Goldeny i trymowanie

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
gasparo
Posty: 256
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja: Kraków

21 października 2008, 16:11

Wiem, że nie wszystkie rasy psów poddaje się zabiegowi trymowania.
Ale zastanawiam się, czy nie wytrymować swojego goldena. Teraz jest czas jesiennego linienia i mój czworonog potwornie się sypie.
Mnie osobiście nie przeszkadza to aż tak bardzo (po prostu częściej odkurzam i szczotkuję psa), ale pies pracuje z niepełnosprawnymi dziećmi i praktycznie teraz jest wyłączony z zajęć, bo trudno, żeby dzieciom zostawały na rączkach i ubraniach duże ilości sierści i żeby po zajęciach na których często przytulają się do psa, pluły sierścią.
Czy jeśli wytrymuję go teraz , nie będzie to ze szkodą dla jego szaty?
Nie oszpeci go to zbytnio?
Ma ktoś z Was doświadczenia w tym temacie?
Natalia eSz.
Posty: 5
Rejestracja: 13 października 2008, 17:46

29 października 2008, 19:58

Z tego co wiem, trymować psa można około raz do roku, żeby właśnie nie zniszczyć sierści.
Trzeba to robić dosyć delikatnie, aby nie porobić psu "dziur" w sierści.
Z własnego doświadczenia wiem, że nie zapobiega to sypaniu się sierści.
Mój golden trymowany był pod koniec września. Bardzo dokładnie. Nic to niestety nie dało, bo sypie się z niego strasznie.
Śmiejemy się, że z kudłów, które walają się codziennie po podłogach, można by zrobić niezły komplet pościeli ;)
MagdaP16
Posty: 43
Rejestracja: 01 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

07 listopada 2008, 21:35

Mam dwa psy - krótkowłosego kundelka i dłuższowłosą kundliczkę. Oba piesy trymuję, bo uważam, że to najlepszy sposób, by usunąć kępki martwej sierści podczas linienia. Sierść wychodzi rewelacyjnie. Naprawdę polecam nie tylko u terrierów. ;)
Awatar użytkownika
katka13
Posty: 3
Rejestracja: 23 marca 2009, 11:16

23 marca 2009, 13:23

Moja goledenka ma 4 lata, trymuję i strzygę ją dwa razy do roku. Ważne aby trymer był specjalny dla psów o dłuższym włosiu, wtedy jest dość rzadki, nie wyrywa dużej ilości podszerstka i znacznie nie ucina włosów. Na rynku są różne rodzaje trymerów i trzeba wiedzieć czego szukać. Źle dobrany trymer mógłby podczas zabiegu sprawiać ból pieskowi i oszpecić jego siersć. Radzę na początek skorzystać z usług dobrego psiego fryzjera, który doradzi i pokarze jak przycinać i trymować włos goldenka.
Pozdrawiam i powodzenia:))
Awatar użytkownika
ewakob1
Posty: 1
Rejestracja: 23 lipca 2009, 22:16
Lokalizacja: Sanok

13 października 2009, 22:02

Mój golden ma osiem miesięcy i chcę go po raz pierwszy trochę wytrymować, wygląda bowiem jak owieczka. Nie wiem czy kupić furminator, czy trymer. Proszę o radę.
Awatar użytkownika
2aniap
Posty: 23
Rejestracja: 11 lipca 2009, 20:11
Lokalizacja: Gdynia

19 października 2009, 19:27

Jak fajnie, że mój pies nie lnieje :D Tylko raz na tydzień wystarczy przeczesać. Ale w sumie to na szczotce zostaje mniej włosów niż na mojej.

Z tego co wiem, goldeny dobrze jest często czesać zwykłą szczotką (szczególnie w okresie lnienia), a trymowanie zalecane jest bardzo rzadko (stosuje się je u niektórych ras nielniejących, takich jak sznaucery, bo właśnie tylko w ten sposób można usunąć martwy włos). U goldenka włosy wypadają same i wyłapiesz wiekszość z nich przy zwykłym czesaniu odpowiednią szczotką, a nie musisz ich wyrywać poprzez trymowanie.
niaiu
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2021, 09:51

12 lutego 2021, 08:12

Witajcie, odświeżę trochę temat. zastanawiam się nad trymowaniem mojego goldena, ale chciałabbym to robić sama. Myślicie, że to dobry pomysł?
Możecie polecić jakiś dobry i godny uwagi sprzęt?
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

16 lutego 2021, 09:04

niaiu pisze:
12 lutego 2021, 08:12
Witajcie, odświeżę trochę temat. zastanawiam się nad trymowaniem mojego goldena, ale chciałabbym to robić sama. Myślicie, że to dobry pomysł?
Możecie polecić jakiś dobry i godny uwagi sprzęt?
Witaj!
Jeśli chcesz samodzielnie przystrzyc swojego psa chętnie Ci w tym pomożemy. :wink: W naszej ofercie znajdziesz produkty odpowiednie do pielęgnacji czworonogów. Obok szczotek, szamponów i odżywek znajdziesz także Oromed Strzyżarka dla psa ORO-PET Clipper Max. Ta maszynka do strzyżenia zwierząt pozwoli na dokładne i profesjonalne przystrzyżenie sierści.
Zestaw zawiera kilka nakładek, dzięki czemu z łatwością uzyskasz długość, która będzie idealna dla Twojego psa! :wink:

Zapraszamy do naszego sklepu!
KrakVet.pl
stokrotka
Posty: 107
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:22

31 marca 2021, 08:17

niaiu pisze:
12 lutego 2021, 08:12
Witajcie, odświeżę trochę temat. zastanawiam się nad trymowaniem mojego goldena, ale chciałabbym to robić sama. Myślicie, że to dobry pomysł?
Możecie polecić jakiś dobry i godny uwagi sprzęt?
Jeśli tylko potrafisz to jasne! Śmiało. Jednak jeśli nie masz doświadczenia, to lepiej oddać pieska w ręce profesjonalisty, żeby nie uszkodzić i nie zniszczyć niepotrzebnie sierści
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

29 kwietnia 2021, 08:22

Warto najpierw udać się do profesjonalisty żeby pokazał co i jak, podpowiedział kiedy warto, a kiedy lepiej nie :D Jeśli jednak masz wątpliwości no to lepiej całkowicie oddać się w ręce profesjonalisty
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość