1-dniowe Berneńskie pieski- Żywienie!

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

cptmichaax
Posty: 19
Rejestracja: 22 grudnia 2011, 23:26

08 lutego 2012, 10:42

Mam pytanie co do szczęniąt. Bo nie rwą się do picia mleka. Czy to normalne czy też muszę je zmuszać ( przykładać do sutków matki itp ?) Proszę o pomoc! Wydaje mi się ze powinny same jeść.
Louhans
Posty: 349
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 19:22

08 lutego 2012, 10:45

nie mialam nigdy szczeniąt ale nie wydaje mi się to normalne. Chyba musisz im pomóc i przykładac je do sutków, ale moze niech doświadczeni się wypowiedzą...
Awatar użytkownika
Alto
Posty: 146
Rejestracja: 19 sierpnia 2009, 22:34

08 lutego 2012, 11:32

Gratuluję maluszków, jaki bedą mieć przydomek? Jeśli chodzi o żywienie to zajrzyj na portal wielbicieli ras szwajcarskich, tak pełno doświadczonych hodowców się kręci.
cptmichaax
Posty: 19
Rejestracja: 22 grudnia 2011, 23:26

08 lutego 2012, 12:08

nie myślałem jeszcze nad przydomkiem ze względu na to że jestem zmartwiony ich chęciami do jedzenia.
Awatar użytkownika
Alto
Posty: 146
Rejestracja: 19 sierpnia 2009, 22:34

08 lutego 2012, 12:18

Przydomek rejestriuje się w organizacji kynologicznej jeszcze przed kryciem, łącznie z wyrabianiem uprawnień hodowlanych suce. W innym przypadku muszę cię zmartwić, ale sprzedarz szczeniąt poza hodowlami zarejestrowanymi w organizacjach kynologicznych jest od początku roku nielegalne.
Co do szczeniąt, zajrzyj tak jak pisałam na tamten portal, tam prędzej ktoś doświadczony ci pomoże.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

15 lutego 2012, 15:52

Jeżeli szczeniaki nie mają odruchu ssania to często jest coś nie tak. I chociaż brzmi to strasznie to niestety takie szczeniaki nie mają szans na przeżycie a jeżeli przeżyją to są słabe, chorowite. Co więcej trafiając w ręce nieodpowiedzialnych ludzi powodują że problemy się mnożą -(
Natomiast szczeniaki nie jedzą na okrągło ! Dlaczego ludzie najpierw nie doczytają a larum jest jak już szczeniaki są na świecie (!!!) Szczeniaki otrzymują pokarm co około 1-2 h i wtedy należy dopilnować aby zjadły wszystkie, niestety dobre 2-3tygodnie śpi się głowa w kojcu a nie w swoim łóżku (!) i należy zapomnieć o wychodzeniu na dłużej niż 1-2 h z domu.

Powodów braku odruchu ssania jest b.dużo -pierwszą są wady , często to obciążenia genetyczne, nowo narodzonych szczeniąt nie widoczne dla nas gołym okiem. Chociaz niektórych rzeczy się nie da przewidzieć to większość problemów wynika tylko z naiwniactwa, chciwości i wygodnictwa właścicieli suki. Każdy miot musi być b.starannie przemyślany z przeanalizowaniem wszystkich aspektów, wiadomości i faktów z linii matki i ojca szczeniąt, b.dokładnie zanalizowane pochodzenie do kilku pokoleń wstecz. Wtedy ryzyko jest małe. Suka matka nie tylko ze statusem hodowlana, ale z badaniami,testami, to samo tylko jeszcze w wyższym stopniu tyczy się reproduktora. Dopuszczenie żeby sobie suka miała szczeniaki jest na szczeście obecnie już problematyczne, sprzedaż takich szczeniąt można spokojnie ścigać z litery prawa.

Choroba matki . Jakie badania miała zrobione przed porodem, jak była prowadzona, czy nie zachorowała w czasie ciąży, czy dostawała odpowiedni pokarm, w jakich warunkach przebywała (czy przebywała w cieple) itd

Wcześniactwo (w którym dniu suka się oszczeniła)

Złe warunki, temperatura w pierwszym tygodniu życia powinna wynosić 25 C , niższa niestety powoduje wychłodzenia organizmów, każda godzina zaniedbania powoduje często nieodwracalne zmiany m.in w układzie nerwowym.

Brak kontroli przy porodzie, szczeniak musi zassać w pierwszych minutach a nie czekać na cud - a to jest rola położnika czyli człowieka żeby wszystko zrobił przy maluchach, suka matka często nie daje rady , jest niedoświadczona, zmęczona (ale to tylko wiedza kobiety i to zdaje się nie rozciągają że suki, kotki też cierpią na ten syndrom), nerwowa.
Jessowo
Posty: 70
Rejestracja: 31 stycznia 2012, 15:11

15 lutego 2012, 18:05

Mój cocker spaniel ang. to tylko piła wode pleka nie chciała .
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

15 lutego 2012, 21:51

Jessowo pisze:Mój cocker spaniel ang. to tylko piła wode pleka nie chciała .
1 dniowy pies pił wodę .... zastanów się co i gdzie piszesz
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość