Cieczka a wysiłek fizyczny

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Louhans
Posty: 349
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 19:22

30 stycznia 2011, 13:56

Witam,

Moja suka ma od niecałego tygodnia cieczkę. Za dwa tygodnie wystawa, a ona przez tydzień braku ruchu (pilnowanie i chodzenie tylko na smyczy) zaczęła tyć. Czy suce w cieczce można zwiększyć wysiłek fizyczny, czy należy ją jednak oszczędzać i ograniczać wysiłek . Nie mówię o niczym specjalnie ponad dotychczasową normę. Wcześniej biegała za freesbie, teraz nie chcę jej spuszczać ze smyczy, ale zastanawiałam się nad skakaniem przez przeszkodę w domu. Czy zamiast godzinnego biegania za freesbie może godzinę skakać przez przeszkodę (z przerwami, ale w sumie tyle wychodzi ćwiczeń w ciągu dnia)? Żadne inne formy utrzymania figury będąc w domu przez najbliższe dwa tygodnie nie przychodzą mi do głowy, a i tak ograniczyłam jej trochę dzienną dawkę karmy, bo nie potrzebuje tyle co przy swojej normalnej aktywności.
A jeśli jej nie rozruszam, to jej brzuszek zrobi się jak balonik, a u aktywnych terrierków to raczej nie wskazane :)
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

03 lutego 2011, 08:47

Cieczka nie przeszkadza ruchowi, pomysł ćwiczenia skoków przez przeszkodę na zamkniętym terenie jest bardzo dobry bo choćbyś miał super wyćwiczonego psa to puszczenie w terenie jest zagrożeniem , w czasie cieczki instynkt bierze górę nad każdym posłuszeństwem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość