strachliwy kot i sikanie poza kuwetą

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

kizi654
Posty: 2
Rejestracja: 25 lutego 2016, 13:53

25 lutego 2016, 14:00

Dzień dobry. Posiadam dwa piękne koty rasy maine coon mają 11 miesięcy. Od początku kocurek był czujny i bał się wszystkiego np; odkurzacz, dzwonek do drzwi czy gdy ktoś zakasłał. Teraz problem zaczął się powiększać nadal wszystkiego się boi śpi spokojnie tylko jak jestem obok i trzymam go za łapkę inaczej zrywa się ciągle gdy coś tylko usłyszy.Zaczął znaczyć teren i to bardzo wszystko w domu śmierdzi a teraz zaczął sikać poza kuwetą nawet na stół wskoczy i nasika na moich oczach. Koty są niewychodzące zadbane. Proszę bardzo o pomoc bo kocham moje koty i chcę mu pomóc. Pozdrawiam Krystyna
agruska
Posty: 2
Rejestracja: 27 lutego 2016, 23:33

27 lutego 2016, 23:39

Coś musiało się wydarzyć. Zastanów się dobrze. To nie jest naturalne zachowanie. Masz jedną kuwetę do 2 kotów czy 2? Jeśli jedną, to kup drugą.
kizi654
Posty: 2
Rejestracja: 25 lutego 2016, 13:53

28 lutego 2016, 21:34

kuwety mam 3 bo tak mi mówiono żeby jedna więcej była. Od początku był bardzo czystym kotkiem a od momentu gdy zaczął znaczyć teren to zaczął też sikać wszędzie. Może to sikanie też uważa za znaczenie terenu? Już sama nie wiem gdzie szukać pomocy :(
DMS
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 10:29

20 kwietnia 2016, 11:09

Feliway to produkt zmniejszajacy stres u kotow. Warto srpobowac, choc nie ma oczywiscie gwarancji ze pomoze.
cartolinca

23 maja 2016, 14:43

Witam,
Moja wysterylizowana kotka i cudowna, śliczna i chodzi za mną jak pies. Niestety ma jeden problem: sika raz na 2-3-4 dni poza kuwetą, a dokładnie.... w pościel. Może to być sofa na której sypiam lub lóżka dzieci. Obsikuje kołdry, poduszki (O zgrozo!), nawet koc. Ważne tylko żeby było miło i miękko.
Gdzie popełniłam błąd? Jak to naprawić? Na chwilę obecną mieszka na korytarzu/przedpokoju piętrowego domu, bo nie mogę sobie pozwolić na wymianę wszystkich miękkich mebli, a sofa tylko do tego się nadaje.
Zaznaczam, że do kuwety też ładnie się załatwia. Ale wolałabym, żeby załatwiała się WYŁĄCZNIE tam.
mrjankee
Posty: 1
Rejestracja: 23 czerwca 2017, 17:04

23 czerwca 2017, 17:14

mój kot sikał poza kuwetę i okazało się ze miał strufity ....
natski
Posty: 1
Rejestracja: 29 czerwca 2017, 14:17

29 czerwca 2017, 14:24

dwie możliwości - abo ma kłopot z zapaleniem pęcherza, bardzo częste o tej rasy, albo trzeba go dopieścić i mocno obserwować, możliwe ze zachwiana została hierarchia, może czegoś się boi. Mój już nieżyjący main coon siusiał poza kuweta, jak chciał powiedzieć, że co s jest nie tak. Może załatw mu jeden seans ćpania, kup neospasminę i zostaw na podłodze w kuchni kilka kropel (niedużo), zaćpa się walerianą i uspokoi. Moim to pomagało na socjalizację
Kainna
Posty: 1
Rejestracja: 29 czerwca 2017, 14:43

29 czerwca 2017, 14:51

Mojej kotce też zdarza się nasikać za kuwetę, tak jakby nie trafiała i sikała za nią. Kot u rodziców w domu, z ogóle nie siada przy sikaniu, tylko zadziera wysoko ogon i sika na ścianę mimo, że kuweta jest mocno zabudowana ;/
Podlasianka
Posty: 1
Rejestracja: 30 czerwca 2017, 09:01

30 czerwca 2017, 09:12

Mój kot sika pod kuwetę gdy uważa, ze piasek w kuwecie jest juz nieświeży. A węch ma bardzo wyczulony. Robi to przy tym tak perfidnie, ze cały strumien moczu potrafi skierować pod kuwetę, że na zewnątrz niemal tego nie widać. Jedynie po zapachu można poznać, ze cos tu jest nie tak....
puchalke1111
Posty: 1
Rejestracja: 30 czerwca 2017, 09:30

30 czerwca 2017, 09:34

Jak miałam 1 kotkę to ładnie się załatwiała w kuwetę. Gdy wzięłam drugą, to jednej czasami zdarza się narobić poza kuwetkę, ale myślę, że po prostu kuweta jest za mała, bo zdarza się to sporadycznie. Warto rozważyć zakup większej kuwetki :)
Lena6
Posty: 1
Rejestracja: 30 czerwca 2017, 07:36

30 czerwca 2017, 09:37

Mój kot często sika na chodniki mimo ze kuweta jest często myta
KoraKQ
Posty: 1
Rejestracja: 30 czerwca 2017, 10:35

30 czerwca 2017, 11:23

Nasza kotka co jakiś czas sika na kanapę, tylko tam poza kuwetą (ma dwie). Częstotliwość co 2-3 tygodnie i trudno powoązać z jakimś wydarzeniem typu dłuższa nieobecność. Mam teorię, że może mimo czyszczenia i psikania różnymi specyfikami, zapach sie jakos wybija znowu i jest sygnałem że "tu można sikać" ;) Może ktoś ma podobne doświadczenia?
Lex13
Posty: 5
Rejestracja: 30 października 2019, 11:47

17 stycznia 2020, 11:22

Z doświadczenia wiem, że zwykle chodzi o stres. Czasami trudno rozpoznać z czym jest związany. Mieliśmy kota wziętego z ulicy, ale nie chceliśmy wypuszczać. I sikał na kanapę właśnie. Zaczęliśmy go wypuszczać (z lokalizatorem gps) i skończyło się. Sika już tylko do kuwety. Możesz też spróbować syntetycznych feromonów. Poczytaj sobie tutaj https://www.feliway.com/pl/Blog/Czy-zlosliwy-kot-sika-na-dywan
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość