Pielęgnacja od pierwszego wejrzenia

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Heidi
Posty: 4
Rejestracja: 05 sierpnia 2008, 16:48
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

05 sierpnia 2008, 16:56

Witam, mam miesięcznego kotka od tygodnia. Chciałabym jakiś poradnik odnośnie pielęgnacjii małego kotka (tzn. jak się opiekowac itp.).

Mam jeszcze jedno pytanie, czy można z kotem wychodzic na dwór? Kupiłam smycz, i wychodzę na dwór z kotkiem, ale wolę się upewnic.

Z Góry Serdecznie Dziękuje :)
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

05 sierpnia 2008, 18:37

Heidi, witaj w gronie zakoconych! Maluszek jest przeuroczy :D Jest sporo książek na temat pielęgnacji kotów np. Utrzymanie i pielęgnacja kota Dagmar Thies, Mój kot i ja Briana Kilcommonsa i Sarah Wilson, albo Poradnik Encyklopedyczny - Koty Larousse'a, Szczęśliwy kot doktor Sumińskiej...Te pozycje, które wymieniłam są całkiem niezłe, ale na naszym forum też sporo możesz się dowiedzieć :wink: Co do wychodzenia z kotem na smyczy ja jestem temu przeciwna - zawsze może napatoczyć się jakiś pies i wtedy nawet u Ciebie na rękach kotek nie będzie bezpieczny. Chyba, że to jest Twój własny, przydomowy ogródek. Czy to co kocio ma na szyi to obroża? Dla kotów znacznie lepsze są szelki - z obróżki potrafią się łatwo wyswobodzić, a szelki są jednak znacznie bezpieczniejsze. Kociak nie powinien też wychodzić, jeśli nie jest zaszczepiony. Nic o tym nie piszesz, ale jeśli maluch nie był jeszcze u weta, to pilnie trzeba go tam zabrać. Lekarz go zbada, odrobaczy i wyznaczy termin pierwszego szczepienia. Powtórka zazwyczaj jest po 3-4 tygodniach. Jeśli Twój kotek będzie jednak wychodził i będzie miał kontak z innymi zwierzętami to powinien być zaszczepiony również na białaczkę i wściekliznę, na co raczej nie szczepi się kotów niewychodzących. Jak będziesz miała jeszcze jakieś problemy to pytaj śmiało - będziemy starali się pomóc :D
Heidi
Posty: 4
Rejestracja: 05 sierpnia 2008, 16:48
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

05 sierpnia 2008, 20:51

Kotek ma obroże, ale gdy wychodzimy na dwór zdejmuje ją, i zakładam szelki ;) Co do szczepienia - nie była szczepiona.
Wracając do obroży - ma ją dlatego, bo miesiąc temu uciekł mi kot i do dzisiaj się nie znalazł. Mieszkam na osiedlu, więc z Nazją chodzimy tu i tam :D
Awatar użytkownika
Borysek
Posty: 883
Rejestracja: 21 lutego 2007, 11:13

06 sierpnia 2008, 19:48

Heidi pisze: Co do szczepienia - nie była szczepiona.


Kicia jest za mała na szczepienia. Przed 8 tyg. nie ma to większego sensu (przeciwciała matczyne unieczynniałyby antygeny zawarte w szczepionce). Odrobaczyć natomiast już można (a nawet powinno się :wink: ). Wizyta u weta więc jak najbardziej wskazana :)

A spacerki zacząłbym dopiero po wszystkich szczepieniach.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość