Sierść na ubraniach i nie tylko

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Ulla
Posty: 255
Rejestracja: 29 marca 2006, 00:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

18 sierpnia 2006, 23:01

Aneczko, wypróbowałam tę szczotkę i sprawdza się tak samo, jak ta francuska :D Polecam więc, bo doskonale zbiera wszyskie kłaczki. Nie jest droga, ale na długo niestety nie wystarczy, bo jest wyjątkowo nieekonomiczna :( - jedna warstwa wystarcza na wyczyszczenie jednych spodni, czy koszulki :evil:
Trzeba poczekać na opinię Agi na temat tej do opłukiwania. Ciekawe jak ta się sprawdzi?

Jak szukałam na Allegro szczotki do opłukiwania dla Agi, znalazłam te "scotch'owe" dużo taniej niż w Ikei (4 zł za szczotkę z 2 zapasowymi rolkami! :D ). I firma krakowska, więc odpadają koszty przesyłki, bo podjadę sama odebrać :D
Jak skończy mi się ta z Ikei, następną kupię na Allegro.
kropka75
Posty: 90
Rejestracja: 18 stycznia 2006, 18:55
Lokalizacja: Gliwice

21 sierpnia 2006, 09:58

U mnie najlepiej sprawdza się ta czerwona szczota, do której podano linka na początku. Choć ubrania (zwłaszcza takie o niejednolitej strukturze materiału) czyści tak sobie...

Szczotka z paskami taśmy (było ich chyba 25) starcza na 25 ubrań lub na 10-15 czyszczeń narzuty na kanapie. :)

Szczotka do spłukiwania żyła u mnie dwa tygodnie. Parę razy odkłaczyłam kanapę, parę razy pościel i po niej. A dałam za badziewie 16zł. :roll:
Awatar użytkownika
Ulla
Posty: 255
Rejestracja: 29 marca 2006, 00:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

22 sierpnia 2006, 20:15

kropka75 pisze:Szczotka do spłukiwania żyła u mnie dwa tygodnie. Parę razy odkłaczyłam kanapę, parę razy pościel i po niej. A dałam za badziewie 16zł. :roll:
Hmmm :? A zastanawiałam się, czy właśnie takiej sobie nie sprawić, bo ta z listkami klejącymi wyjątkowo szybko wychodzi...

Ciekawe, czy Aga będzie miała taką samą opinię na jej temat :?:
DamaKier
Posty: 1130
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

22 sierpnia 2006, 23:16

A możecie podrzucić mi linka do tej szczoteczki z paskami taśmy klejącej na Allegro? Nie korzystam raczej z tego serwisu i nie za bardzo wiem jak tam szukać :oops:
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

22 sierpnia 2006, 23:45

kropka75 pisze:U mnie najlepiej sprawdza się ta czerwona szczota, do której podano linka na początku. Choć ubrania (zwłaszcza takie o niejednolitej strukturze materiału) czyści tak sobie...
Ja mam bardzo podobną (kosztowała kiedyś dość sporo) i służy mi całkiem nieźle już ze 4 lata. Ale rzeczywiście nie czyści zbyt dokładnie. Tą od linka też kupiłam, ale rozleciała się przy pierwszym pociągnięciu - materiał wyszedł i już nie dał się zamocować. Na szczęście była na tyle tania, że nie było sensu reklamować . :roll:
Awatar użytkownika
Ulla
Posty: 255
Rejestracja: 29 marca 2006, 00:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

23 sierpnia 2006, 00:06

Ja mam właśnie tę od linka i też niestety mi się rozsypała po kilku użyciach :( Widać jakość tych szczotek jest adekwatna do ich ceny :evil:
Ale że świetnie zbierała sierść z pościeli i narzut, zawzięłam się i ją posklejałam kropelką :lol:
Teraz trzyma się doskonale :D - ani jedno włókno materiału nie ma prawa wyjść :D
kropka75
Posty: 90
Rejestracja: 18 stycznia 2006, 18:55
Lokalizacja: Gliwice

23 sierpnia 2006, 11:15

Ulla pisze:Ja mam właśnie tę od linka i też niestety mi się rozsypała po kilku użyciach :( Widać jakość tych szczotek jest adekwatna do ich ceny :evil:
Ale że świetnie zbierała sierść z pościeli i narzut, zawzięłam się i ją posklejałam kropelką :lol:
Teraz trzyma się doskonale :D - ani jedno włókno materiału nie ma prawa wyjść :D
Kropelka jest dobra na wszystko. :lol: Ja na kropelce przerobiłam szelki dla kota i posklejałam masę biżuterii, która się ciągle psuła. :)

A te szczotki faktycznie są jakościowo takie sobie. Ja już mam z pół roku chyba, ale czasem przy oczyszczaniu z włosa widzę, że z jednej strony materiał ma ochotę wyjść na spacer i już tak go trzymam, żeby nie zepsuć. :) Ale jak się zepsuje to skleję. :D
Awatar użytkownika
Ulla
Posty: 255
Rejestracja: 29 marca 2006, 00:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

26 sierpnia 2006, 14:04

U mnie ten materiał czerwony wyszedł już przy pierwszym użyciu (pojedyncze kłaczki). Próbowałam go upchnąć na swoje miejsce, ale nic to nie dawało i przy każdym machnięciu szczotką nadal wychodził. Nie czekając więc aż całkiem wyjdzie i nie da już w ogóle się upchnąć, rozebrałam szczotkę na części składowe i każdą z nich dokładnie posklejałam.
Dzięki temu uzyskałam trwały monolit, że praktycznie gwoździe mogę nim wbijać! :D
Kropko, radzę Ci zrobić to samo, bo jak wyjdzie Ci więcej włókien, to może być ciężko to skleić - nawet kropelką :lol:
kropka75
Posty: 90
Rejestracja: 18 stycznia 2006, 18:55
Lokalizacja: Gliwice

29 sierpnia 2006, 08:38

Ulla pisze:U mnie ten materiał czerwony wyszedł już przy pierwszym użyciu (pojedyncze kłaczki). Próbowałam go upchnąć na swoje miejsce, ale nic to nie dawało i przy każdym machnięciu szczotką nadal wychodził. Nie czekając więc aż całkiem wyjdzie i nie da już w ogóle się upchnąć, rozebrałam szczotkę na części składowe i każdą z nich dokładnie posklejałam.
Dzięki temu uzyskałam trwały monolit, że praktycznie gwoździe mogę nim wbijać! :D
Kropko, radzę Ci zrobić to samo, bo jak wyjdzie Ci więcej włókien, to może być ciężko to skleić - nawet kropelką :lol:
U mnie nie wychodzą włókna. :) Materiał trzyma się w kupie (że się tak wyrażę 8) ) i wychodzi jako całość spod plastiku. Nie obskubuje się, więc się nie boję. :)
Awatar użytkownika
Ulla
Posty: 255
Rejestracja: 29 marca 2006, 00:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

29 sierpnia 2006, 20:51

No to kropko miałaś troszkę lepszy egzemplarz niż ja :D Bo u mnie wszystko od razu wylazło - i materiał spod plastiku i wysnuły się nitki i nawet plastik nie trzymał się kupy.
Więc gdybym jej nie posklejała, nadawałaby się tylko do kosza :!: :lol:
DamaKier
Posty: 1130
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

30 sierpnia 2006, 15:12

Ja też mam taki rodzaj szczotki, ale nie z firmy Trixie. Rodzice kupili ją kiedyś, już nawet nie bardzo pamiętam gdzie. Moja trzyma się wzorowo i nie mam zastrzeżeń :D
kropka75
Posty: 90
Rejestracja: 18 stycznia 2006, 18:55
Lokalizacja: Gliwice

30 sierpnia 2006, 20:51

Ulla pisze:No to kropko miałaś troszkę lepszy egzemplarz niż ja :D Bo u mnie wszystko od razu wylazło - i materiał spod plastiku i wysnuły się nitki i nawet plastik nie trzymał się kupy.
Więc gdybym jej nie posklejała, nadawałaby się tylko do kosza :!: :lol:
Francuzi mówią na to - la pech. :lol: :wink:
Widać wszystkie są nie bardzo, tylko jedne ciut lepsze od drugich, albo mniej felerne. :)
Może coś z tym zrobią, bo to trochę "siara" dla producenta. :?
Awatar użytkownika
Ulla
Posty: 255
Rejestracja: 29 marca 2006, 00:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

30 sierpnia 2006, 22:50

kropka75 pisze:Francuzi mówią na to - la pech. :lol: :wink:
Widać wszystkie są nie bardzo, tylko jedne ciut lepsze od drugich, albo mniej felerne. :)
:lol: :lol: :lol:
Hehehe :lol: No proszę! :lol: Jak już gdzieś pisałam na tym forum, całe życie człek się uczy :lol:
Ja, romanistka z wykształcenia i tłumacz jęz. francuskiego, dopiero teraz dowiaduję się, że istnieje takie słowo jak "la pech" :lol:

A tak na poważnie, to producent powinien dostać niezłą reprymendę od Pana Marka - nie lubię dziadostwa! :twisted:
Minuail
Posty: 34
Rejestracja: 04 marca 2007, 23:13
Lokalizacja: Kraków

07 marca 2007, 11:17

Jak może się juz ktos zorietował jeszcze kotka nie mam, ale juz niedługo :D, niemniej w kwesti sierści i szczoewk co nieco wiem (mam szynszylę).
Takie szczotki z taśmą mozna też kupić w kazdym Rossmanie i z tego co wiem tam własnie są najtansze. Widziałam też bardzo dobre w tych sklepach zoologicznych co są w galeriach handlowych np. w Krakowskiej. Tyle ze te są trzy razy droższe.
Awatar użytkownika
Aga1
Posty: 69
Rejestracja: 15 sierpnia 2006, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

07 marca 2007, 12:10

Teraz jestem w pracy, ale wieczorkiem zrobię fotę i prześlę Wam ten wałek, który (jak pisałam wcześniej) kupiłam na allegro.
REWELACJA! Używasz / płuczesz / używasz / płuczesz ....
SUPER, był tani w zakupie, duży i wspaniale spełnia swoją rolę po niskich kosztach.
Pozdrawiam
Aga
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość