Walka o terytorium?

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
anucha
Posty: 68
Rejestracja: 10 marca 2006, 15:51

08 kwietnia 2006, 12:08

Mam od roku kota,który jest kastratem.Czytałam, że taki kot ma najniższą pozycję w hierarchii kotów dziko żyjących, nie pozostawia tego silnego zapachu do znaczenia swojego terenu . Mój dużo czasu spędza w ogrodzie, gdzie przechadza się wiele obcych kotów (czyjeś lub dzikie). Zauważyłam,że kilka razy został on przepędzony przez takiego osobnika. Jeden z "takich" często wyleguje się w moim ogródku. Ostatnio zauważyłam,że silnie utka na dwie łapy, jest poraniony. Nie ma mowy o weterynarzu - ucieka na widok człowieka. Chciałam go podkarmić, nawet się skusił, zjadł. Ale mam ważne pytanie :Czy jak zacznę go karmić, czy to nie będzie miało konsekwencji wobec mojego kastrata?Czy nie zacznie mojego tym bardziej uważać za intruza?Szkoda mi tego dzikiego kocura ale nie chcę robić krzywdy mojemu.Czy tamten nie uzna tego podkarmiania za ostateczne zajęcie terenu mojego kota? :roll:
marcelina.p
Posty: 41
Rejestracja: 17 kwietnia 2012, 13:47
Lokalizacja: wenecja

15 sierpnia 2012, 15:28

WłaśNIE JA TEż POTRZebUję RAD W TEJ SPRAWIE....JAK TO JEST z TYMI WALKAMI O TERYTORIUM??? CZY walczą KOTY Z KOTAMI ??? CZY KICIE też MIędzy sobą ???....NIE czaję TO ZNACZY że kot LUB KICIA PO KASTRACJI Z GóRY jest na przegranej pozycji w tych walkach????.....MOJA kicia jest wychodząca ,,,i dużo kotów tu krąży i kocic,,,a ja zawsze się martwię.......
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

15 sierpnia 2012, 18:31

anucha pisze:Mam od roku kota,który jest kastratem.Czytałam, że taki kot ma najniższą pozycję w hierarchii kotów dziko żyjących, nie pozostawia tego silnego zapachu do znaczenia swojego terenu .(...)
ja mam kocura reproduktora i kastrata (po karierze hodowlanej) ... rządzi kastrat

choć w 90% kastraci są na dole hierarchii w stadzie i są nawet tępione przez inne koty (skrajne przypadki) stąd tak częste adopcje kotów kastratów po hodowlanych
Awatar użytkownika
anucha
Posty: 68
Rejestracja: 10 marca 2006, 15:51

16 sierpnia 2012, 07:41

Stary temat;-)
Obcy kot juz sie ewakuował od nas....ale problem kastratów pośród innych kotów jednak nadal jest...

Generalnie koty po kastracji tracą ochotę na długie wędrówki,nie wdają się w "kocie awantury", trzymają się bliżej człowieka....ale nie zawsze.Mam obecnie bardzo bojowego kastrata-który nawet lubi prowokować psy sąsiada, przegania "wszelkie obce stworzenie" z podwórka.Więc charakter też ma znaczenie.Ale niestety jest taki jeden ogromny kocur, niekastrowany, który lubi zapędzać sie do naszego ogrodu-raczej czyjś, przychodzi do pogłaskania, czasem natrętnie domaga się jedzenia...no i właśnie nasz nie ma z nim szans...potrafi odgonic go od miski z jedzeniem(staram sie do tego nie dopuszczać), przylać łapą po głowie, nawet odgonić go ode mnie.Ale nie martw się, wykastrowane koty dobrze radzą sobie,unikają kłopotów bo nie sa tak zaczepne i bojowe.Nie masz co się przejmowac innymi kotami-ja obawiam sie bardziej ludzi i psów..
malgosiab
Posty: 1
Rejestracja: 18 lutego 2009, 09:31
Lokalizacja: Warszawa

26 sierpnia 2012, 19:25

Witam

u mnie w każdym temacie rządzi inny kot, np przy misce jeden ma pierwszeństwo, na kocyku na oknie drugi. Mimo tego że wszystkie są wysterylizowane , to walki się zdarzają, ale bardziej aktywne są kotki

pozdrawiam
albercik7
Posty: 2
Rejestracja: 27 sierpnia 2012, 11:35

27 sierpnia 2012, 11:45

Jednak wydaje się, że temperament nie zawsze jest związany z kastracją. Oba moje kocury, od czasu do czasu, walczą o swoje racje - czasami wygląda groźnie. Przecież oprócz walk terytorialnych są jeszcze inne problemy do rozwiazywania:)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość