Wiek kota

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Śliwka
Posty: 98
Rejestracja: 31 października 2006, 12:10
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Kontakt:

01 marca 2007, 21:49

Niewiedziałam zabardzo gdzie zadać to pytanie, więc zadaję je tutaj.
Weterynarz przy kastracji stwierdził, że mój kot urodził się w czerwcu czyli ma 8 miesięcy, jednak gdy brałam mojego kota od takich ludzi (to nie byli hodowcy, ta kotka nawet nie była ich) to mi pan powiedział, że kot ma napewno 2 miesiące (wtedy jeszcze niewiedziałam, że kociaka powinno się brać w wieku 3-miesiecy :oops: )czyli wychodziłoby na to, że Tofik ma 7, a nie 8 miesięcy. Ten jeden miesiąc robi sporą różnice wieku, jak myślicie, czy weterynarz ma napewno rację?

Mam jeszcze takie pytanko związane z żywieniem, jeśli Tofik ma 8 miechów (tak sądzi weterynarz) to zaniedługo będzie dorosły, słyszałam, że wielu właścicieli wprowadza karmę adult jeszcze przed ukończeniem przez kota 12-miesięcy, więc kiedy można tę karmę wprowadzić u kota "dachowca"?
Awatar użytkownika
Borysek
Posty: 883
Rejestracja: 21 lutego 2007, 11:13

01 marca 2007, 22:08

Być może masz świetnego weterynarza, że potrafi z dużą dokładością określić wiek kota... A dzień urodzin też podał? ;)

A już na poważnie, to też słyszałem, że niektórzy wcześniej zaczynają podawać karmę dla kotów dorosłych, tzn. od 10 miesiąca życia kotka.

Jednak wydaje mi się, że nie ma co się spieszyć i lepiej poczekać aż kot skończy 12 miesięcy.
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

01 marca 2007, 22:21

Ja przyjęłabym na wszelki wypadek wiek kota - 7 miesięcy i karmiła go Kittenem jeszcze przynajmniej ze 3 miesiące. Oczywiście tak jak napisał Borysek można i według wielu powinno się karmić kota karmą dla kociąt do roku jednak po kastracji na tej karmie futrzak może zacząć nadmiernie przybierać na wadze. Nie grozi mu to jeśli będzie miał dużo ruchu. Jeśli jednak przejdziesz na adulta po ukończeniu 10 miesiąca to też nic złego się nie stanie - dachowce nieco szybciej dojrzewają niż niektóre duże rasowce :)
Gość

01 marca 2007, 23:12

Ja przeszedlem na Adulta w wieku 8 miesiecy i wydaje mi sie, ze wszystko jest OK :) 8-miesieczny kot to juz nie kociak i wydaje mi sie, ze czy to kitten czy adult nie ma jakiegos zasadniczego znaczenia...
carmella
Posty: 226
Rejestracja: 21 listopada 2004, 08:43
Kontakt:

02 marca 2007, 10:18

spokojnie, 7 czy 8 miesięcy to nie jest wielka rożnica. Kiedy ja brałam moją kotkę też nie wiedziałam czy ma 3 mies. czy 4.
Spokojnie, po kastracji to już się przyjmuje , ze kot jest dorosły i może jesc karmy adult, a jak ma jeszcze zapasy kittena to tez spokojnie moze je dokończyć.
Awatar użytkownika
Śliwka
Posty: 98
Rejestracja: 31 października 2006, 12:10
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Kontakt:

02 marca 2007, 16:01

Dziękuje wam wszystkim za odpowiedź :D
DamaKier
Posty: 1130
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

10 marca 2007, 17:58

Też myslę, że nie ma się czym martwić- ja do końca nie wiem czy moja koteczka ma 5, 6 czy może 7 lat- każdy określa jej wiek inaczej :wink: , a że ją przygarnęłam, bo się przybłąkała do ogrodu, to nie mam mozliwości tego nijak sprawdzić :wink: Nie płacze nad tym za bardzo, bo trzeba się cieszyć ze zdrówka- a wiek to już mniejsza kwestia, nawet jak jej podam seniora w wieku 6 lat, bo będę myslała, że ma 7, to raczej nic się nie stanie.

Podchodź do tego luźno, i tak masz bardzo dużą wiedzę na temat wieku swojego kotka, bo niektórzy nie mogą stwierdzić dokładnie lat, a Ty masz problem z jednym miesiącem, także spokojnie.

Co do karmy, to zrobisz, jak uważasz- mój kociak jadł adulta od 10 miesiąca, bo kitten miał dla niego za małe granulki. Niezaleznie od tego, czy kocio będzie jadł kittena do 10 czy do 12 miesiąca, to krzywda mu się nie stanie :D
Awatar użytkownika
Śliwka
Posty: 98
Rejestracja: 31 października 2006, 12:10
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Kontakt:

15 marca 2007, 16:29

Teraz wiek mojego Tofiśka nie ma dla mnie już takiego znaczenia jak wtedy, gdy o to pytałam ;) Już zaczynam wprowadzać mu karmy adult, narazie wypróbowane dwie.
Jula54

13 września 2018, 21:41

Ja wprowadzałam po 12 miesiącach . Na opakowaniu od bozity która mamy było tak napisane .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość