Nowy kot w mieszkaniu

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

karolkaps
Posty: 1
Rejestracja: 17 sierpnia 2017, 22:17
Lokalizacja: Legnica

03 lipca 2018, 19:42

Cześć, to mój pierwszy post na forum:)
Więc jest sobie kotka, która ma dosyć nieciekawe przeżycia, musiała spędzić około tygodnia z drugim kotem, który strasznie ją tyraznizował. Koty zostały odseparowane, każdy jest już w osobnym mieszkaniu.
Teraz ten tyranizowany kot właśnie ma nową towarzyszkę, małą 3 miesięczną kotkę.
Mała jest bardzo ciekawska i raczej nic nie robi sobie z zachowania starej, ale stara strasznie prycha i kilka razy "wystartowała" do bobasa. Wydaje mi się jednak, że chyba bardziej się jej boi niż chce ją zaatakować.
Macie jakieś pomysły jak najłagodniej to rozwiązać?

I czy macie coś do polecenia na pchly dla mlodej, wydaje mi się, że za często się drapie;)
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

31 grudnia 2020, 08:49

Hej!
Spróbuj je stopniowo i powoli do siebie przyzwyczajać. Zarówno dla starszej, jak i młodszej ta nowa sytuacja może być stresująca. Wspólne zabawy, spędzanie czasu i nauka pomogą rozwiązać problem. Po czasie powinny się nauczyć żyć ze sobą.
A na pchły polecam obroże i kropelki, które możesz w łatwy sposób podawać samodzielnie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość