pielęgnacja sierści białego devona - już po kąpieli :)

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

vurt1

26 grudnia 2006, 12:14

Witam . ja mam tez białego Demonka tylko kocura.
devony maja skóre bardziej podobna do ludzkiej i tez nieco inaczej sie ją pielęgnuje niz innych kotów.
my uzywamy balsamu do kąpieli dla niemowlat Johnsona oraz zasypki pudrowej.( zasypki uzywa sie w pachwinach , brzuszek, szyja, jezeli tylko wystąpią przebarwienia - to sa zwyczajne potówki czy tez odpazenia)
kocurka kąpie raz w miesiącu średio- on sie niestety poci i wtedy futerko zółknie i łapie kurz. absolutnie nei wolno uzywac suszarki - przesuszymy mu wtedy skóre.
to co sie dzieje na pyszczku (brodzie) to zwiekszona dzialnosc gruczołow w okresie dojrzewania - musiałm wtedy mu to czyscic i uzywałam kosmetyków dla młodziezy ze skóra tradzikową - po kastracji problem sie skonczył.nie wiem czy kocice tez tak mają ale problem wyglada na podobny. ponadto bardzo sie pocia i brudza przednie łapki.
codziennie kotek jest przecierany takimi wilgotnymi husteczkami dla niemowlat - usuwam tłuszcz i kurz i dlatego mogę go kąpac raz w mieściącu.
bardzo dobry jest Tonic rózany który mozna kupic w rossmanie- tego uzywam jak sie bardzo zabrudzi - mocze chusteczke tym tonikiem. w razie wystapienia potówek uzywam płynu Borasol(bezalkoholowy)
a jak sobie radzisz z oczami? nie ma brozowych wysieków?
pozdrawiam
vurt
DamaKier
Posty: 1130
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

28 stycznia 2007, 00:04

Czy można awaryjnie wykąpać kotka w szamponie dla niemowląt?
Abi
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2006, 09:59

28 stycznia 2007, 09:08

Lepiej nie kotek bedzie sie wylizywał a mimo wszystko sklad szamponu jest inny niz kociego. Lepiej chyba przepudrowac pudrem nawet moze byc taki z apteki Alantan i dobrze wyczesac kota po przepudrowaniu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość