czyszczcenie uszu u labradora

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

RMI

11 maja 2010, 20:29

Mam 3-letniego labradora. Jest zdrowy ale ma kłopoty z uszami. Czyszcz ę mu je co tydzień ale mimo to bardzo szybko powstaje mu ponownie dużą ilość smołowatej wydzieliny, która sprawia, że stale te uszy ma podrażnione. Na spacerzy, jak jest puszczony wolno wciąż trze głową o trawę i widać, że te uszy ewidentnie go bolą. Czasami w nocy się budzi i muszę go wypuścić do ogrodu, aby mógł powycierać pyskiem po trawie.
Stosowałem już różne krople do czyszczenia uszu ale nic się nie zmienia. Jakbym mu nie wyczyścił uszu przez 10 dni, to pies nie byłby w stanie normalnie funkcjonować. Z tego co wiem od weterynarzy, to takie przypadki bywają u psów z długimi uszami ale czy aż do tegto stopnia ?
Co z takim przypadkiem robić ? Czy są na to jakeś sposoby aby pieskowi pomóc. Czyszczenie uszu nie należy do jego ulubionych zabiegów pielęgnacyjnych. Muszę to robić zawsze we dwójkę z córką, a i tak nie jest to proste pomimo, że robimy to co tydzień od trzech lat. Za każdym razem jest to stres dla pieska. Porszę o poradę. PZDR
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 maja 2010, 22:51

jedna dobra rada. Udać się do porządnego lekarza , który zajmie się tym problemem , solidnie zbada uszy i pomoże psu.
mg
Posty: 519
Rejestracja: 20 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Katowice

11 maja 2010, 23:08

A do tego, co napisał doktor Jarek o wizycie u dobrego weterynarza, który wyleczy psa z problemów usznych dodam - zabiegi pielęgnacyjne, w tym czyszczenie uszków, można i trzeba "odwrażliwić".
Czyli nic na siłę, trzeba skojarzyć psu, że to, co jest dla niego niemiłe - jednak wcale nie jest takie złe, a wręcz może dostarczać przyjemności w postaci - pochwały i pysznego jedzonka. :wink:
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

12 maja 2010, 10:59

zmien weta i to szybko, pies ma zapalenie uszu i wymaga leczenia a nie czyszczenia!
Edyta Duszenko
Posty: 274
Rejestracja: 17 września 2008, 20:54

12 maja 2010, 12:53

a wystarczy zrobić psu wymaz i wszystko jasne ,ech zmień lekarza,
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość