kolor oczków futrzaka

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

17 sierpnia 2008, 19:26

witam wszystkich ciepło i gorąco pozdrawiam. chciałbym zasięgnąć waszej opinii na temat zmiany koloru oczu u kociaków.otóż mój kocurek w zasadzie ma takie bursztynowe oczka , jednakże od kilku tygodni zauwazyłem iz w obrębie/raczej dookoła źrenicy pojawiła się jak narazie mała otoczka kolory zielonego.czy to sygnał zmiany koloru oczu na zielony? jesli tak to jak długo trwa czas w którym bursztynowy kolor zamieni się na zielony kolor?dodam że kotek ma 5 miesięcy. dziękuje za wszelkie informacje , pozdrawiam wszystkich a wszególności waszych pupili !!!! :)
mrukotka
Posty: 63
Rejestracja: 07 stycznia 2007, 22:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

17 sierpnia 2008, 20:34

hej :!: nie wiem czy to jest jakaś reguła, ale jak moja koteczka (ta marmurka) zawitała do mojego domu to miała wtedy 5 miesięcy i zielone oczka, które z czasem - tak gdzieś do roku - zmieniły kolor na bursztynowe i też zmiana zaczęła się od obwódki........
Hikari
Posty: 233
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 10:42
Lokalizacja: Kraków/Nowy Sącz

17 sierpnia 2008, 22:13

Słyszałam, że przez całe życie kociakowi kolor oczu może zmieniać się nawet kilka razy. :) Więc bardzo możliwe, że twój za niedługo będzie miał oczka zielone :)
(Ach, zielonookie koty są takie piękne...)
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

17 sierpnia 2008, 22:57

Hikari pisze:(Ach, zielonookie koty są takie piękne...)
Bursztynowookie też :wink:
Hikari
Posty: 233
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 10:42
Lokalizacja: Kraków/Nowy Sącz

17 sierpnia 2008, 23:56

ATA pisze:
Hikari pisze:(Ach, zielonookie koty są takie piękne...)
Bursztynowookie też :wink:
Dobra, każdy kociak ma w sobie to coś :)
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

17 sierpnia 2008, 23:58

Anonymous pisze:... otóż mój kocurek w zasadzie ma takie bursztynowe oczka , jednakże od kilku tygodni zauwazyłem iz w obrębie/raczej dookoła źrenicy pojawiła się jak narazie mała otoczka kolory zielonego.czy to sygnał zmiany koloru oczu na zielony? :)
Tak samo było z moim Dyziem. Teraz ma ponad dwa lata, oczy miodowo-zielone i chyba już koloru nie zmienią.
Zauważyłam jednak pewną regułę, w chwilach wielkiego zadowolenia (mizianie i takie tam przytulanki) zielony kolor jest intensywniejszy i otoczka jest szersza.
Iza-Erin
Posty: 1556
Rejestracja: 23 lipca 2007, 19:42
Lokalizacja: Stolica Podlasia :)
Kontakt:

18 sierpnia 2008, 08:01

U mnie tez tak jest, najlepiej to widać u Pucusia - kiedy jest szczęśliwy, jego oczęta robią się szmaragdowe :D
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

18 sierpnia 2008, 17:19

Iza-Erin pisze:U mnie tez tak jest, najlepiej to widać u Pucusia - kiedy jest szczęśliwy, jego oczęta robią się szmaragdowe :D
Krótko mówiąc ... miłość odmienia :D , a oczy ponoć zwierciadłem duszy są :lol:
Iza-Erin
Posty: 1556
Rejestracja: 23 lipca 2007, 19:42
Lokalizacja: Stolica Podlasia :)
Kontakt:

19 sierpnia 2008, 08:29

Amika pisze:Krótko mówiąc ... miłość odmienia :D , a oczy ponoć zwierciadłem duszy są :lol:
Święte słowa Aniu :)
A ja chciałabym mieć takie zwierciadła ;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość