Znaleziony kot co dalej ?

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Feniksoo
Posty: 15
Rejestracja: 21 czerwca 2008, 15:09

21 czerwca 2008, 15:13

Znalazłem kotka 8) dwa dni temu w pobliskiej miejscowości na ulicy jeden kotek biegał musiałem go złapać na ulicy z nim biegałem :lol: aż wkońcu udało się i pojechałem z nim do domu ... Co mam dalej robić jakieś wizyty u weta czy coś ?? kotek ma zabawki i bawimy się razem w domku podejrzewam że ma pchły :roll: co robić? Kot zapewne nie ma 5 mscy
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2008, 15:40 przez Feniksoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Feniksoo
Posty: 15
Rejestracja: 21 czerwca 2008, 15:09

21 czerwca 2008, 15:33

I jeszcze jedno mam pytanko a mianowicie:

Ile by kosztowała wizyta u lekarza,odpchlanie i odrobaczanie? :wink:
Feniksoo
Posty: 15
Rejestracja: 21 czerwca 2008, 15:09

21 czerwca 2008, 18:30

Czekam na odpowiedźi :wink:
Iza-Erin
Posty: 1556
Rejestracja: 23 lipca 2007, 19:42
Lokalizacja: Stolica Podlasia :)
Kontakt:

21 czerwca 2008, 19:25

Wizyta u weta obowiązkowo. Odpchlanie i odrobaczanie kosztuje różnie, w zależności od miejsca, ale generalnie nie jest to zbyt duży koszt (kilkanaście złotych u mnie). Potem trzeba będzie kociaka zaszczepić i to już nieco większy wydatek, ale w stówie się zmieścisz.
Liwia
Posty: 482
Rejestracja: 07 października 2005, 09:39
Lokalizacja: Kraków

21 czerwca 2008, 19:59

tak jak Iza pisze - koszt odrobaczenia waha sie w zaleznosci od wielu czynnikow: uzytego srodka, cen stosowanych w konkretnym gabinecie itp. Najlepiej zadzwonic i zapytac: popularne srodki to koszt kilku - kilkunastu zlotych. Tak samo z odpchlaniem i ewentualnym tluczeniem swierzba (---> pasozyt w uszach u kota, niegrozny dla ludzi, nosi sie po zwierzakach wiec jesli juz masz jakiegos w domu to ostroznie, wyglada toto jak czarny osad w uchu. Latwe do leczenia).
Potem czeka Cie jeszcze szczepienie: w zaleznosci od tego czy kot bedzie wychodzil rozne szczepionki a wiec rozne ceny (od 35 zl wzwyz). Czeka Cie (Twojego kota 8) ) kastracja: jesli to kotka to koszt powyzej stowki (duza rozpietosc cenowa, warto podzwonic i popytac) lub ponizej 100 (kocuek).
Wszystkiego dobrego na nowej, kociej drodze :)
Feniksoo
Posty: 15
Rejestracja: 21 czerwca 2008, 15:09

21 czerwca 2008, 20:26

Właśnie mam kotke i kosztu kastracji obawiam się troszke ... bo wiecie jak to jest czasami ma się kryzys 8) zadzwonie do weta popytam. kupiłem dzisiaj karme Whiskas kot nie chce tego jeść ani nawet dotknąć może jeszcze nie za ząbków do takiego jedzienia ... chciałem inną karme ale nie ma u mnie w małym miasteczku ;/
Liwia
Posty: 482
Rejestracja: 07 października 2005, 09:39
Lokalizacja: Kraków

21 czerwca 2008, 20:47

madre kocisko :lol:
jaka ona jest duza? Tak na oko - jak torebka cukru, wieksza, mniejsza? Pytanie stad, ze piszesz o braku zabkow a inaczej Ci tu bedziemyu pisac jesli to maluch a inaczej - jesli 5 miesieczny podlotek.
I kryzys przegnaj precz, nie potrzeba go tu!
Feniksoo
Posty: 15
Rejestracja: 21 czerwca 2008, 15:09

21 czerwca 2008, 20:58

Właśnie mam zdjęcia mojego kotusia 8) jeżeli coś to napisz na gg 8687690 :)

Przez internet jedzenia dla kotki nie wiem czy się opłaca bo są dodatkowe koszty które strasznie dokuczają :/
Jaka jest duża zobaczysz na zdjęciu napisz. I czy jej może nie smakować sucha karma whiskas czy nie ma ząbków do tego?
Feniksoo
Posty: 15
Rejestracja: 21 czerwca 2008, 15:09

21 czerwca 2008, 20:59

Zdjęcie wstawiłem na tą strone. Jak myślisz czy nie ma ząbków do tego czy nie chce?
Kropka 2310
Posty: 92
Rejestracja: 12 czerwca 2008, 23:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

21 czerwca 2008, 21:05

Witaj Feniksoo.Jestem nowa na Forum. Nie wygląda mi to kociątko na 5 miesięcy (chyba, że zdjęcie odmładza), a co najwyżej na 3. Ząbki to ono ma, tylko pewnie Whiskas kłuje w nie :) Spróbuj ugotować kawałeczek piersi drobiowej i wymieszaj z karmą, albo/i namocz tą karmę. Podziałaj, popróbuj. Pozdrawiam
Feniksoo
Posty: 15
Rejestracja: 21 czerwca 2008, 15:09

21 czerwca 2008, 21:09

Próbowałem namaczać ale też bez skutku ;/ troche sie poddenerwowałem jak kotka nie chciała tego jeść... czasem jej dam jakaś zupke to z chęcią zje również jakieś mięsko ale karmy ani rusz :idea:
DamaKier
Posty: 1130
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

21 czerwca 2008, 23:10

Proponowałabym kupić jakieś puszki kocie, na początku możesz jedną albo dwie (nawet whiskaczowe) żeby zobaczyc, czy kota lubi. Jak będzie smakowało, to kup więcej i jakieś lepsze i do każdej porcyjki wrzucaj troszkę chrupków- na początku kilka, dosłownie 2-4, potem stopniowo, pomalutku coraz więcej. No i karmę koniecznie zmień, bo szkoda bobasa truć. Koszty przesyłki niestety trzeba doliczyć (chyba, że zrobiłbyś zakupy np. za 100zł- karmę, puszki, żwirek, to wtedy odpadają), ale radziłabym jakoś przecierpieć i wyłożyć tą dyszkę za przesyłkę. Z karm polecałabym Acane, bo bardzo dobrej jakości i w ludzkiej cenie. Puszeczki- Animonda Carny dla kociaków, Leonardo, ew. Miamor i Almo Nature (choć te nie są zbyt tanie i codzienne podawanie wychodzi strasznie drogo, zdecydowanie lepiej kupić mięsko- nie musi byc pierś z kurczaka zawsze, tańsze mięska też)
Feniksoo
Posty: 15
Rejestracja: 21 czerwca 2008, 15:09

22 czerwca 2008, 05:55

z tych mokrych karm strasznie jej z ząbków śmierdzi :evil: Dziś rano zjadła
troszkę tego whiskasa za jakiś 1 tydz. będę zamawiał karmę Royal opłaca się dla nierasowego kota?
I czy u kotki to normalne że w takim wieku gryzie po rękach i nogach?
Kropka 2310
Posty: 92
Rejestracja: 12 czerwca 2008, 23:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

22 czerwca 2008, 08:26

Ale ranny ptaszek jesteś :D .Czy rasowy czy nie (ja mam 5,5-miesięczną koteczkę maine coon i 9 -letnią sterylizowaną "dachówkę"-obie najukochańsze) karme Royal może, a nawet powinien jeść. Obie moje jedzą Royala ( Hodowca oczywiście polecał,dostałyśmy wyprawkę z karmą; zresztą 9-latka od dawna je jada, więc nie było problemu). Ja stosuję różne karmy, by jeden rodzaj i producent nie znudził się kotom. Mała zajadała się karmą Profilum dla kociąt (z łososiem), a ostatnio kupiłam i podaję w małych ilościach karmę Puriny Junior 1-12 z kurczakiem. Z puszkami to jest tak,że jak postoją,a kot ich nie zje (zwłaszcza taki mały mało jeszcze je), to nadają się do wyrzucenia.
Moja koleżanka uratowała spod kłów psa ok.miesięczne kociątko i ono bardzo ładne wcina Royala Babykat,więc to jest różnie.
Spróbuj zamówić Royala i zobaczysz, czy zaskoczy.To fajnie,ze gryzie, to znaczy, ze dobrze sie i Ciebie czuje. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Borysek
Posty: 883
Rejestracja: 21 lutego 2007, 11:13

22 czerwca 2008, 09:24

Kropka 2310 pisze: Ale ranny ptaszek jesteś :D .


No w końcu kota ma w domu :lol: Nie ma się czemu dziwić :lol: Futro efektywniejsze od najlepszego budzika :lol:

Kicia jest w trakcie wymiany ząbków i zapach z pyszczka wynikać może z jakiegoś stanu zapalnego dziąseł. Suche dodatkowo podrażnia te obolałe dziąsła i dlatego najpewniej nie chce go jeść. Nadmierne gryzienie (pomijając jej bardzo młodzieńczy wiek :lol: ) też jest w jakimś stopniu związane z tą wymianą. Wet mimo wszystko musi kitkę obejrzeć :wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość