Moskiewski Pies Stróżujący

Masz zwierzaczki do sprzedania?? Chcesz kupić pupilka?? Przedstaw tutaj swoją ofertę!

Moderatorzy: Robert A., Jarek, Marek

ODPOWIEDZ
moskal
Posty: 3
Rejestracja: 13 marca 2014, 13:40

13 marca 2014, 13:42

Witam. Mamy przyjemność poinformować, iż na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku na świat przyjdą szczenięta rasy MOSKIEWSKI PIES STRÓŻUJĄCY.
Ojcem jest wspaniały przedstawiciel swojej rasy Wasyl z hodowli Orsłan, matką jest również cudowna suczka o imieniu Rika pochodząca z ukraińskiej hodowli
Imperiya Kesh. Więcej informacji na stronie hodowli MOSKIEWSKIE RANCZO - www.moskale.pl Zapraszamy do rezerwacji.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

14 marca 2014, 13:11

Czegoś tu nie rozumiem. Hodowla "Orsłan" skąd macie psa jest zarejestrowana w PKPR (polski klub psa rasowego), a wasza w DZHP, stowarzyszeniu , które zarejestrowano dokładnie w dniu 11 lipca 2012 r., co wskazuje, iż jest to kolejny twór ustawy z 2012 r. Czyżby pies nie został zakwalifikowany do miana repa? Serio nie rozumiem, czemu hodowla jest w czymś takim.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

21 marca 2014, 18:13

Ale Iza czekaj, to moskiewski stróżujący jest już uznany za rasę przez FCI? Bo z tego co mi było wiadomo to nie był... więc nie dziwi mnie przynależność "Orsłana" do PKPR (data rejestracji 2001 r), dziwi mnie jednak przynależność tej hodowli do tworu po ustawowego.
Faktycznie zastanawiało mnie kto jest rodzicami miotu "m".
moskal
Posty: 3
Rejestracja: 13 marca 2014, 13:40

21 marca 2014, 19:15

haha isabelle czy jak ci tam zapraszam do obejrzenia na zywo psiakow, wtedy pogadamy. Z tego co napisalas ze pies twoim zdaniem jest wychudzony, hehe widze ze nie masz zielonego pojecia o rasie- to nie bernardyn, ktory tylko sie pasie i wyglada jak niedzwiedz. MPS to mieszanka miedzy innymi takiej rasy jak rosyjski łaciaty gończy po którym odziedziczył sprawność i szybkosc, a przez to nie wyglada jak upasiona kaleka. Ponadto podwyższe poziom twojej wiedzy na temat MPS( dla Ciebie- MPS tj Moskiewski Pies Stróżujący), Ta rasa charakteryzuje sie tym, iz nie potrzebuje ton jedzenia jak w przypadku innych ras-miedzy innymi tez dlatego uchodzi za rase idealną- moje psy dziennie dostaja po 2 korpusy z kurczaka a ponadto maja caly czas dostep do suchej karmy. Jedzą tyle ile uwazaja za stosowne. Ponadto piszesz o przodkach moich moskali- co ty mozesz na ich temat powiedziec?? skoro n nie widzialas rodowodów i nie wiesz o czym piszesz. Smiac mi sie chce z takich ludzi jak TY- zawisc ludzka nie zna granic. Zapytaj wlascicieli szczeniat czy te szczenieta sa w "typie" :) a poprostu zostaniesz wysmiana. Pozdrawiam gorąco!! Na szczescie Ktos kto chce byc wlascicielem wspanialego moskala nie patrzy na komentarze tego typu. acha, pytasz o siersc i ze napewno nie mieszkaja one w domu- ZNOW CIE USWIADOMIE---TO NIE PIES KANAPOWY!!!!!!!!!!!!!- zanim zaczniesz dyskutowac na temat rasy poczytaj o niej a moze sie dowiesz ze to pies STROZUJACY, ktory charakteryzuje sie tym iz pilnuje swojego terenu(tzn posesji wlascicieli) i dobrze czuje sie na zewnatrz, pozatym potrzebuje ruchu. Aaaa jak chcesz zobaczyc psiaki w pozycji stojacej to jest cos takiego jak youtube :) Gdzie oczywiscie zapraszam do ogladania moskali.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2014, 08:31 przez moskal, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MaximusKennel
Posty: 87
Rejestracja: 13 listopada 2011, 13:19

21 marca 2014, 22:12

isabelle30 pisze:Seiti - American pitbull terrier też nie jest uznany przez FCI... natomiast jest uznany przez AKC...
Gwoli ścisłości nie przez AKC, bo ta rejestruje AST, ale przez organizacje z jeszcze dłuższym stażem: UKC (powstałe w 1898r) i ADBA (powstałe w 1909r) :wink:
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

21 marca 2014, 22:56

Sory, jakoś skojarzyłam A a nie U. Generalnie związek odległy od nas.
Moskala uznała Rosyjska Federacja Kynologiczna i wystąpili o uznanie do FCI. Rasa stosunkowo bardzo młoda...
A tem DZHP to co to za jakiś dziwoląg? Dolnośląski związek hodowców psów...
Mozemy sobie stworzyć Krakvetowy związek hodowców psów... zgłaszam Brutka na repa. Seiti - dajesz suczydło? Będą piekne wzorcowe Neyo-Brutki z rodowodami :-)
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

22 marca 2014, 08:27

O DZHP nie mogłam znaleźć informacji, być może źle szukałam. Znalazłam tylko kiedy się zarejestrowali, a to wskazuje na twór po ustawowy, o którym tutaj raczej nikt dobrego zdania nie ma.

Iza moja jest po sterylce :P Chwała niebiosom.
wera5510
Posty: 3
Rejestracja: 22 marca 2014, 13:20

22 marca 2014, 13:31

Ja się też wtrącę - DZHP, to jak wiele osób podejrzewało twór naszej kochanej ustawy, a warunki niektórych hodowli jakie są tam zarejestrowane, można zobaczyć tutaj: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Z tego co czytam, to i ta hodowla nie jest lepsza od tych pozostałych ze związku - sama mam moskala i często też karmię ją korpusami z kurcząt, z tą różnicą, że ona dostaje 2 korpusy na jedno karmienie, a jako, że jest karmiona 2 razy dziennie, to w ciągu całego dnia dostaje 4. Wagę ma dla mnie idealną - nie jest otyła, ani wychudzona, także śmiem podejrzewać, że trochę niedożywiasz swoje psy.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

22 marca 2014, 13:56

Ale zobaczcie jakie osiągnięcia ma ten związek. taki młody a już wielkie sukcesy hodowlane! Brytan Polski... wow!
Gdyby tak pogrzebać dalej to może wiele innych nowinek by się znalazło...

Smutne to... naprawdę smutne
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

22 marca 2014, 15:04

wera5510 pisze:sama mam moskala i często też karmię ją korpusami z kurcząt, z tą różnicą, że ona dostaje 2 korpusy na jedno karmienie, a jako, że jest karmiona 2 razy dziennie, to w ciągu całego dnia dostaje 4.
wiem że nie na temat ale muszę zapytać z czystej ciekawości: co sunia dostaje do jedzenia oprócz korpusów?
Sne

22 marca 2014, 18:24

ha ha, dobrze kojarzyłam, ze DZHP to ten pseuduch od brytana polskiego. Koleś wcześniej hodował moskiewskie stróżujące, które nagle zrobiły się brytanami. Zapewne o pozwolenia chodziło.

Moskal, tak gwoli ścisłości, czy ty masz pozwolenie na prowadzenie hodowli moskiewskich stróżujących?

Iza, moja jeszcze przed sterylką, ale obawiam się, żę potwór by z niej wyszedł zamiast psa.
wera5510
Posty: 3
Rejestracja: 22 marca 2014, 13:20

23 marca 2014, 12:26

89ola pisze:
wera5510 pisze:sama mam moskala i często też karmię ją korpusami z kurcząt, z tą różnicą, że ona dostaje 2 korpusy na jedno karmienie, a jako, że jest karmiona 2 razy dziennie, to w ciągu całego dnia dostaje 4.
wiem że nie na temat ale muszę zapytać z czystej ciekawości: co sunia dostaje do jedzenia oprócz korpusów?
Najczęściej dostaje suchą karmę (ostatnio karmię Josera agilo active L), po za tym dla urozmaicenia czasami właśnie jakieś porcje się podrzuci, serca, żołądki itp. ;)
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

27 marca 2014, 14:23

Seiti moja droga, jako, że nie siedzisz na molosach a tam Ci prezes DZHP odpowiedział to Ci przeklejam:
Sarmacja pisze:
Seiti pisze:Czegoś tu nie rozumiem. Hodowla "Orsłan" skąd macie psa jest zarejestrowana w PKPR (polski klub psa rasowego), a wasza w DZHP, stowarzyszeniu , które zarejestrowano dokładnie w dniu 11 lipca 2012 r., co wskazuje, iż jest to kolejny twór ustawy z 2012 r. Serio nie rozumiem, czemu hodowla jest w czymś takim.
Hodowla jest w czymś takim, bo każdy hodowca psów ma niezbywalne prawo wyboru w jakim stowarzyszeniu chce realizować cele swojej hodowli. Prezes stowarzyszenia nie jest panną na wydaniu i o decyzji wstąpienia do stowarzyszenia nie decydują sprzeczne opinie o jego osobie tylko cele statutowe związku i regulamin hodowli. Zwracam uwagę na to jak doceniony został profesjonalizm prezesa DZHP. Oto co pisze hodowca „ Wasyl pochodzi z hodowli Orsłan ( po najlepszej linii krwi u nas w kraju „. Hodowla Orsłan powstała na bazie suki zakupionej w hodowli MOSKAL i psie zakupionym w hodowli Al. Kaida należącej do PKPR. Hodowla MOSKAL została założona i prowadzona przez obecnego prezesa DZHP. Reasumując, praca hodowlana i sukcesy hodowli MOSKAL zaowocowały powstaniem hodowli Orsłan i wszystkich innych hodowli Moskiewskich Psów Stróżujących ( oprócz Al. Kaidy ) w Polsce.
O tym że hodowla MOSKAL nie wyraziła woli zarejestrowania w PKPR zdecydował właśnie statut tego związku i regulamin hodowli który nie odpowiadał celom hodowli MOSKAL.
PKPR powiela cele i regulaminy ZKwP co przekłada się na takie same skutki ( oczywiście w mikro skali ). DZHP został założony w celu umożliwienia hodowcom wykorzystania ich wiedzy i doświadczenia w celu hodowli psów pozbawionych karykaturalnych wynaturzeń wystawowych, użytkowych zgodnie z wzorcami ras, pozbawionych chorób genetycznych i wynikających z wadliwej budowy. Regulamin hodowli DZHP zabezpiecza również przed wpływem korupcji na efekty hodowli. Takie zasady skłaniają wielu hodowców dotychczas nie zrzeszonych lub opuszczających inne związki do wstąpienia w szeregi DZHP. Działanie PKPR oparte na wzorcach i metodach ZKwP przyniosło efekty negatywne które były przyczyną wymogu wprowadzenia badań genetycznych psów zarejestrowanych w tym związku. To z kolei zaowocowało tym co w poniższym cytacie:

UCHWAŁA ZARZADU GŁÓWNEGO z dn. 16.10.2013
Zarząd Główny, na podstawie § 29. 1 ust 12, zawiesza Zarząd Oddziału Dolnośląskiego i jednocześnie zawiesza uchwałę Zarządu Oddziału Dolnośląskiego o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Oddziału na dzień 16 listopada br.
Na postawie § 29. 2 powołuje Zarząd Tymczasowy w składzie:
Paweł Kaczor
Wojciech Czaszka
Marzena Gottwald
Uzasadnienie
Postępowanie Zarządu Oddziału doprowadziło do złamania prawa w postaci nie wywiązania się z obowiązku płacenia za zobowiązania za zlecone usługi udokumentowane fakturami. Zarząd Oddziału przeznaczył pieniądze członków niezgodnie z celem ich wpłacenia ( wpłaty za badania DNA).
Spowodowanie zadłużenia wobec wykonawcy badań DNA narusza dobre imię klubu i grozi zerwaniem umowy o wykonywanie badań. Według informacji od zleceniobiorcy nadal nie wpłynęła żadna włata pomimo, że Przewodnicząca Oddziału informowała, że wywiązuje się z ugody.
Zarząd Oddziału uniemożliwia Zarządowi Głównemu wypełnianie działań określonych w § 29. 1 ust 11, poprzez nieprzekazywanie informacji, o które prosił Zarząd Główny , w tym nieudostępnienie listy członków oraz informacji o finansach Oddziału.
w imieniu ZG PKPR-PZK
Joanna Kosińska
przewodnicząca ZG
Zamieszczam też cytat świadczący o tym że w wielu innych krajach hodowcy doszli do podobnych wniosków jak kynolodzy DZHP i przynosi im to znakomite efekty:

I jeszcze jedno, czyli kupując szczenię z - Irlandii, UK, Danii, Portugalii, Hiszpanii- kupujemy kundelka?!

Bo w tych państwach, nie ma konieczności wystaw- ani przeglądów miotu. A szczenięta są z rodowodami!
Oczywiście rozumiem sytuację hodowcy, który jeszcze nie podjął decyzji do którego związku chce należeć i być może pod wpływem mojej namowy żałuje teraz tej decyzji, ale przecież wystarczy proste pisemko o rezygnacji z członkostwa w DZHP, żeby naprawić ten błąd. Wiem, że hodowca ten osiągnął już sukces i zawdzięcza to między innymi mojej bardzo długoletniej pracy nad tą rasą i życzę mu dalszych sukcesów bez względu na to do jakiego związku będzie należał.

Jak trudna jest praca hodowcy i jak niepewny sukces, jak łatwo popełnić błąd przy doborze pary hodowlanej można prześledzić na przykładzie pani „olex” która w przeciwieństwie do pana Wieczorka nie odniosła delikatnie mówiąc sukcesu i zrezygnowała po pierwszym miocie z dalszej hodowli tej rasy.
P.S. Dalej klawiatury w domu brak.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

28 marca 2014, 09:46

Jaki ten ZKwP zły i PKPR przy okazji też, bo powielają ich regulamin (jak większość stowarzyszeń po ustawowych). Są tak niedobrzy, że aż Federacja Rosyjska chce żeby FCI (do którego należny ZKwP) uznali moskiewskiego. :roll:

Sne weź mi nie pokazuj takich rzeczy, wiesz, że nie wolno mi się denerwować i muszę się powstrzymywać żeby nie być wredną.
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

28 marca 2014, 12:04

Ale czemu będziesz się powstrzymywać?
Jakbyś mu odpisała to zaraz by Cię od kretynów i idiotów powyzywał. Taki to buc z tego sarmacji, co ma siano w głowie zamiast mózgu. Przejrzyj se wątek brytana. Śmiesznie tam jest. On robi z siebie idiotę i nawet o tym nie wie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość