wygryzanie sierści

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

papaola
Posty: 17
Rejestracja: 08 stycznia 2012, 20:28

12 grudnia 2013, 22:06

witam, mam kotkę, która rok temu przeszła zabieg sterylizacji i szycia przepukliny, jednakże nie wiadomo dlaczego przepuklina znowu wyszła i kotka w tym roku miała drugą operację na przepuklinę (to było w maju). Jakieś dwa miesiące temu wzdłuż blizny wygryzła sobie całą sierść, jak tylko jej odrasta znowu ją wygryza... co może być przyczyną, powodem tego zachowania? żaden szew raczej jej nie został bo już sprawdzałam. Co mogę zrobić żeby nie wygryzała sierści? proszę o poważne odpowiedzi, dziękuję
zwierzozwierz
Posty: 29
Rejestracja: 15 września 2012, 17:18

16 grudnia 2013, 18:27

Hm, szczerze mówiąc nie mam pojęcia...
a pytałaś weterynarza, coś próbował doradzić, polecić? Może są jakieś maści niedobre w smaku dla kota, którym by to można smarować, tak, żeby nie wygryzał?
Hermi7
Posty: 1
Rejestracja: 17 grudnia 2013, 10:32

17 grudnia 2013, 10:36

Jeśli wygryza sierść, coś musi go swędzić... rana dobrze się zagoiła?
Gość

17 grudnia 2013, 13:55

Może ma jakieś pasożyty.
Naama77
Posty: 2
Rejestracja: 28 października 2011, 08:16

23 maja 2014, 18:20

Kotka koleżanki wygryzała sierść ze stresu, gdy np ona wyjeżdżała na kilka dni. Nasz kocur z kolei może nie tyle wygryzał, co wylizywał bardzo intensywnie futro, aż do ran. Wet zasugerował alergię, wyniki krwi częściowo to potwierdziły, ale pewności nie było (podwyższony poziom eozynofili). Za rada znajomej wyeliminowałam drób - jeden z najczęstszych alergenów. Pomogło.
Pasztefix7
Posty: 1
Rejestracja: 29 września 2014, 19:13

29 września 2014, 19:21

Hej, moje koty od kilku lat wylizują/wygryzają sobie sierść na brzuchu. W pierwszej chwili myslałam, że to wina żwirku (kupowałam tańszy), ale zaobserwowałam, że wyskubywanie zaczyna się jakoś jesienią. Latem jest w miarę ok. Nie robiłam jeszcze im badań, ale chyba w końcu je zrobię. Obydwie kotki maja dokładnie to samo, więc albo to stres, albo nuda, albo jakis alergen.
Awatar użytkownika
dobbinka
Posty: 1878
Rejestracja: 13 listopada 2010, 19:52

29 września 2014, 21:33

A sterylizowane? Bo czasem to oznaka jakichś wewnętrznych problemów. Tak gdybam.
Tantum
Posty: 1
Rejestracja: 19 października 2014, 19:35

19 października 2014, 19:42

Moja kotka od czasu do czasu wylizuje(wygryza) sobie na przedniej łapce sierść. Czasami aż do takiej czerwoności, że powstaje strup. Przy pierwszym razie byliśmy u weta, wykluczyliśmy grzybice i itp. Psikaliśmy jakimś specyfikiem i miała kołnierz przeszło. Po pewnym czasie pojawiło się znowu miałam juz jechać do weta ale coś mnie tknęło i przemyłam borasolem. Chwilę trzymałam, żeby nie zlizała tego i zawsze przechodziło. Teraz od razu tak robię jak się pojawi.
asiek4445

23 lutego 2015, 19:43

Mój 9-letni kot też często się drapie i co jakiś czas wyrywa sobie sierść, ale ranek nie robi. Wet wykluczył wszystkie pasożyty, grzybice i inne choroby skóry. Zmieniliśmy karmę na hipoalergiczną z royal canin i mamy tak podawać 2 miesiące no i właśnie wykluczyć jego ulubiony smakołyk surowego kurczaczka. Zobaczymy co będzie dalej
Awatar użytkownika
Frania120
Posty: 88
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 13:59

16 lipca 2015, 17:01

może pomoże fartuszek, który zasłoni to miejsce. Takie ubranka dają weterynarze dla kotów po operacjach.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość