Kuweta + pochłaniacz zapachów...?

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Maciej Prawda
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 15:22

22 kwietnia 2008, 15:38

Witam serdecznie!

Kupiłem w sklepie dużą zabudowaną kuwetę dla kota niby wielka rzecz, że z filtrem. Ale co się okazało... z opisów fachowych kuwet widzę, że ten filtr to powinien być wkład węglowy. U mnie jest to zwykły kawałek gąbki. (ach te podróby...). Mam w związku z tym pytanie, czy mogę "ulepszyć" taką kuwetę poprzez zamontowanie w środku takiego zwykłego pochłaniacza zapachów do lodówek (w nim też jest węgiel aktywny)? Czy zda to egzamin?

Pozdrawiam!
Adka_
Posty: 37
Rejestracja: 04 lutego 2006, 13:51
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

02 czerwca 2008, 19:54

ja bym zainwestowała w dobry żwirek, np silikonowy rewelacyjnie pochłania zapachy
Maciej Prawda
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 15:22

02 czerwca 2008, 20:09

Hmm... jeśli chodzi o żwirek silikonowy to nie mam dobrej opinii o nim. Kupiłem kiedyś Hiltona i w kuwecie zrobiło się bagienko (po dwukrotnym użyciu przez kocicę), a przy wyrzucaniu tego dopiero był zapach... ble. Jednak dobry żwir betonitowy to jest to.
Iza-Erin
Posty: 1556
Rejestracja: 23 lipca 2007, 19:42
Lokalizacja: Stolica Podlasia :)
Kontakt:

03 czerwca 2008, 07:40

Hmm, to dziwne co piszesz. Może wsypałeś za mało żwirku? Ja uzywałam silikonu, zarówno Hiltona, jak też Certechu i niegdy nie było bagienka, a mam 4 koty :roll:
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

05 marca 2021, 09:16

Maciej Prawda pisze:
22 kwietnia 2008, 15:38
Witam serdecznie!

Kupiłem w sklepie dużą zabudowaną kuwetę dla kota niby wielka rzecz, że z filtrem. Ale co się okazało... z opisów fachowych kuwet widzę, że ten filtr to powinien być wkład węglowy. U mnie jest to zwykły kawałek gąbki. (ach te podróby...). Mam w związku z tym pytanie, czy mogę "ulepszyć" taką kuwetę poprzez zamontowanie w środku takiego zwykłego pochłaniacza zapachów do lodówek (w nim też jest węgiel aktywny)? Czy zda to egzamin?

Pozdrawiam!
Cześć!
Najlepiej sprawdzą się produkty dedykowane do kocich kuwet. Jak na przykład ulubieniec naszych klientów: CERTECH Pochłaniacz zapachu Super Benek Morski 0,45kg.

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-14429-CERTECH-Pochlaniacz-zapachu-Super-Benek-Morski-0-45kg.html?query_id=1
Pomaga zwalczyć nieprzyjemne zapachy unoszące się z kuwety. Choć te nieprzyjemne zapachy niekiedy trudne są do usunięcia CERTECH Pochłaniacz zapachu Super Benek Morski 0,45kg doskonale sobie z nimi radzi.
Dodatkową zaletą produkty jest jego wykończenie zapachowe. Pochłaniacz pozostawia w pomieszczeniu przyjemny świeży zapach.
Przekonaj się sam! :)

KrakVet.pl
wiejciaa
Posty: 4
Rejestracja: 29 listopada 2022, 15:09

19 stycznia 2023, 09:38

Jeśli chodzi o żwirek, to ja mogę polecić te leo - https://www.topcats.pl/sklep/ naprawdę fajnie się sprawdza, z kuwety nie śmierdzi :p chociaż wiadomo, trzeba ją sprzątać i tak, nie ma jakiegoś magicznego sposobu na rzadkie sprzątanie i brak zapachu ;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość