Wklejanie zdjęć, avatary i inne przydatne podpowiedzi

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
ania1985
Posty: 1105
Rejestracja: 28 października 2007, 08:48
Lokalizacja: Kielce

20 czerwca 2008, 06:58

hehe ale mam wielkie kocisko w avatarku:)
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

20 czerwca 2008, 08:16

Aniu zmień avatarek bo admin da Ci o.p.r. :twisted:
(to ten drugi link)
Awatar użytkownika
ania1985
Posty: 1105
Rejestracja: 28 października 2007, 08:48
Lokalizacja: Kielce

20 czerwca 2008, 08:21

dzieki za upomnienie:) wlasnie wiem ze byl za duzy, i nie wiem czemu go dodalam:) nie moglam sie powstrzymac poprostu:)
Awatar użytkownika
Kasia i Maniuś
Posty: 696
Rejestracja: 13 sierpnia 2007, 19:46
Lokalizacja: Kraków

17 sierpnia 2008, 22:27

Ja chyba naprawdę jestem anty talent jeśli chodzi o zamieszczanie zdjęć w avargafku (sama dziwię się jak poradziłam sobie z podpisem). Próbuję zmieniać zdjęcia i też chciałabym mieć większe zdjęcie, a nie tylko takie małe :cry: Próbowałam czytać ten temat, ale efekty w czynach kiepskie. Mam prośbę podacie mi jakie np. jakie macie wymiary zdjęcia i ile pikseli. Może mi się wtedy uda. Albo może jak fotosika można zamieścić zdjęcie w avargrafku.
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

17 sierpnia 2008, 23:11

Jak klikniesz prawą myszą na avatarki i wejdziesz we właściwości zobaczysz wymiary każdego z nich. Wchodzi średnio 140 x 140 pikseli. Więcej lepiej nie dawać, bo się stronka rozjeżdża. Taki duży obrazek możesz dodać wklejając link do zdjęcia we własnym profilu w okienku - "odnośnik do zewnętrznego Emblematu". Inaczej Ci go odrzuci jako zbyt duży. Powodzenia! :D
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

17 sierpnia 2008, 23:16

Kasiu szerokość max 144, wysokość może być większa (ale oczywiście w granicach rozsądku :wink: )

Żaden ze znanych mi serwerów nie robi większych avatarków. Dlatego najpierw pomniejszam zdjęcia w programie graficznym na włąsnym komputerze, a dopiero potem ładuję na serwer (tu ważne - wybieram rozmiar większy niż planowany avatarek i serwer pokaże zdjęcie w moich wymiarach)
Awatar użytkownika
Kasia i Maniuś
Posty: 696
Rejestracja: 13 sierpnia 2007, 19:46
Lokalizacja: Kraków

18 sierpnia 2008, 21:38

Super, dzięki za pomoc UDAŁO SIĘ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

18 sierpnia 2008, 22:04

Gratulacje - avatarek śliczny :D . Przy okazji możesz go odrobinę zmniejszyć bo lekko wystaje. Ale to już drobiazg :wink:
Awatar użytkownika
ania1985
Posty: 1105
Rejestracja: 28 października 2007, 08:48
Lokalizacja: Kielce

21 sierpnia 2008, 10:05

nie wiem czy gdzies o tym nie bylo juz...ale chcialabym sie nauczyc powiekszyc zdjecie ktore wklejam, zawsze wklejam takie malutkie i malo co widac....Amiko jesli tego jesccze nie pisalas to moze pomozesz w wolnej chwili? a tymczasem jesczcze przeszukam, bo zdaje mi sie ze gdzies w fotkach naszych pupili cos nt bylo.
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

21 sierpnia 2008, 10:41

Aniu chodzi Ci o zamieszczanie miniaturek do odtwierania w pełnym wymiarze, czy o powiększanie zrobionego zdjęcia jeszcze przed zamieszczeniem na serwerze?
Awatar użytkownika
ania1985
Posty: 1105
Rejestracja: 28 października 2007, 08:48
Lokalizacja: Kielce

21 sierpnia 2008, 16:11

chodzi mi oto ze jak wkleje fotke, to ona jest miniaturka, a Ty Amiko czesam taka fotke moja powiekszalas, czyli chyba o to jak zamiescic wieksz ezdjecie niz miniaturke....
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

21 sierpnia 2008, 18:14

Aniu, rozmiar zdjęcia zmieniam (zmniejszam, zwiększam, przycinam) w programie FastStone Image Viewer 3,5 bo w nim cały czas mogę sobie wybierać i podglądać jego wymiary. Efekty widać na bieżąco i dopuki nie zapiszę mogę poprawiać do skutku.
To darmowy program w języku polskim, a pobrać go możesz (zainstalujesz samodzielnie, bo to bardzo proste :) ) TUTAJ

Jakość zdjęć poprawiam w programie Picasa2, tu też można przycinać zdjęcia, ale nie można ich powiększać. Można też po zarejestrowaniu zakładać albumy ogólnodostępne lub prywatne (te ostatnie oprócz Ciebie mogą oglądać osoby, którym wyślesz linka do wybranego albumu). Picasa to także darmowy program ściągnięty z tej samej strony internetowej "dobreprogramy"

W pierwszym programie konieczne jest zapisywanie zmienionego pliku pod inną nazwą, bo po zapisaniu pod dotychczasową nazwą nie ma możliwości powrócić do wcześniejszej wersji (ja dodaję sobie spację + cyferkę lub literkę na końcu oryginalnej nazwy).
Natomiast w Picasa zmiany można cofnąć pod warunkiem, że zapisując poprawione zdjęcie potwierdzi się zapis kopii oryginału (program zawsze o to pyta, więc nie ma mowy o przeoczeniu).

Aniu, a jaki jest oryginalny rozmiar zdjęcia przed zamieszczeniem, bo jeśli jest większy to znaczy, że albo wybierasz zbyt mały rozmiar, albo wklejasz niewłściwego linka.
Miniaturka do powiększania w imageshacku to ten link z numerem 1 z tych górnych adresów.
Awatar użytkownika
ania1985
Posty: 1105
Rejestracja: 28 października 2007, 08:48
Lokalizacja: Kielce

21 sierpnia 2008, 18:37

dawno nie wklejalam fotek ale z tego co pamietam zawsze kopiowalam 2giego linka, przeznaczonego do for. byl tez inny link ktory dawal bardzo duze zdjecie- takie za duze jak na forum. czyli jak sobie powieksze zdjecie to dopiero dodaje je do image s.? chyba jak zwykle nie zrozumialam :P
ale programy sciagne sobie oba, bo chociaz mowiac wprost jestem tępa w tych sprawach, to bardzo bym chciala umiec choc troche poprawiac foptki. photoshop byl dla mnie za trudny bo kiedys probowalam. ale to tak na marginesie:)


183 KB- oryginalne rozmiary moich zdjec robionych komurka sa mnie wiecej takie. dodaje je do i.s. i kopiuje linka wklejajac na forum. i tak np jedne z pierwszych zdjec mojej Kici ktore wstawilam, Ty Amiko mi ladnie powiekszylas ze kazdy mogl zobaczyc jaka jest ladna;)
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

21 sierpnia 2008, 19:01

Aniu wyślij mi zdjęcie bez poprawiania, zobaczę i odpowiem amika6@o2.pl
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

21 sierpnia 2008, 20:22

Ja jednak zdecydowanie wolę fotosik do wklejania zdjęć. Tam przynajmniej wszystkie linki są bardzo dokładnie opisane i od razu wiadomo, który trzeba skopiować, żeby na forum była miniaturka, otwierająca się po kliknięciu w duże zdjęcie. Nigdy nie miałam z nim problemu :wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość