Co używacie przeciw kleszczom?

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

777temida
Posty: 56
Rejestracja: 02 września 2011, 09:50

18 maja 2012, 13:59

Mam koty wychodzące tzn. dzień cały spędzają w ogrodzie, a noc w domu i jak to w ogrodzie na wsi są krzewy, drzewa, trawa i tak koty łatwo mogą złapać kleszcza a ja nie wiem co najlepiej sprawdzi się w walce z kleszczami :oops: .

Czytałam o sprayach, proszkach, kropelkach i obrożach. I nie wiem co wybrać, chodzi mi o coś skutecznego ale nie drogiego, widziałam np. kropelki za 70zł a na 8 kotów to nie lada koszt. :shock: Co najlepiej odstraszy kleszcza (tak, że kleszcz nawet nie wgryzie się w kota) bo czytałam, że preparaty na kleszcze nie działają w ten sposób lecz zabijają kleszcza w ciągu 48h co by oznaczało że kleszcz trując się zwróci wszystkie świństwa które ma w sobie w kota tzn. pod jego skórę a przecież chodzi o to by kot nie złapał choroby a w ten sposób to może równie dobrze się tak stać jakby i kotu nic nie zaaplikować. Czy dobrze rozumiem? Nie ma czegoś co by powstrzymało kleszcza od ugryzieniem kota, co by zadziałało zanim kleszcz wbije się tzn. odstraszająco ?
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty: 1137
Rejestracja: 20 września 2011, 19:04

19 maja 2012, 23:22

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 14:22 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
krz
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2012, 22:20

20 maja 2012, 13:01

frontline. Weterynarz polecił nam na samym początku i przez prawie 2 lata pies nie miał ani jednego kleszcza. Lata po podwórku, gdzie jest pełno choinek itd, na spacerach lata po bagnach, wysokiej trawie, no po prostu wszędzie. Używamy frontline takiego -> http://www.abbeyvetsdurham.co.uk/images-news/61.jpg (jeśli się nie mylę, coś z tego rodzaju). Wkrapia się to na grzbiet i nie dotyka psa przez kilka godzin. Ostatnio dostaliśmy mocniejszą wersję która wytrzymuje 1.5 miesiąca, te wcześniejsze słabsze wytrzymywały 3 miesiące. Za małe pieniądze mamy spokój.
Błażej
Posty: 56
Rejestracja: 19 października 2018, 17:30

19 października 2018, 20:42

Dla kota najlepsze są krople spot - on. Są też takie, które odrobaczający oraz działają na pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne.
Błażej
Posty: 56
Rejestracja: 19 października 2018, 17:30

19 października 2018, 20:46

Dla kota najlepsze są krople spot - on. Są też takie, które odrobaczający oraz działają na pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne.
Awatar użytkownika
ewanda
Posty: 2
Rejestracja: 01 czerwca 2020, 00:48

01 czerwca 2020, 00:53

Specjalnych kropli dostępnych u weterynarza.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

18 grudnia 2020, 18:03

777temida pisze:
18 maja 2012, 13:59
Mam koty wychodzące tzn. dzień cały spędzają w ogrodzie, a noc w domu i jak to w ogrodzie na wsi są krzewy, drzewa, trawa i tak koty łatwo mogą złapać kleszcza a ja nie wiem co najlepiej sprawdzi się w walce z kleszczami :oops: .

Czytałam o sprayach, proszkach, kropelkach i obrożach. I nie wiem co wybrać, chodzi mi o coś skutecznego ale nie drogiego, widziałam np. kropelki za 70zł a na 8 kotów to nie lada koszt. :shock: Co najlepiej odstraszy kleszcza (tak, że kleszcz nawet nie wgryzie się w kota) bo czytałam, że preparaty na kleszcze nie działają w ten sposób lecz zabijają kleszcza w ciągu 48h co by oznaczało że kleszcz trując się zwróci wszystkie świństwa które ma w sobie w kota tzn. pod jego skórę a przecież chodzi o to by kot nie złapał choroby a w ten sposób to może równie dobrze się tak stać jakby i kotu nic nie zaaplikować. Czy dobrze rozumiem? Nie ma czegoś co by powstrzymało kleszcza od ugryzieniem kota, co by zadziałało zanim kleszcz wbije się tzn. odstraszająco ?
Bezpieczeństwo naszych podopoecznych jest najważniejsze, dlatego wybierając produkt należy sugerować się nie tylko ceną, ale i jakością. W naszym sklepie dostępny jest szereg produktów przeciw kleszczom, które możesz kupić dla swojego kota. Klienci chętnie wybierają kropelki Spot-on

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-7676-FRONTLINE-Combo-Spot-On-dla-kotow-pipeta-0-5ml-3-sztuki.html
, a także obroże dostosowane do rozmiarów małych czworonogów

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-16502-DR-SEIDEL-Sabunol-ozdobna-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kota-szara-perforowana-35cm.html
.
Zaletą obroży jest to, że wystarczy założyć ją raz i zmieniać po upływie przydatności (zgodnie z zaleceniami producenta).
Zapraszamy do naszego sklepu! :wink:
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość