wypadanie sierści

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

17 stycznia 2007, 18:41

a ja mam kota perskiego,który straszzzzzzznieeee.. się leni nie wiem co robic:( nie daje się czesać jest strasznie uparty rodzice chcą go sprzedać doradzcie czy można kotu perskiemu sciąć sierść i jesli można to jak?? z góry dziekuje :)
DamaKier
Posty: 1130
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

22 stycznia 2007, 00:17

Rodzice chcą sprzedać kota, bo linieje? I jak go nabywaliście to nie braliście pod uwagę tej opcji, że sierśc może wypadać? Każdego kotka można obciąć i da się jeszcze mu zrobić wiele innych rzeczy- pytanie tylko czy to słuszne i potrzebne? Obcina się włos, kiedy dajmy na to wczepią się w niego rzepy nie dające się usunąć. Obcięcie kota po to, żeby nie liniał to nie jest żadne wyjście- bo tak do końca życia mielibyście zamiar go obcinać? Poza tym w dalszym ciągu nie rozumiem po co w ogóle było brać kotka, a tym bardziej długowłosego, skoro nie odpowiada wam, że wymienia włos.

A może przyczyna tkwi gdzie indziej? Czy kotek jest zdrowy? Czy wyniki badań są prawidłowe? Czy ma odpowiednią dietę?
Awatar użytkownika
BasiaG
Posty: 23
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 03:09
Lokalizacja: Chrzanów

11 marca 2007, 08:58

Widzę,że okres jaki teraz mamy jest sprzyjający wypadaniu sierści :roll: .Mój Syberyjczyk tak się leni,że muszę go codziennie szczotkować. Nie iwem czy to na wiosnę,czy coś siędzieje. Może coś je ni tk? Ale on już ma swoje nawyki,wcina suche :RC,PPP Kitten,Hils. REszty sięnie tknie. Puszek nie je,bo go czyści,zjada mięso surowe (jak był mniejszy,to kurczak sparzony pasował,teraz beeee) kurczak,łopatka + tuńczyk w sosie własnym,żółtko i tyle. Więcej nie chce jeśc. Może kupić jakieś witaminki???
Ale jakie polecacie,tylko sprawdzone
Gość

11 marca 2007, 09:24

Ja juz tak wybrzydza to moze nalezy sie zastanowic nad sposobem zywienia i wprowadzic jakas dyscypline w tym temacie...Koty umieja wykorzystac kazda slabosc czlowieka...Co do witamim...Sadze, ze wymienione przez Ciebie karmy maja w swoim skladzie odpowiednie proporcje witamim, a hiperwitaminoza (zwlaszcza wit.A) moze byc rownie niebiezpieczna co awitaminoza... Trzeba byc ostroznym...Mysle, ze awitaminoza mu nie grozi jak je to co podajesz :)
Awatar użytkownika
BasiaG
Posty: 23
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 03:09
Lokalizacja: Chrzanów

11 marca 2007, 19:22

Dyscyplinę??? Co dokładniej masz na myśli??
Awatar użytkownika
Borysek
Posty: 883
Rejestracja: 21 lutego 2007, 11:13

11 marca 2007, 19:39

BasiaG pisze:Dyscyplinę??? Co dokładniej masz na myśli??
Poczytaj wątek ATY na temat puszek (w dziale Żywienie).
Pozdrawiam ;)
Gość

11 marca 2007, 21:20

Dokladnie! Troche na na ten temat napisalem... :)
Adka_
Posty: 37
Rejestracja: 04 lutego 2006, 13:51
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

16 kwietnia 2007, 18:18

u nas bez zmian, kłakow tysiace,wszedzie... juz nie mam siły
Awatar użytkownika
BasiaG
Posty: 23
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 03:09
Lokalizacja: Chrzanów

16 kwietnia 2007, 21:15

A nasz kiciu strasznie dużo sierści tracił,jak go czesałam,to 4 pełne szczotki były. Trwało to chyba miesiąc. A teraz już dość! Jest jedna szczotka!!!!
Awatar użytkownika
maggie.
Posty: 52
Rejestracja: 24 sierpnia 2007, 19:06
Lokalizacja: szczytno/olsztyn
Kontakt:

02 września 2007, 16:07

mojemu kotu też strasznie wypada sierść.. a cierpi na tym mój nos i podrażniona śluzówka.
zamówiłam dla niego GIMPET Katzentabs mit Algobiotin - tabletki witaminowe z algami mam nadzieję, że to coś pomoże bo zaczyna się to robić męczące. :/
A co wy podajecie swoim futrom na wypadającą sierść i co polecacie?
Biorąc pod uwagę, że mój futer jest wybredny. :P
Iza-Erin
Posty: 1556
Rejestracja: 23 lipca 2007, 19:42
Lokalizacja: Stolica Podlasia :)
Kontakt:

03 września 2007, 09:54

Ja też podaję tabletki GIMPETU, a wcześniej również raz na tydzień rozbite żółtko z odrobiną oliwy. Moja Pysia musiała jednak przejść na dietę zawierającą mniej nabiału i dlatego narazie tego zaprzestałam. Zauważyłam jednak, że sierść moich kociaków zaczęła tracić blask, dlatego skonsultuję to z wetem i być może zacznę znowu podawać im żółteczko. No i staram się regularnie wyczesywać te wypadające włosy + pasta BEZO-PET na odkłaczanie raz na parę dni.
Awatar użytkownika
ligia75
Posty: 54
Rejestracja: 09 maja 2007, 22:52
Lokalizacja: Płock

03 września 2007, 10:33

Ja swojej Kocie zregenerowałam sierść kroplami Efa Oile:
http://www.krakvet.pl/olie-preparat-wit ... -5089.html
Polecił mi to mój wet - moja Kota miała miała wtedy bardzo przesuszoną skórę i łupież, niestety były to uboczne skutki kuracji odchudzającej. Trzeba trzymać w lodówce, wygodny kroplomierz, naprawdę polecam.
I jeszcze to:
http://www.krakvet.pl/gimpet-beauty-kis ... -3412.html
Awatar użytkownika
Borysek
Posty: 883
Rejestracja: 21 lutego 2007, 11:13

03 września 2007, 10:43

Mojej Poli jakieś 2 tygodnie po sterylizacji zaczęła nadmiernie wypadać sierść. Zacząłem podawać jej wtedy Amino Biotin (firmy mikita). Co prawda tabletki te są dosyć spore, ale bardzo łatwo można je pokruszyć i posypać nimi jedzonko (robiłem tak, bo nie miałem sumienia codziennie stresować koty i wciskać jej całą tabletkę do pysia). Na efekty trzeba troszkę poczekać (zauważalna poprawa po około dwóch miesiącach stosowania - przynajmniej u Polci :wink: ).
Jeśli sierść naprawdę bardzo obficie wypada, to dodatkowo oprócz wspomnianego preparatu równocześnie można spróbować podawać Efa Olie.
Awatar użytkownika
ligia75
Posty: 54
Rejestracja: 09 maja 2007, 22:52
Lokalizacja: Płock

03 września 2007, 11:31

Awatar użytkownika
maggie.
Posty: 52
Rejestracja: 24 sierpnia 2007, 19:06
Lokalizacja: szczytno/olsztyn
Kontakt:

03 września 2007, 18:52

dzięki wielkie. :)
moje futro stwierdziło dzisiaj, że witaminki gimpet'a z algami są mniam. :P
animonde zaczęło wcinać - o dziwo smakuje panu wybrednemu. no i czesanie, czesanie.. pożyjemy zobaczymy może trochę poprawi się kondycja sierści. :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość