Wykastrowany kocur kryje moją kotkę:-/Jak to możliwe?

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

20 marca 2013, 19:37

Madame Ag pisze:Mam podobny problem. Dziś wykastrowałam kocura - w nadziei, że nastąpi kres jego miłosnego zawodzenia i zalotów - bo w domu jest jeszcze kotka. Tymczasem mimo przeprowadzonego zabiegu kocur nadal "poluje" na oblubienicę i usiłuje ją "kryć". Zastanawiam się czy zabieg został przeprowadzony prawidłowo. Choć zapewne obecność samiczki i jej cudne feromony mogą tak na niego podziałać, to jednak oczekiwałam, że po operacji zrobi się łagodniejszy. Jestem bezradna i zastanawiam sie co zrobić, żeby kocur tak nie hałasował. Szczerze mówiąc mam serdecznie dość tych kocich pomiaukiwań...
nim spadnie poziom hormonów daj mu jakiś czas - kilka/kilkanaście dni
Kamyk72
Posty: 1
Rejestracja: 20 lipca 2013, 00:18

20 lipca 2013, 00:38

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba jeszcze jakieś zastrzyki hormonalne można kotu zaaplikować. Ja mam kota po kastracji i kotkę po sterylizacji. Wszytko niby ok, ale oni też próbowali, chicua z nei tak skutecznie jak u Nassoumi.
Autor

20 lipca 2013, 16:32

Kotka po sterylizacji wciąż ma ruję, więc niczym dziwnym jest jej zainteresowanie kocurem.
Amijus

05 sierpnia 2018, 10:59

Proponuje wykastrowac tez kotke. Najwiekszy problem jest kiedy tylko jeden kot jest kastrowany.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

16 lutego 2022, 09:17

Witaj!
Dbanie o zdrowie naszych pupili to bardzo ważne zadanie. W niektórych przypadkach kastracja lub sterylizacja są niezbędne. Aby przygotować się do tego zabiegu warto dowiedzieć się więcej. Poznanie tego, jak wygląda zabieg, jak później pielęgnować i dbać o czworonoga koniecznie zajrzyj na naszego bloga.
https://www.krakvet.pl/artykuly/kastrac ... tak-wazna/
W poradniku dowiesz się, dlaczego kastracja jest ważna i kiedy warto o niej pomyśleć!

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość