Coś na suchą skórę.

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Vini.
Posty: 21
Rejestracja: 25 lipca 2008, 19:05
Kontakt:

17 kwietnia 2009, 22:43

Moja Daisy bardzo sie drapie, przyczynę znalazłam niedawno- zbyt częste kąpanie= łuszczenie skóry= łupież :( Dlatego sunia sie drapie, bo diety, inny materiał obroży itp. nie pomagało. Co może natłuścić tą skórę? W zoologu stacjonarnym znalazłam spray, dobrej firmy, nawet bardzo, nie pamietam jakiej ale 85 zł kosztował a ja tyle wydac nie moge :(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 kwietnia 2009, 09:38

jest kilka rodzajów łupieżu i trzeba dobrać odpowiedni kosmetyk w zalezności od rodzaju łupeżu.
MAMAMIKIWIKI
Posty: 96
Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 08:17

20 kwietnia 2009, 12:33

Nie wiem ile Twoja sunia ma miesiecy ale jako moja Tosia była mlodziutka i miała łupież to nasz wet poradził użycie nizoralu bez żadnych dodatków w stylu odżywki .
Zrobilismy tak , trzy razy kapałam Tośkę nizoralem , jednak miala długi włos i kapiele musiały być co trzy dni , bo inaczej nie moglam jej uczesać .
Oczywiście zmieniłyśmy szampon i odżywkę na dobrą firmę KW albo BIO GROOM .
Odżywki stosujemy tylko w kremie bo są bardziej wydajne i lepiej działają .
Z czystym sercem polecam bo jest rewelacyjna taką o odżywke specjalną

Kw - Coat Cure własnie na suchą skore dla wrażliwych pieskow

albo taką

BIO GROOM SUPER CREAM


Z obu jestem bardzo zadowolona , choć ta z bio groom jest tańsza to obie są bardzo wydajne .

Basia
orwell1
Posty: 96
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:21

02 lutego 2021, 10:46

U nas weterynarz przy takim drapaniu się wysunął przypuszczenie że może to być reakcja alergiczna i zalecił wykluczenie z diety zbóż. To był świetny krok - pies już się nie drapie :) Podajemy mu też Bosch Olej z Łososia i zarówno skóra, jak i sierść uległy znakomitej poprawie!
stokrotka
Posty: 107
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:22

03 lutego 2021, 07:32

Dzień dobry! Zauważyłam ostatnio że mój labrador bardzo często się drapie. Jak temu zaradzić? Co mogło być przyczyną? Wprowadziliśmy ostatnio do diety mokre karmy Dolina Noteci. Czy mogła wystąpić reakcja alergiczna? :(
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość