Wykastrowany kocur kryje moją kotkę:-/Jak to możliwe?

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Nassoumi
Posty: 13
Rejestracja: 01 sierpnia 2012, 17:47

09 grudnia 2012, 06:30

Jak w temacie, moja 7-miesięczna kocica niespodziewanie dostała swojej pierwszej ruji.Jakiś czas tamu przygarnęliśmy kilkuletniego kocura, miał zostać gdzieś porzucony więc zgodziłam się go przyjąć.Od ludzi,którzymi mi go dali otrzymałam także książeczkę zdrowia, zapewniali mnie,że kot jest wykastrowany, w książeczce tez jest data i zabieg.Kotkę miałam zamiar poddać sterylizacji około roku, zresztą nie mam teraz funduszy ( za granicą to drogi zabieg).Jako,że kocur miał być wykastrowany nie bałam się o kotkę i spałam spokojnie(koty są niewychodzące).Aż do wczoraj.Kocur rzekomo(teraz tak uważam) wykastrowany, zaczął kryć moja kocicę:-/ Na początku myślałąm, że to instynkt lub przejaw dominacji dlatego tak na nią wchodzi, ale kiedy dokładniej się przyjrzałam to okazało się ,że kryje ją dosłownie i w przenośni.Jestem w szoku.Czy to możliwe,że kocur jeśli jest wykastrowany mimo wszystko potrafi spółkować,ale jest bezpłodny?Nie słyszałam o czymś takim, o próbie krycie owszem,ale nie o takim z prawdziwego zdarzenia.I 2 jeśli poprzedni właściciele mnie nie okłamali i naprawdę zabrali kota na ten zabieg czy to możliwe,że został,że przeprowadzony niefachowo, nie wiem kiedyś obiło mi się o uszy,że kot,może mieć jąderko zstępujące gdzieś ukryte w środku, albo jak lekarz dokładnie nie wytnie tego co trzeba, kot nadal jest płodny.Nie wiem już co mam myśleć,dla ew.kociaka znajdę jakiś dom bo tu dużo ludzi się ogłasza,że przyjmie kociaka,ale będę wściekłą na poprzednich właścicieli za to,że mnie okłamali byle by ktoś kota wziął.Pozdrawiam.
Hedwa
Posty: 1260
Rejestracja: 20 września 2007, 11:22
Lokalizacja: Kraków

09 grudnia 2012, 09:26

Nassoumi jeśli masz wątpliwości co do kastracji zawsze możesz zajrzeć kocurowi pod ogon i sprawdzić czy ma "dzwonki" :D To widać ;) albo możesz namacać :D. Zdarza się często, że kastraty normalnie spółkują ale nie musisz się niczym przejmować. Jeśli jest wykastrowany kociąt z takiego krycia nie będzie ;).
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

09 grudnia 2012, 10:51

Jeżeli kocur był wnętrem to jak najbardziej jest płodny (wszystko zależy gdzie zatrzymało się "jajko") wielu właścicieli nie zdaje sobie z tego sprawy a wielu nieuczciwych wetów tnie to co wisi (powiem tak kolokwialnie) i nawet nie ma zamiaru przeprowadzać operacji dla "zguby". Mniej więcej m-ca czasu potrzeba aby płodność kocura i jego popęd ustał co nie wyklucza, że kastrat może być "kryjący" (dzieci z tego nie będzie)
Nassoumi
Posty: 13
Rejestracja: 01 sierpnia 2012, 17:47

09 grudnia 2012, 12:13

Dzięki za odpowiedzi.No cóż, tak właśnie podejrzewałam,że coś jest na rzeczy.Może rzeczywiście coś tam zostało.A jeżeli nie jest płodny to naprawdę potrafi normalnie spółkować?Nie do wiary:-/ Skoro nie ma jąder to jakim cudem,że tak powiem do chodzi do wzwodu? Kocur nie ma takich dzwonków typowych, tylko takie jakby pozostałości, puste woreczki porośnięte futerkiem malutkie, tak to wygląda.Zresztą zachowanie też wskazuje kastrację.Jest strachliwy,płochliwy, nie znaczy terenu nie jest agresywny wręcz przeciwnie kiedy do nas przybył kocica miała 5 mies i była 2 razy mniejsza (zresztą dalej mniejsza jest) terroryzowała go non stop,ale on biedny dał sie zastraszać.No i wczoraj właśnie pokazał jaki jest ,,biedny'' :evil:
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

09 grudnia 2012, 13:05

Nassoumi pisze:(...)A jeżeli nie jest płodny to naprawdę potrafi normalnie spółkować?Nie do wiary:-/ Skoro nie ma jąder to jakim cudem,że tak powiem do chodzi do wzwodu?(...)
a co ty dziewczyno robiłaś na biologii w szkole - co mają jądra do wzwodu :wink: poczytaj
Nassoumi
Posty: 13
Rejestracja: 01 sierpnia 2012, 17:47

09 grudnia 2012, 13:46

Hmm na biologi nie omawialiśmy wzwodu ze szczegółami,ale myślałam,że do tego jądra są potrzebne ponieważ produkują męskie hormony płciowe i nasienie tak jak u kobiet swoją rolę spełniają jajniki (dlatego po usunięciu jajników podaje się kobietom hormony,żeby zachowały dotychczasowe funkcje organizmu i jakby nie patrzeć kobiecy wygląd). Przykładowo eunuchowie w dawnych czasach byli służbą pałacową na bliskim wschodzie, byli strażnikami haremu i urzędnikami dworskimi, pewnie po to aby nie dobierali się do urodziwych pań z haremu króla.Jak można mieć popęd i skąd ma wziąść się nasienie gdy nie ma hormonów płciowych oraz miejsca gdzie by się miało produkować.Mężczyzna po usunięciu jąder też nie może odbyć stosunku, nie czuje przecież popędu.Dlatego tak bardzo zdziwił mnie mój kociamber.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

09 grudnia 2012, 14:01

no to uczyłaś się też pewnie, że czasem jądro nie schodzi do moszny?
Nassoumi
Posty: 13
Rejestracja: 01 sierpnia 2012, 17:47

09 grudnia 2012, 14:17

Tak wiem,że istnieje coś takiego jak wędrujące jąderko,ale odpowiadałam na pytanie ,,co mają jądra do wzwodu'', zakładając,że tych jąder nie ma.Wędrujące to inna sprawa
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

09 grudnia 2012, 14:41

Obecność samicy pobudza samca ... czyli ośrodki płciowe w korze mózgowej, układzie limbicznym i podwzgórzu skąd drogami zstępującymi impulsy nerwowe są przekazywane do części krzyżowo-lędźwiowej rdzenia kręgowego gdzie znajduje się ośrodek płciowy powodujący wzwód (erekcję). Za pośrednictwem włókien nerwowych przywspółczulnych w nerwie miednicznym następuje napełnienie krwią ciał jamistych. Skurcz mięśni gładkich naczyń zmniejsza odpływ krwi z prącia w wyniku czego następuje zwiększenie jego rozmiarów i usztywnienie.

ciekawostka: Charakterystyczna jest u psa kość prąciowa (os penis), która znajduje się w przedniej części prącia i ma długość około 10 cm. U psa ustępuje specjalny mięsień, który przy skurczu zaciska światło żyt odprowadzających krew z ciał jamistych żołędzi.
Nassoumi
Posty: 13
Rejestracja: 01 sierpnia 2012, 17:47

09 grudnia 2012, 14:47

O, to jest właśnie konkretna kulturalna odpowiedź.Dziękuję :D Czy to właśnie to czy tez zst.jąderko przekonam się za parę tygodni.Na wszelki wypadek chwilowo je odseparowałam, każdy ze swoją kuwetą w innym pokoju dobrze,że mam dwie w razie ,,w''.Bo jakieś ambiwalentne odczucia mam patrząc na te harcujące koty.A i jeszcze jedno pytanie, czy samiec w przypadku bycia bezpłodnym może mieć,że tak powiem punkt kulminacyjny z efektem ubocznym? Bo wydawało mi się,że po tych harcach kociczka miałą ,,tam'' coś.
asiryś
Posty: 2309
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 17:37

09 grudnia 2012, 15:21

Nassoumi pisze:Przykładowo eunuchowie w dawnych czasach byli służbą pałacową na bliskim wschodzie, byli strażnikami haremu i urzędnikami dworskimi, pewnie po to aby nie dobierali się do urodziwych pań z haremu króla
Ale oni mieli obcinane również penisy ! :shock: :|
Nassoumi pisze:.Jak można mieć popęd i skąd ma wziąść się nasienie gdy nie ma hormonów płciowych oraz miejsca gdzie by się miało produkować.Mężczyzna po usunięciu jąder też nie może odbyć stosunku, nie czuje przecież popędu
Jądra produkują tylko plemniki, natomiast płyn nasienny tworzony jest przez gruczoły: prostatę, pęcherzyki nasienne, gruczoły opuszkowo-cewkowe. Nie wiem, czy podczas kastracji lekarz równiez usuwa te organy. Jeśli nie, produkcja płynu nasiennego się odbywa, tylko,ze nie ma w nim plemników.
A jeśli chodzi o popęd, testosteron produkowany jest równiez przez korę nadnerczy ( dlatego niektórym kobietom po klimakterium rosną...wasy i broda - to efekt działania testosteronu z nadnerczy) Brak jader na pewno obniża więc libido, jednak całkowicie go nie eliminuje.
Aha, w ksiązeczce zdrowia Twojego kocura nie jest odnotowana kastracja?
Ostatnio zmieniony 09 grudnia 2012, 18:20 przez asiryś, łącznie zmieniany 1 raz.
Nassoumi
Posty: 13
Rejestracja: 01 sierpnia 2012, 17:47

09 grudnia 2012, 15:54

Hm nie wszyscy obcinali z przyrodzeniem, mnisi koptyjscy z tego co wyczytałam obcinali wszystko i śmiertelność tego zabiegu wynosiła 50% :? Nie wiem nie wyobrażam sobie mężczyzny bez jąder robiącego ,,to''. Książeczka jest w innym języku, ale z tego co tam wyczytałam to jest odnotowana.Zachowanie kota też poniekąd świadczyło o kastracji (nie znaczy terenu, brak agresji, płochliwość, wręcz ciapowatość ) Ale te wczorajsze wydarzenia chyba podbudowały mu morale bo wozi się teraz jak jakiś macho :wink: Reasumując, udam się niebawem z tym kotem do weta,żeby ostatecznie stwierdzić czy aby poprzedni właściciele nie oszukali mnie, znaczy nie żałuję,że go mam,ale wkurzyłabym się gdyby się okazało,że skłamali na taki temat wiedząc,że mam kocicę żeby jak najszybciej pozbyć się kota.
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

09 grudnia 2012, 17:02

Nassoumi pisze:(...)(nie znaczy terenu, brak agresji, płochliwość, wręcz ciapowatość ) (...)
kastrat też może znaczyć teren jak i kotka potrafi równo lać
Nassoumi
Posty: 13
Rejestracja: 01 sierpnia 2012, 17:47

09 grudnia 2012, 18:56

Wiem, ale wiele tez po kastracji nie znaczy, no i zachowywał się prawie wzorowo zero agresji czy zapędów terytorialnych, oddał kocicy całe ,,królestwo''dlatego też w życiu nie pomyślałabym,że mój kocur jest niewykastrowany :oops:
Madame Ag

20 marca 2013, 00:50

Mam podobny problem. Dziś wykastrowałam kocura - w nadziei, że nastąpi kres jego miłosnego zawodzenia i zalotów - bo w domu jest jeszcze kotka. Tymczasem mimo przeprowadzonego zabiegu kocur nadal "poluje" na oblubienicę i usiłuje ją "kryć". Zastanawiam się czy zabieg został przeprowadzony prawidłowo. Choć zapewne obecność samiczki i jej cudne feromony mogą tak na niego podziałać, to jednak oczekiwałam, że po operacji zrobi się łagodniejszy. Jestem bezradna i zastanawiam sie co zrobić, żeby kocur tak nie hałasował. Szczerze mówiąc mam serdecznie dość tych kocich pomiaukiwań...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość