kapiele

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

solmik
Posty: 37
Rejestracja: 29 września 2007, 00:21

20 stycznia 2008, 18:15

witam

pisze do Was z zapytaniem :jak dbacie o dlugowlose futerka waszych maluszkow? moj Borys nie znosi kapieli, a czasami miewa biegunke - i to taka baardzo porzadna, ze trzeba pupke myc:-/

wiem, ze sa preparaty do kapieli na sucho...

napiszcie prosze jakie macie doswiadczenia z takimi preparatami...czy mozecie polecic jakis konkretny secyfik, ktory moglaby stosowac juz u 0,5rocznego malucha...?

z gory dzieki za odp.

pozdr.

S.
solmik
Posty: 37
Rejestracja: 29 września 2007, 00:21

22 stycznia 2008, 20:54

hallo...???!!!
czy nikt na forum nie ma dlugowlosego kotka, ktoremu musi robic od czasu do czasu przymusowe kapiele...?


podzielcie sie prosze doswiadczeniem :roll:

pozdrawiam wszystkie siersciuszki i ich opiekunow:-)
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

22 stycznia 2008, 21:14

Niestety, choćbym chciała nie pomogę w kwestii kąpieli (mój kot myje się sam :wink: ), zapytam tylko - z jakiego powodu maluch miewa biegunki? Zdrowy, właściwie żywiony kot nie powinien mieć takich problemów... :roll: Czy to się często zdarza?
solmik
Posty: 37
Rejestracja: 29 września 2007, 00:21

22 stycznia 2008, 21:25

od poczatku jego istnienia w naszym mieszkanku caly czas walczymy z jego olbrzymia fascynacja wszelkiego typu sznurkami etc...stad wynikaly rozne zatwardzenia - raz mielismy dosc powazny zator w jelitach...;-/ o malo brakowalo a mialby operacje...

a teraz znow malmy rewolucje, ktora przed momentem opisalam na forum - problem z jego klaczkmi...

i stad biegunki --jak jest zaparcie - robie wszystko by mu pomoc i konczy sie brudnym brzuszkiem, lapkami i "utesknina" qpcia w kuwecie;-)
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

22 stycznia 2008, 21:49

Mam koty z dłuższym włosem, ale jak dotychczas nie były kąpane. Nie ma takiej potrzeby, bo są niewychodzace i myją się same.
Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności musisz ustalić przyczynę tych powtarzających się biegunek u Twojego kotka. Albo to wina niewłaściwego jedzenia, albo jest chory. Ja doradzam wizytę u weta, a tymczasem napisz co je kotek (stałe pożywienie i sporadyczne podkarmianie, czy dostaje biały twaróg lub mleko krowie, czy przypadkiem nie częstujesz go swoim jedzeniem).

Jeśli chodzi o szampony to oferta jest spora, ale ja nie mam doświadczeń w tym zakresie. Sporadycznie do umycia brudnego tyłeczka możesz użyć delikatnego szmponu dla niemowląt.

W zasadzie zdrowe koty nie wymagają kąpieli, nawet te puchate (od ponad 20 lat takie właśnie z nami mieszkały). Jeśli już zajdzie taka potrzeba to b.ważne jest dokładne wysuszenie futerka i trzymanie w naprawdę ciepłym pomieszczeniu przez kilka godzin po umyciu, bo łatwo je przeziębić. Takie futerko długo trzyma wilgoć przy skórze, chociaż nam sie wydaje, że jest całkiem suche (łatwo to sprawdzić już kilka minut po skończeniu suszenia - dotykając czujemy jaki kot jest zimny).
solmik
Posty: 37
Rejestracja: 29 września 2007, 00:21

22 stycznia 2008, 22:02

dziekuje za ograniczone zaufanie...:-) rozumiemi, ze ludzie karmia swoje kociaki roznymi dziwnosciami ale ja do tej nieszczesnej garstki nie naleze:-)

Borys ma podstawowa karme sucha (Biomill Kitten), czasami urozmaicam mu jedzonko mokra puszczeka (zazwyczj Almo nature).

Z "ludzkiego jedzednia" w jego menu znajduje sie jedynie jogurt naturalny bez cukru - jako przysmak...

do tego dochodzi regularnie malt - pasta.

a biegunki wynikaja z tego, ze jak maly ma zator - staram sie to szybciutko rozgonic (jak juz pisalam wczesniej) i biegunka gotowa:-)

na szczescie do tej pory zdazylo sie to 3 razy ale chce wiedziec na przyszlosc

troszke przykro mi sie zrobilo, bo gwiazdke z nieba bym mu przychilila, a zostaje posadzona o krowie mleko lub jakies inne kocie swinstwa...;-(

ale oczywiscue rozumiem, ze to z troski i dobrej woli:-) dzieki wielkie

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

22 stycznia 2008, 22:21

solmik absolutnie nie miałam zamiaru Ciebie obrażać.
Trudno coś doradzić jeśli jest tak mało informacji. Wymieniłam te wszystkie pokarmy, bo czasem ktoś dopiero w kilku postach przedstawia całe menu kota. Prawda jest taka, że każdy futrzak może reagować inaczej, że jednemu szkodzi nawet niewielka ilość ludzkiego jedzonka, a innemu nie. Sama miałam kotkę, która lubiła i dostawała krowie mleko i nie bylo żadnych sensacji. Bardzo lubiła też biały twaróg, ale mogła dostawać go tylko troszeczkę i to bardzo rzadko, bo zaraz miała luźniejsze kupy. I nie uważam, bym robiła jej krzywdę tym mlekiem - przeżyła 16 lat
solmik
Posty: 37
Rejestracja: 29 września 2007, 00:21

22 stycznia 2008, 22:34

ale ja sie naprawde nie mialam zamiaru obrazic:-)

jeszcze raz wielkie dzieki za dobre rady

pozdrawiamy serdecznie

Borysek (ten z brudna pupcia:-)) i spolka:-)
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

22 stycznia 2008, 22:41

Rozumiem :lol: no to pomiziaj ode mnie tę "brudna pupcię" :lol:
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

22 stycznia 2008, 22:51

A może jakaś fotka? Oczywiście nie brudnej pupci, a jej dumnego właściciela w całej okazałości :lol:
Awatar użytkownika
Frania120
Posty: 88
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 13:59

16 lipca 2015, 12:43

moja kotka ma dość długą sierść ale sama się myje. Ma dość dużo pracy bo jest biała. :D
pjb
Posty: 2
Rejestracja: 17 lipca 2015, 09:10

17 lipca 2015, 09:14

Witam, Przepraszam ze na ten sam watek ale nowy zakladac mysle ze nie tzreba.

Pytanie jest: Szukam w Krakowie polecany spa dla psa.
Bierzemy w niedzielie pieska z Krakowski Schronisko i czeba ja do stanu doprowadzic. Ma lupiesz i paznocki dlugie, a samemu robic w domu w wanie bedzie wiekszy stress na poczatku. Wole zeby specilista ktore zna sie na przy to zrobil. Rasa miesana z owcarkiem. Taka mini wilk

Dzienkuje i przeprasam za pismo, ucze sie polski dopiero
zielony01
Posty: 1
Rejestracja: 13 października 2015, 16:23

13 października 2015, 16:28

u nas mycie to był koszmar, od kilku miesięcy jeździmy do psiego spa za 25 zł full serwis :)
patrycja31
Posty: 3
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 09:58

28 października 2015, 11:22

A kupowaliście jakieś specjalne preparaty do kąpieli? xxxxxxxxxxxxxxx...warto też od razu kupić tę okrągłą szczotkę do czesania?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość