brudne uszy

Dyskusje o pielęgnacji kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

magda86
Posty: 4
Rejestracja: 15 grudnia 2016, 19:03

15 grudnia 2016, 19:23

Ja ze swoim chodze raz na trzy miesiace do weterynarza i on sie tym zajmuje. Nie chce mu przypadkiem zrobic krzywdy :(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 lutego 2017, 11:42

nie zawsze i najczęściej to nie świerzbowiec.
mikeonex
Posty: 2
Rejestracja: 29 marca 2017, 12:29

29 marca 2017, 12:37

co z kociakiem ? )
nicky

06 sierpnia 2017, 00:26

Ja moim kotom czyszczę uszy watą nasączoną specjalnym płynem do czyszczenia uszu (ociekającą, żeby jednak ten płyn dostał się "dalej", czyli przynajmniej do górnego odcinka kanału słuchowego, ale też żeby jednak cały brud rozpuścił, bo taka jest jego rola), robię to dosyć mocno (bo mam wrażenie, że tylko w ten sposób usunę brud- delikatne pocieranie jest mało efektowne) i staram się dotrzeć trochę głębiej niż sięga wzrok; potem resztę "wudłubuję" patyczkami higienicznymi, grzebiąc trochę w kanale, gdzie jest tak naprawdę najwięcej zanieczyszczeń (ale niegłęboko, na 0,5-1cm). Koty tego nienawidzą, okrutnie je to swędzi (i nie wiem czy to wina jedynie patyczka, który je po prostu łaskocze, czy patyczka połączonego ze świądem, jaki wywołuje świerzb.
Czy takie czyszczenie nie jest w stanie uszkodzi narządu słuchu u kota?
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

24 grudnia 2020, 17:44

mala-siostra pisze:
13 listopada 2008, 00:26
Od paru dni mam kotka ma 2 miesiące i po prostu kopalnie brudu w uszach. Boje się żeby nie dostał zapalenia a nie wiem czy powinnam spróbować sama mu je wyczyścić czy lepiej żeby zrobił to wet?Syf sięga na prawdę głęboko:/ Poza tym muszę wiedzieć na co szczepi się malucha i kiedy?
Cześć! W sklepach zoologicznych znajdziesz produkty przeznaczone do czyszczenia okolic oczu i uszu u zwierząt. Jest to jeden z ważniejszych elementów pielęgnacji. Tak jak mówisz, zaniedbanie tego może prowadzić do rozwijania się problemów zdrowotnych (np. zapalenia uszu). Możesz to spokojnie robić w pojedynkę. Czyszczenie jest bezpieczne, a cała instrukcja jak korzystać z preparatów znajduje się na ich etykietach! :wink:
orwell1
Posty: 96
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:21

11 marca 2021, 08:44

mala-siostra pisze:
13 listopada 2008, 00:26
Od paru dni mam kotka ma 2 miesiące i po prostu kopalnie brudu w uszach. Boje się żeby nie dostał zapalenia a nie wiem czy powinnam spróbować sama mu je wyczyścić czy lepiej żeby zrobił to wet?Syf sięga na prawdę głęboko:/ Poza tym muszę wiedzieć na co szczepi się malucha i kiedy?
Hej hej
kiedyś w krakvecie byly takie specjalne kropelki do czyszczenia uszu i oczu zwierząt. Całkowicie bezpieczne i do tego bardzo skuteczne :D Najlepiej skontaktować się z wetem. On wskaże jakiś godny uwagi preparat, pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i powie ci wszystko co i jak ze szczepieniami
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość