czy częste kąpanie szkodzi?

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

24 czerwca 2007, 14:46

wiesz, buciki niektórym psom się przydają na mróz bo mojem od mrozu pękła poduszka na łapie a byliśmy tylko na kródkim spacerze. ale nie kupiłam mu butów bo to się zdarzyło raz ale np. małe pieski albo gołe jak chiński grzywacz im chyba jest zimą zimno.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

24 czerwca 2007, 16:01

maxymi pisze: I rozmawiamy o pospolitych psach, a nie jakichś wyjątkowych rasach.
W tych pospolitych psach też kazdy ma indywidualne zapotrzebowania :wink:

A różnica zdan wystepująca tu ma też inne podłoże.
Kiedyś nie było takeigo zanieczyszczenia, zabrudzenia zwykłe można spłukac czysta woda, ale obecnie psy sa narażone na kontakty z zabrudznieami chemicznymi - a więc wymagaja tez częstszego zmywania, wystarcyz przejśc sie na spacer aby peis wrócił w smarach, i innych chemiach.
Gość

24 czerwca 2007, 20:26

z tym się zgadzam. ja mieszkam na wsi i mój pies przebywa tylko na podwórku a tu dużo zanieczyszczeń nie ma ale jak jade z nim na cały dzień do miasta to pod koniec dnia Ozzy śmierdzi "psem" a na codzień nie ma zapachu psa.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

24 czerwca 2007, 21:10

Właśnie, wytarczy przepacerować sie np. po Rynku krakowskim, zaręczam, szkodliwość złapanego syfa po spacerzej jest większa niż codzienna kąpiel :shock:
Awatar użytkownika
maxymi
Posty: 202
Rejestracja: 01 listopada 2006, 10:21
Lokalizacja: Kamień k. Chełma Lubelskiego
Kontakt:

25 czerwca 2007, 01:06

Zgadzam się z Tobą Gościu, że może dla niektórych ras buciki są wskazane i takie niech noszą nawet ubranka, ale tylko takie :D
Z tymi zanieczyszczeniami to się zgadza, ale kąpać z użyciem szamponu tylko gdy jest taka potrzeba, a nie widzimisię właściciela :!: Jednak abstrahując od potrzeb niektórych (wyjątkowych) ras i "nagłych wypadków" (wytarzanie w padlinie itp.), to kąpiel codzienna, co tydzień lub nawet co miesiąc mnie nie przekonuje. Pies się nie poci i nie potrzebuje tak częstej kąpieli jak my :D
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 czerwca 2007, 22:36

z Maxymem piszemy o tym samy tylko inaczej. Myślimy tak samo. Mi tylko chodziło aby nie rozpowszechniać opinii , że psa należy minimum 2 x w roku wykąpać : bo jedni zrobią to niepotrzebnie inni mimo choroby skóry nie wykąpią tego psa . Zapamiętajcie świętą zasadę : ZWIERZę KąPIEMY TYLKO WTEDY GDY TEGO WYMAGA. A jeśli nie wiecie czy wymaga to zapytajcie przy okazji lekarza, powąchajcie go, zobaczcie czy jest brudny. Maxymi ja nie powiedziałem że powiedziałeś: A bzdurą wierutną jest , że pies , którego nie wykąpiemy chociaż raz w roku ( bo tego nie potrzebuje) będzie chory. Wynika to z powiedzenia, że psa należy wykąpać 2 x w roku. Ale myślimy o tym samym. Niemniej popatrzcie jak wiele wynika z tego co piszemy. Należy dokładnie pisać co myślimy, bo tekst nie odda naszych myśli. Nie piszmy skrótami . ale właśnie o tym pisałem co napisał Maxymi o to chodzilo ale jak zupełnie inaczej zabrzmiały Twoje pierwsze posty.
Gość

27 czerwca 2007, 12:35

niekotrym psom szkoda niektorym nie.. moje psy od roku nie byly kapane w psich szmaponach (wczesniej byly kapane bardzo zcesto.. i nie wygladaly najlepiej), ale jak tylko jest potrzeba to splukuje je obficie woda z prysznica... a teraz po prostu plywaja w rzeczkach czy ejziorach.. i jakie sa?pachnace, z blyszczaca sierscia.. zdrowa skora:d i czyste:D wiec ebz szamponu i akpieli mozna zyc:d ejsli nie ma wlansie jakiejs bardzo naglej potrzeby:)
Gość

27 czerwca 2007, 13:21

ja postanowiłam co 2-3dni po prostu przecierać mokrą gąbką lub spłukać psa samą wodą. latem bo się brudzi siedząc cały dzień na podwórku a zimą brudzi się w błocie.
muszę też częściej "traktować go wodą" bo strasznie jej nie lubi i zaczyna po mału się do niej przyzwyczajać.
Awatar użytkownika
maxymi
Posty: 202
Rejestracja: 01 listopada 2006, 10:21
Lokalizacja: Kamień k. Chełma Lubelskiego
Kontakt:

27 czerwca 2007, 21:33

Być może mój pierwszy post zabrzmiał dwuznacznie i można go było inaczej zrozumieć :( Najważniejsze jednak, że myślimy tak samo Panie Jarku :D Posłuchajcie rady Pana Jarka i kąpcie swoje pieski tylko wtedy gdy tego potrzebują :!:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 lipca 2007, 22:27

i Maxymiego też :lol: :lol: :lol:
Gość

15 sierpnia 2007, 15:43

A ja napisze tak-jamnik mojej cioci ma 10 lat i jeszcze nigdy w życiu nie był kąpany.Jest czysty i ma błyszczącą sierść.Nie chcę tu oceniać czy to dobrze czy zle ,nie wiem też dlaczego tak się dzieje,że pies nie był nigdy kąpany,stwierdzam po prostu fakt.
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

15 sierpnia 2007, 17:23

Jarek pisze:i Maxymiego też :lol: :lol: :lol:
Słuchać czy kąpać :lol: :lol: :lol:
MAMAMIKIWIKI
Posty: 96
Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 08:17

17 sierpnia 2007, 08:33

Jestem zdziwiona i nawet lekko zszokowana , jak niektórzy na tym forum są zawzięci .
Kompie swoja sunie raz w tygodniu bo tego wymaga , jak podrośnie będę ją ubierać w sweterki i kombinezoniki a jeśli będzie trzeba ubiorę jej buciki , i nie dla tego że traktuje ją jak dziecko czy lalkę , ale dla tego że mam taka rasę .
Denerwuje mnie to że ludzie jeśli sie z czymś nie zgadzają , uważaja to za dziwne , śmieszne głupie :!:

Basia
EKSPERT

20 sierpnia 2007, 11:37

CZESTE KĄPANIE SZKODZI PSOM PSA NALEŻY KĄPAĆ 1 RAZ NA 2 LUB 1 MIESIĄC
MAMAMIKIWIKI
Posty: 96
Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 08:17

20 sierpnia 2007, 17:41

Yorka kąpie się co 7 - 14 dni , bo ta rasa ma w 95% włos zamiast sierści , wyobrażasz sobie ze myjesz głowę raz na miesiąc , albo dwa , bo ja jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić :( najlepsi hodowcy tej rasy kąpia psy właśnie w takich odstępach , a piękność szaty widać gołym okiem , bo zdrowy włos to zdrowa skóra :D

Pozdrawiam Basia[/quote]
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość