Jak zaprzyjaźnić koty?

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Marcin2000
Posty: 27
Rejestracja: 04 lutego 2007, 21:07
Kontakt:

06 czerwca 2007, 21:32

Jutro do mojej czternasto miesięcznej kotki, przywożę nowego kolegę - trzy miesięcznego kota. Oba kotki to Devon Rexsy czyli zwierzęta nadzwyczaj miłe i łagodne.
Proszę o rady od osób które były w podobnej sytuacji jak ja. Jak najlepiej przeprowadzić pierwsze spotkanie kotów w domu? Iść na żywioł i niech dzieje się Wola Boża? Czy może radzicie inaczej? Zależy mi by jak najszybciej się polubiły a przynajmniej tolerowały, czy można to spotkanie jakoś wspomóc? Nowy przybysz siedzi w transporteże i czeka na zaproszenie? ...
Bubunia
Posty: 72
Rejestracja: 03 listopada 2006, 19:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

08 czerwca 2007, 13:43

Pewnie kotki już się spotkały i zaprzyjażniły i moja odpowiedż jest jak musztarda po obiedzie. :) Polecam Ci książkę kociego psychologa Vicky Halls "Kocie Tajemnice".Świetna lektura dla każdego kociarza.Można tu znależć rozwiązanie wielu problemów.W rozdziale poświęconym spotkaniu "starego" kotka z nowym radzi robic to ostrożnie,zostawiając w razie problemów dość długi czas na zapoznanie sie z nowymi zapachami i rozwiazanie kwestii terytorialnych itd.
Mam nadzieję,że opowiesz o spotkaniu kocianków. :wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość