Bravecto - tabletka na kleszcze - proszę o opinie

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Xzmen123
Kontakt:

29 sierpnia 2017, 17:40

A ja kupiłem dla swojego pieska i nic to nie daje , może znacie jakies obroże skuteczne
Gość

04 stycznia 2018, 15:09

Witam,
Mieszkamy w okolicy lasu i bardzo często zdarzało się, że nasz dwu letni owczarek długowłosy łapał kleszcze i pchły.
Ze względy na długą sierść nie pomagały obroże a krople były skuteczne ale na krótko. Po zbilansowaniu
wydatków na powyższe artykuły bravecto okazał się całkiem ciekawą propozycją. Stosujemy ją u siersciucha
ponad rok i nie skarżymy się na obecność insektów a jak znajdziemy wkręconego kleszcza to jest już martwy i ususzony :-).
Bo żeby owad zdechł to niestety musi się przebić przez skórę i zaciągnąć krwi zwierzaka w której krąży aktywny składnik leku. Ponadto nie zauważyliśmy żadnych efektów ubocznych od stosowania bravecto.
Polecam
Pozdro
Grzegorz
janka97
Kontakt:

05 stycznia 2018, 12:36

Xzmen123 pisze:A ja kupiłem dla swojego pieska i nic to nie daje , może znacie jakies obroże skuteczne
Sęk w tym, że Bravecto jest najsilniejsze. Gdzie mieszkasz? Czy pies nosi obrożę cały czas czy ją zdejmujesz?
annakowalczyk198
Kontakt:

03 kwietnia 2018, 12:44

Podaliśmy w zeszłym roku i pierwszy raz nie mieliśmy problemu z kleszczami, a mieszkamy pod lasem :)
ODPOWIEDZ