łupież

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

koralina_

29 czerwca 2012, 18:29

Witajcie.
Dzisiaj zauważyłam u swojego 6 letniego kastrata dość intensywny łupież.
Kot o dwóch tygodni wychodzi na ogródek grodzony (wcześniej nigdy tego nie robił )
Uwielbia tarzać sie po tarasie w zwiazku z tym po każdym powrocie przecierałam mu futerko wilgotnym reczniczkiem.
Czy to mogło spowodować łupież? Czy może stres zwiazany z wychodzeniem na dwor?
Z góry dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
Esme
Posty: 882
Rejestracja: 14 marca 2008, 19:53
Lokalizacja: Świnoujście

05 lipca 2012, 14:53

Gdyby to był taki stres, to by pewnie nie chciał wychodzić. To raczej zbieg okoliczności. Może ma niedobór jakichś składników w karmie ? Spróbuj podawać jakis preparat na sierść z kwasami tłuszczowymi, cynkiem, biotyną. Do pielegnacji przy łupieżu świetny jest ten preparat http://www.krakvet.pl/bayer-vetriderm-s ... p-519.html Nie trzeba kota kąpać, a sierść prawie natychmiast robi się miękka i pachnąca. Wypróbowałam.
koralina_

16 lipca 2012, 22:35

Dzieki za odpowiedz.
Kotu po kilku dniach przeszło a skupiłam swoja uwage na myciu wyłacznie łapek.
Gsyby sytuacja sie powtorzyła zastosuje sie do Twoich rad.
Pozdrawiam
albercik7
Posty: 2
Rejestracja: 27 sierpnia 2012, 11:35

27 sierpnia 2012, 11:50

Mojemu kocurowi łupież pojawia się w zależności od karmy. Łupieżem reaguje także na mleko. Nigdy jednak nie jest idealnie z ta jego sierścią, a wet nie bardzo radzi sobie z tym problemem. Może wy macie jakieś rady, co wam pomogło?
Mordkopotam994
Posty: 1
Rejestracja: 27 sierpnia 2012, 12:51

27 sierpnia 2012, 13:03

Pierwszy raz spotykam się z takim problemem : )). Karmię (wykastrowane) kiciusie Friskies'em dla sterylizowanych i nigdy nie zaobserwowałam łupieżu.
sroczka2000
Posty: 1
Rejestracja: 22 sierpnia 2011, 16:33

31 sierpnia 2012, 10:07

Bardzo dobrym specyfikiem na stan skóry i sierści jest produkt :

Efa Olie - preparat witaminowy poprawiający wygląd sierści dla psów i kotów.

Zawiera oleje nienasycone ,które super sprawdzają się w tego typu przypadkach.Ważna systematyczność.Polecam .
Stana11
Posty: 4
Rejestracja: 13 lipca 2016, 22:27

10 sierpnia 2016, 15:59

Mi na łupież pomogło olejowanie. Tylko teraz nie pamiętam, który dokładnie olej stosowałam. Wiem, że niektóre mają właściwości nawilżające skórę i wzmacniające. Chyba olej rycynowy... albo migdałowy. nie jestem pewna. JAk sobie sprawdzisz na tej stronie: xxxxxxxxxxx to na pewno znajdziesz coś dla siebie.
feralter
Posty: 10
Rejestracja: 22 września 2016, 11:18

30 września 2016, 12:37

Najlepiej było to po prostu skonsultować z weterynarzem.
maltum
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwietnia 2018, 21:12

06 kwietnia 2018, 21:20

to może być alergia? może kot otarł się o jakaś roślinę na przykład
Awatar użytkownika
oktaw
Posty: 2
Rejestracja: 31 marca 2018, 18:28

09 kwietnia 2018, 12:57

Takie tematy zostawiam specjalistom. Bez odpowiedniej wiedzy nie ma co się za to zabierać.
buraska
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwietnia 2018, 17:21

21 kwietnia 2018, 17:41

u mnie też kot miał coś podobnego do łupieżu i dziwnie marszczył szkórę, okazało się że to kwiatek powodował alergie, wyrzuciłam i po sprawie
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

05 stycznia 2021, 10:50

koralina_ pisze:
29 czerwca 2012, 18:29
Witajcie.
Dzisiaj zauważyłam u swojego 6 letniego kastrata dość intensywny łupież.
Kot o dwóch tygodni wychodzi na ogródek grodzony (wcześniej nigdy tego nie robił )
Uwielbia tarzać sie po tarasie w zwiazku z tym po każdym powrocie przecierałam mu futerko wilgotnym reczniczkiem.
Czy to mogło spowodować łupież? Czy może stres zwiazany z wychodzeniem na dwor?
Z góry dziękuje za pomoc.
Cześć!
Łupież może być wynikiem reakcji alergicznej na pokarm. Może spróbuj zmienić karmę na hipoalergiczną? Ciekawą propozycją, którą często wybierają nasi klienci jest

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-21430-ANIMONDA-Integra-Protect-Sensitive-dla-kota-smak-krolik-z-ziemniakami-300g.html
Karma zawiera białko i węglowodany tylko z jednego źródła, co pozwala na ograniczenie występowania reakcji alergicznej. Dodatkowo jej atrakcyjny smak będzie odpowiadał nawet największym smakoszom.
Możesz również suplementować witaminy, które będą wspierać kondycję sierści i skóry u kota. W formie smacznej pasty:

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-876-GIMPET-Cheese-Paste-pasta-serowa-z-biotyna-dla-kota-100g.html
lub w formie tabletek

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-2880-DOLFOS-Dolvit-Biotyna-Cat-preparat-dla-kotow-poprawiajacy-kondycje-skory-i-siersci-90-tab.html
KrakVet.pl
orwell1
Posty: 96
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:21

11 marca 2021, 09:30

Kontaktowaliście się z weterynarzem? Może to reakcja alergiczna? Wtedy najlepiej by było wykluczyć ten czynnik który uczula i obserwować, czy skóra i jej kondycja poprawiają się. My wymieniliśmy karmę na bezzbożową z mięsem z renifera - BOZITA Pouch HiS Reindeer 85g. NIe dość że kociak zadowolony. to jego skóra też jest w świetnym stanie. A akurat oststanio jest dostępna na krakvet więc można zrobić tanie zakupy.

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-25964-BOZITA-Pouch-HiS-Reindeer-85g.html
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość