Pytanie dotyczące etyki hodowli kotów?

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

vindegosh
Posty:2
Rejestracja:06 stycznia 2024, 16:13

06 stycznia 2024, 16:44

Znam osobę, której serce zależy na kociaku bengalskim. Przyjrzeli się kilku hodowcom i opowiedzieli mi o tym, z którym się spotykają. Nie mam pojęcia o etyce hodowli kotów (wiesz, skoro koty po prostu pojawiają się w naszym życiu i akceptujemy taki los), ale mam kilku znajomych, którzy poszli do hodowców psów.

Ta bengalska hodowczyni nie pytała o doświadczenia tej osoby ze zwierzętami, nie pytała, czy ma w domu inne zwierzęta (???), nie miała zdjęć omawianego miotu, nie zanotowała, czy kociak potrafi być samotnym kotem w domu lub potrzebować innego kociaka/kota do kontaktów towarzyskich itp. osoba kupująca kota nigdy nie miała zwierząt, to jej partner nalegał, aby kupić kociaka bengalskiego.

Czy to brzmi schematycznie? Kiedy odebrałam kota ze schroniska, musiałam przeprowadzić wywiad i wypełnić szczegółową ankietę dotyczącą naszego domu, przeszłych zwierząt, obecnych zwierząt, referencji weterynarza, osobistych referencji, zaznaczyłam, że kocięta nie mogą być same przed X rokiem życia w celu socjalizacji itp. więc nie jestem pewien czy jest to hodowca nieetyczny? Lub jeśli standardy hodowli psów są bardziej regulowane/standaryzowane, więc po prostu nie mam dobrego odniesienia.
vindegosh
Posty:2
Rejestracja:06 stycznia 2024, 16:13

11 stycznia 2024, 17:02

vindegosh pisze:
06 stycznia 2024, 16:44
Znam osobę, której serce zależy na kociaku bengalskim. Przyjrzeli się kilku hodowcom i opowiedzieli mi o tym, z którym się spotykają. Nie mam pojęcia o etyce hodowli kotów (wiesz, skoro koty po prostu pojawiają się w naszym życiu i akceptujemy taki los), ale mam kilku znajomych, którzy poszli do hodowców psów.

Ta bengalska hodowczyni nie pytała o doświadczenia tej osoby ze zwierzętami, nie pytała, czy ma w domu inne zwierzęta (???), nie miała zdjęć omawianego miotu, nie zanotowała, czy kociak potrafi być samotnym kotem w domu lub potrzebować innego kociaka/kota do kontaktów towarzyskich itp. osoba kupująca kota nigdy router login nie miała zwierząt, to jej partner nalegał, aby kupić kociaka bengalskiego.

Czy to brzmi schematycznie? Kiedy odebrałam kota ze schroniska, musiałam przeprowadzić wywiad i wypełnić szczegółową ankietę dotyczącą naszego domu, przeszłych zwierząt, obecnych zwierząt, referencji weterynarza, osobistych referencji, zaznaczyłam, że kocięta nie mogą być same przed X rokiem życia w celu socjalizacji itp. więc nie jestem pewien czy jest to hodowca nieetyczny? Lub jeśli standardy hodowli psów są bardziej regulowane/standaryzowane, więc po prostu nie mam dobrego odniesienia.
I got this,...
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

22 stycznia 2024, 16:14

Witamy,
Każdy hodowca ma swój sposób postępowania podczas wyboru właścicieli dla swoich zwierząt.
Jednak warto sprawdzić wiarygodność tej hodowli oraz otoczenie.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości