czy częste kąpanie szkodzi?

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

bascha.p
Posty: 34
Rejestracja: 28 marca 2008, 11:41
Kontakt:

23 kwietnia 2008, 13:47

Moze zapytam o szczeniaczki jak czesto kapiecie maluszki? ja mam szczeniaczka yoreczka i kapie go tak jak doroslego od pewnego czasu. Gdy przyjechal do mnie byl juz kapany skonczyl ok3 miesiecy!Pozniej zaczelam go kapac tak jak dorowlego psa uzywajac szamponu dla szczeniat Bio-Groma . Szampon jednak ten sie nie sprawdzil , pies zaczal mi sie po nim drapac Lekarz po wykluczeniu zmian skornych zmienil na szampon dla szczeniakow Dr Lucy. Heartie konczy nie dlugo pol roku i zaczynam go kapac juz w szamp=ponie dla yorkow zaczne od gotlleiba , Wyprobowlam na malych odcinkach cialka myjsc pupke brzusio nie ma swedzenia , drapania wiec powinno byc ok A wy jak i kiedy kapiecie swoje szczeniaczki? :D
MAMAMIKIWIKI
Posty: 96
Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 08:17

28 kwietnia 2008, 10:38

Witaj

Ja bym Ci dla Yoreczka szczeniaka polecała kosmetyki KW , są bardzo delikatne , ja używam na swoich dziewczynach szmponu proteinowego KW i KW Supergroom ( tak na 15 minut przed kąpielą nakładam na dziewczyny ) oraz KW Pelskur traktuje jako odżywkę ( czyli po kąpieli nakładam to na nie lekko masując i zmywam tak po 3-5 minutach )
No i przed suszeniem suszarką delikatnie pryskam Bio Groom Coat Polish ( włos jest jak jedwab super sie czesze , a przecież jedna z moich dziewczyn ma baaaaaaardzo długi włos )
Zaznacze że moje dziewczyny mają 8i 11 miesięcy

Pozdrawiam Basia

Ps Jak masz jakieś pytania na temat kosmetyków KW to chętnie Ci odpowiem na priv :-)))

Dodam jeszcze że choć nie tanie są te kosmetyki to bardzo gęste , szampon nie chce wylecieć z butelki a pozostałe co Ci opisałam to kremy rozcieńczane w proporcji łyżeczka na 25oml i mi te 250ml starcza na 3 kąpiele 2 dziewczyn . więc na jednego pieska 250ml starczy na 6 kąpieli :-))
Więc jak pisałam kosmetyki są bardzo wydajne :-)))
iz4a
Posty: 137
Rejestracja: 04 września 2020, 11:19

04 września 2020, 11:58

Cześć, mam ośmiomiesięcznego owczarka niemieckiego długowłosego. Jak często powinnam go kąpać? Lepiej sprawdzą się tradycyjne szamponu czy takie bez użycia wody?
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

30 grudnia 2020, 07:43

ania i piesek ozzy pisze:
20 czerwca 2007, 16:15
mój pies jest cały czas w domu i nie jest puszczany samopas wychodzi tylko na smyczy lub na podwórko. lubi się tarzać w piasku ale śpi ze mną w łóżku. to mały pies i ma średniej długości sierść. dzisiaj był kąpany a przed tem na wielkanoc. czy częstrze kąpanie niż dotychczas by mu nie zaszkodziło? jak często mogę go kąpać?
Dzień dobry,

kąpiele u psa z sierścią podszerstkową - czyli taką która jest wymieniana w okresach linienia (zazwyczaj 2 razy do roku) można wykonywać nie częściej niż co miesiąc, u psa z sierścią bez podszerstka nawet co 2 tyg., oczywiście jeżeli jest nagła potrzeba jak np.: zabrudzenie błotem, martwymi zwierzętami czy kałem itp. nie zrobimy psu krzywdy jak wykąpiemy go wcześniej.

Pozdrawiam
lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość