widzisz poprawę po aplikowaniu tych kapsułek? Jak wygląda sierść Twojego psa?
Sierść jest świetna w dotyku, błyszcząca. Polecam, chociaż mój pies ma lekko suchą sierść na środku grzbietu i temu wiesiołek nie zaradził :|
Ale wizualnie jest naprawdę super.
murakami
Posty: 151
Rejestracja: 14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

25 maja 2011, 22:37

jotkaszka pisze:Olej z wiesiołka można kupić w postaci kapsułek oeparol w aptece. Cena za 60 kapsułek ok.20zł.
Ja podaję swojemu jedną kapsułkę oeparolu dziennie. Zastanawiam się, po jakim czasie powinnam zrobić przerwę. Może ktoś wie?
Kupiłam i ja olej w postaci kapsułek, bo taniej wychodzi. Podajesz kapsułkę, czy zawartość? Myślę, że skład i działanie oleju z wiesiołka nie wymaga stosowania jakichś przerw.
LUKNAP
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2011, 14:07

26 maja 2011, 08:46

Skąd wiecie o tym oleju z wiesiołka? Czytam że to jest skuteczne na miażdżycę, choroby krwi, podniesiony cholesterol ale dlaczego akurat sierść psa?
murakami
Posty: 151
Rejestracja: 14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

26 maja 2011, 22:16

LUKNAP pisze:Skąd wiecie o tym oleju z wiesiołka? Czytam że to jest skuteczne na miażdżycę, choroby krwi, podniesiony cholesterol ale dlaczego akurat sierść psa?
Ja wypróbowałam. Olej z wiesiołka, olej z ogórecznika, olej lniany stosuję okresowo jako dodatek do karmy (oczywiście nie jednocześnie! :P), zwłaszcza, gdy sierść zaczyna brzydko wyglądać. Możesz też kupić typowo psi preparat, Gammolen, zwierający olej lniany i olej z ogórecznika. Wszystko, co zwiera NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe) utrzymuje skórę i sierść w dobrej kondycji.
jotkaszka
Posty: 74
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 23:05

07 czerwca 2011, 10:20

LUKNAP pisze:Skąd wiecie o tym oleju z wiesiołka? Czytam że to jest skuteczne na miażdżycę, choroby krwi, podniesiony cholesterol ale dlaczego akurat sierść psa?
Olej z wiesiołka jest naturalnym źródłem biologicznie aktywnych Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT) omega-6. Oprócz wymienionych przez Ciebie zastosowań, działa pozytywnie na skórę, włosy (sierść :D )i paznokcie.

Ja dawałam wcześniej psu olej lniany, ale weterynarz odradził mi go ponieważ wg niego może powodować trudności z wypróżnianiem się u psa :shock: i polecił oeparol.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

07 czerwca 2011, 11:24

A ja polecam zioła min pokrzywę działą oczyszczająco i wspomagajaco (wzmacnia sierść)
jotkaszka
Posty: 74
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 23:05

07 czerwca 2011, 18:39

murakami pisze: Kupiłam i ja olej w postaci kapsułek, bo taniej wychodzi. Podajesz kapsułkę, czy zawartość?
Podaję tylko zawartość kapsułki, żelatynową otoczkę wyrzucam :)
czarno_czerwona

17 sierpnia 2011, 13:04

Może już troche poźno ale według mnie najlepszy jest gammolen no tylko przy dużym psie wychodzi troche drogo ale zato efekt bardzo dobry.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

17 sierpnia 2011, 14:10

w gammolenie jest właśnie olej z ogórecznika i z lnu.
czarno_czerwona

18 sierpnia 2011, 11:48

Aha bardzo dziękuje :)
Więc moge poszukać jakiegoś tańszego odpowiedznika dla mojego kudłacza.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość