Ichy gryzie naszego dobrego chłopca

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

yuktaondi
Posty: 1
Rejestracja: 19 grudnia 2023, 08:46

19 grudnia 2023, 10:51

Nasz kot, samiec, 3 lub 4 lata, mieszkający w domu, ma guzy. Te guzy są głównie na głowie. Zaczęli jakieś dwa miesiące temu, umówiliśmy się na wizytę u weterynarza, do której pozostało kilka tygodni. Do czasu jego nominacji guzy w większości zniknęły. Weterynarz zasugerował, że może to być reakcja alergiczna na ukąszenia pcheł i zasugerował, aby w przypadku wyjścia na zewnątrz założyć obrożę przeciw pchłom. No cóż, jakiś tydzień lub dwa temu guzki zaczęły wracać, są gorsze (jest ich więcej) i tym razem je drapie. Guzki są trudne do zobaczenia pod płaszczem i wyglądają jak strupy i są trudne w dotyku. Żal mi go, mają je na uszach, z tyłu głowy i na całym ciele. Jakieś przemyślenia na temat tego, co może być przyczyną? Nikt w domu nie ma swędzących ukąszeń, nie zmienialiśmy mu jedzenia ani nic VidMate .

Umyjemy wszystkie jego łóżka, zabierzemy go z powrotem do weterynarza i spróbujemy założyć obrożę przeciw pchłom, ale przeczucie mówi mi, że to nie są ukąszenia pcheł.
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2023, 09:57 przez yuktaondi, łącznie zmieniany 1 raz.
Vet4u
Posty: 719
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

21 grudnia 2023, 18:59

Dzień dobry!
Niestety bez możliwości przeprowadzenia pełnego wywiadu oraz badania klinicznego niemożliwe będzie stwierdzenie co dolega Pańskiemu pupilowi oraz przede wszystkim wdrożenie odpowiedniego leczenia. Zalecamy konsultacje u specjalisty oraz ewentualne wykonanie badań dodatkowych.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość