Pchły:/

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

13 października 2011, 16:05

mało ważna data,byle na temat :mrgreen:
U nas też pchły a koty widzą podwórko jedynie w trakcie wyjścia z domu w transporterze-w drodze do weterynarza :D i oczywiście goszczą u nas pchły,więc bawimy się w frontline,ale i tak musimy zakraplanie powtarzać ciągle,niby działa 3 miesiące ale zaleca się powtórzenie po miesiącu-nie rozumiem :D
Błażej
Posty: 56
Rejestracja: 19 października 2018, 17:30

19 października 2018, 20:48

Najlepiej podać preparat kilkuskładnikowy np. CONTROLINE.
Pickwick7
Posty: 1
Rejestracja: 13 listopada 2019, 18:34

13 listopada 2019, 18:48

Dzień dobry
Mam dwa koty. Niestety załapały pchły. Nie wychodzą.
Podałam fronline... Pchły zadowolone hasają
Podałam boardline... To samo...
Jak się ich pozbyć ?
Dom sprzątam na okrągło.
Co mogę podać i po jakim czasie.
Boardline podałam 3 dni temu i pchły mają się doskonale.


Pozdrawiam serdecznie
Ewa
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

31 grudnia 2020, 09:08

oro pisze:
26 listopada 2008, 18:47
Witam
mój kot przebywa stale w domu
wiosna wzięłam go dosłownie na 15 minut na smyczy na podwórko i załapał od razu pchły:/ weterynarz (którego już niestety nie ma) podał mu jakies krople (niestety nie znam nazwy) i od razu przeszlo
mieszkam w domku i kot chodzi sobie czasem do piwnicy, poniewaz pale w piecu drewnem prawdopodobnie na nim przyniosłam do piwnicy pchły od bezdomnych kotów podwórkowych i teraz nie mogę wytępić pcheł u mojego kota!
podawałam już dwa razy FIPREX niestety kot się dalej drapie - wyczesywałam zdechłe pchły - jest ich niewiele - 2 - 3, ale są
wet powiedział, ze po prostu mam przestać puszczać kota do piwnicy - ale on tak uwielbia tam być...
polećcie proszę coś, co będzie chronić kota choć kilka tygodni
Cześć!
Ja polecam ten spray

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-12754-VET-AGRO-Fiprex-spray-100ml.html
Dzięki niemu pozbyliśmy się problemu z pchłami (i innymi pasożytami również).
Tak jak ktoś już pisał wcześniej - oprócz stosowania takich preparatów (czy to kropli czy obroży) powinnaś również wymienić (lub oczyścić) zabawki, legowisko, kuwetę - wszystkie typowo kocie miejsca.
Obroże też powinny zdać egzamin, ale wtedy musisz je zmienić zgodnie z zaleceniami producenta, czyli co kilka miesięcy.
budynka
Posty: 28
Rejestracja: 24 czerwca 2019, 18:22

05 grudnia 2022, 11:05

kazdy kto ma zwierzaka chociaz raz zetknal sie z pchlami :) dlatego polecam dobrze zwierzaka zabezpieczyc, krople fiprex duo sa super
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

07 grudnia 2022, 21:43

Witam,
Pchły to dość częsty i uciążliwy temat.
Polecam zabezpieczyć zwierzaka systematycznie specjalnymi preparatami. Jeśli problem już istnieje, należy zadbać o to, żeby jego legowisko/ zabawki oraz wszystkie powierzchnie zostały wyczyszczone w celu eliminacji ewentualnych pcheł, które mogą się tam znajdować. Samego pupila należy wykąpać w specjalnych środkach i zabezpieczyć preparatami.
Preparaty na pchły występują w różnych formach i można je zakupić u lekarza weterynarii.
Pozdrawiam serdecznie,
Kasia
sierra
Posty: 12
Rejestracja: 16 stycznia 2023, 12:55

02 marca 2023, 10:36

pchly sa straszne... jak juz pozbedziesz sie ich z psa czy kota to trzeba usunac je z mieszkania i tu polecam ozonowanie https://www.osuszanie-slim-pol.pl/ bo nie ma lepszej metody
kajuta
Posty: 8
Rejestracja: 21 stycznia 2021, 11:55

01 czerwca 2023, 12:30

polecam stosowac profilaktycznie krople fiprex duo, dzialaja naprawde, a wiadomo, ze lepiej zapobiegac :)
axl463
Posty: 4
Rejestracja: 06 lutego 2024, 13:46

19 marca 2024, 17:09

oro pisze:
26 listopada 2008, 18:47
Witam
mój kot przebywa stale w domu
wiosna wzięłam go dosłownie na 15 minut na smyczy na podwórko i załapał od razu pchły:/ weterynarz (którego już niestety nie ma) podał mu jakies krople (niestety nie znam nazwy) i od razu przeszlo gsb
mieszkam w domku i kot chodzi sobie czasem do piwnicy, poniewaz pale w piecu drewnem prawdopodobnie na nim przyniosłam do piwnicy pchły od bezdomnych kotów podwórkowych i teraz nie mogę wytępić pcheł u mojego kota!
podawałam już dwa razy FIPREX niestety kot się dalej drapie - wyczesywałam zdechłe pchły - jest ich niewiele - 2 - 3, ale są
wet powiedział, ze po prostu mam przestać puszczać kota do piwnicy - transmitter ale on tak uwielbia tam być...
polećcie proszę coś, co będzie chronić kota choć kilka tygodni
1. Skonsultuj się z innym weterynarzem: Zasięgnij porady innego lekarza weterynarii w sprawie alternatywnych możliwości zwalczania pcheł.

2. Działanie środowiskowe: Regularnie odkurzaj i myj swój dom, aby wyeliminować pchły i ich jaja. Rozważ użycie domowych produktów do zwalczania pcheł.

3. Środki przeciw pchłom: Stosuj środki przeciw pchłom zalecane przez weterynarza przez cały rok, aby chronić kota.

4. Ogranicz dostęp do obszarów zakażonych: Ogranicz dostęp kota do miejsc takich jak piwnica, w których występują pchły.

5. Regularna pielęgnacja: Używaj grzebienia na pchły, aby regularnie usuwać pchły z sierści kota.

Wykonując poniższe kroki, możesz skutecznie poradzić sobie z problemem pcheł Twojego kota i zapobiec ponownej inwazji.
flapflap
Posty: 3
Rejestracja: 16 stycznia 2023, 14:23

26 marca 2024, 10:15

Nam w lecznicy weterynaryjnej w Legnicy poleciła Pani tabletkę i wszystkie pchełki wyginęły. Jak dobrze pamiętam to był preparat ELANCO Adtab. Ale należy pamiętać, żeby podać jej w przeiczeniu na masę kota. A najlepiej skonsultować się ze specjalistą, weterynarzem!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość