wypadanie sierści

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

kitts

22 kwietnia 2008, 17:36

błagam pomóżcie!! wszędzie szukam jakiś porad. mam roczną kotkę perską Nelly. tak okropnie gubi sierść że to jest jakaś masakra.

kiedy ją kupiłam miała jeszcze jakby puszek zamiast normalnej sierści. tak mocno sie trzymał że nawet gdybym chciała go wyrwać to nie dało rady. to jest kotka colourpoint (ma brązowe znaczenia na pyszczku łapkach i ogonie) a taka odmiana ma włosy niby niefilcujące się bo trochę twardsze niż inne kolory persów. nie wychodzi z domu, więc podobno nic dziwnego że cały czas linieje, ale to nie jest normalne. czeszę ją 2 razy dziennie i za każdym razem wychodzi z niej kilka naprawdę dużych kłębków sierści. cebulki jej włosów są na tyle słabe że nawet żywe włosy można z niej bez problemu wyciągnąć. jak się chwyci garść sierści to ona zamiast się trzymać, połowa zostaje w ręce. próbowałam wyskubać włosy, bo myślałam, że w ten sposób sobie poradzę, ale ją można skubać, skubać, skubać w jednym miejscu, a potem rzeczywiście widać efekty - placek na ciele prawie pozbawiony okrywy włosowej (sam szary podszerstek).

włosy są wszędzie. dosłownie. o czarnych ciuchach które tak kocham nie ma mowy. w powietrzu latają miliony włosów i nie dotykając niczego i tak sie nie da nie mieć ich na dłoniach i czymkolwiek innym.

u weterynarza byłam, dał witaminy. tabletki słabo smakują ale damy rade, z tym że nic nie pomagają.

H E L P ! ! !
Iza-Erin
Posty: 1556
Rejestracja: 23 lipca 2007, 19:42
Lokalizacja: Stolica Podlasia :)
Kontakt:

22 kwietnia 2008, 18:13

Radzę przebadać kicię pod kątem ewentualnych robaków oraz spróbować zmienić suchą karmę. Jaką podajesz swojej kotce?
Awatar użytkownika
ania1985
Posty: 1105
Rejestracja: 28 października 2007, 08:48
Lokalizacja: Kielce

04 maja 2008, 15:08

sama o to kiedys pytalam, ale teraz juz sie troche dowiedzialam, i rzeczywiscie jest tak ze koty zrzucaja futerko na lato. oczywiscie nie wyklucza to ze w jakims przypadku cos moze byc nie tak z kotem. ale generalnie podobno tak sie dzieje.
hehehe najwiecej siersi to moj kot zrzuca u weterynarza. doslownie caly stolik byl w kociej siersci. to sie nazywa stres.
DamaKier
Posty: 1130
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

19 czerwca 2008, 21:33

Mam białą kotkę i od wielu lat bezskutecznie staralam się ograniczyć wypadanie jej sierści. Najpierw były metody naturalne- żółtko jaja, siemię lniane, olej z pestek winogron, tran- nic. Potem przerożne środki, jak dobrze pamiętam wypróbowałam na niej chyba z 7 czy 8 różnych preparatów (m.in. Gammolen, Lavetę, Lavetę Super, Cirrus Pro, Omegan) i też nic. Weterynarz stwierdził, że taki kotki urok. Na kilka miesięcy dałam spokój i odpuściłam. W tym czasie zakupiłam paste odkłaczającą firmy Mark&Chappel- bo z pastami miałam ten sam problem. Kotka liniała na potęgę, strasznie się kłaczyła i żadna pasta nie dawała rady. I po paście M&CH jak ręka odjął. Po kilku dniach zero wymiotów kłaczka. Byłam szczerze zdziwiona :shock: I wtedy znalazłam preparat na sierść , tez z firmy Mark&Chappel. Pomyslałam, że to chyba ostatnia deska ratunku. Specyfik jest dla psów, ale nie zawiera nic, co nie nadawałoby się dla kotów. Zakupiłam, choć trochę bez nadzieji, tani nie był (ponad 50zł).

I wreszcie znalazłam coś, co zadziałało. Zużyłam jakąś jedną trzecią butelki, a kotce wypadały tylko pojedyncze wlosy! Naprawdę cud, zupełnie nie wierzyłam, a tu taka niespodzianka.

Gorąco polecam, jak dobrze pamiętam preparat nazywa się UM- Sheen Dog. Jedyny, który naprawde zadziałał
Awatar użytkownika
maggie.
Posty: 52
Rejestracja: 24 sierpnia 2007, 19:06
Lokalizacja: szczytno/olsztyn
Kontakt:

09 sierpnia 2008, 13:36

witam po długiej przerwie i proszę o radę.
zastanawiam się nad zakupem kropelek dla mojego gubiącego sierść futra.
widziałam, że polecacie te krople wiec mam prosbe - ktore z tych dwoch polecacie? ktore sa bardziej skuteczne, lepsze.. :P

EUROWET Wita-vet
http://www.krakvet.pl/eurowet-witavet-r ... -1547.html

czy może

Efa Olie
http://www.krakvet.pl/olie-preparat-wit ... -5089.html
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

09 sierpnia 2008, 17:36

Ja bym wybrała te drugie - sprawdzone i skuteczne, choć nieco droższe :wink:
Awatar użytkownika
maggie.
Posty: 52
Rejestracja: 24 sierpnia 2007, 19:06
Lokalizacja: szczytno/olsztyn
Kontakt:

09 sierpnia 2008, 18:00

dziękuję za radę. tak właśnie zrobię. nieco droższe ale i pojemniejsze o te 5ml. ;)
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

04 marca 2021, 09:18

ATA pisze:
15 lutego 2006, 09:24
W ostatnim czasie mój kot (7 mies.) traci więcej niż zwykle włosów okrywowych. Codziennie go szczotkuję i widzę na zgrzebełku mniej puchu, a sporo długich włosów. Tydzień temu był kastrowany, więc może to stres, a może wiosna, albo kaloryfery.... Poza tym wygląda na zdrowego. Czy trzeba mu podawać jakieś witaminy, a jeżeli tak to jakie :?:
Cześć! :) Nasi klienci i opiekunowie kotów pokochali BOSCH Olej z łososia - 500ml. Dzięki produktowi, nie tylko podnosisz walory smakowe posiłku, ale także uzupełniasz witaminy i mierały w diecie kota.
Dodatkowo stosowanie oleju z łososia pozytywnie wpływa na kondycję skóry i sierści zwierząt. Regularne podawanie produktu spowoduje, że sierść Twojego podopiecznego będzie lśniąca i gęsta, natomiast kondycja skóry znacznie się poprawi.

Przekonaj się sam!

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-26477-BOSCH-Olej-z-lososia-500ml.html
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość