Sterylizacja

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Agnieszka290
Posty: 2
Rejestracja: 27 marca 2013, 11:24

28 marca 2013, 11:26

Witam wszystkich cieplutko,zacznę może od początku około pół roku temu przybłąkała się kotka którą wzięliśmy do domu z mężem , postanowiliśmy że z nami zostanie, po paru dniach żeby kotki nie stresować poszliśmy z kotką do weterynarza pan doktor ją zbadał dał tabletki na odrobaczenie , zrobiony komplet szczepień :) książeczkę zdrowia, oczywiście stan zdrowia zadowalający wiek około 8 miesięcy, kotka nie zapchlona wszystko super :) , kicia się przyzwyczaiła,lubi się bawić ale za bardzo przytulaśna nie jest jak chce głaskania to się tarza po podłodze lub miałczy :) hihi:) , oczywiście przeszłyśmy też rójkę omg się działo miałczenie , wypinanie zadka heh kolo 10 dni to trwało,noce nie przespane :( po około 10 dniach przeszło , spokój dla uszów trwał 2 tygodnie i rójka powróciła uciązliwe to miłczenie było ale przetrwaliśmy, po rójce nie wiele myśląc poszłam do weterynarza po blokade ,więc spokój 3 miesiące ,postanowiliśmy że się umówimy na sterylizację ,tak zrobiliśmy i nastał wielki dzień kicia u weterynarza od 9 rano , pani doktor mówiła że jak kicia sie obudzi to zadzwoni bo my to tak bardzo się martwimy :( boję się że kicia się nie obudzi choć wiem ze to nie możliwe bo pani doktor wytłumaczyła że jeśli zacznie się coś dziać po podaniu narkozy to ma środki odwracające narkozę wręcz natychmiastowo , uspokoiła mnie , razem z córą siedzimy jak na szpilkach i czekamy na telefon który ma być około 13 , wiemy też że kicia potrzebuje spokoju i nie może się wspinać wysoko , nie wiem jak ja ją upilnuję jak ona na szafę z okna skacze ,co do karmienia to do jutra nie karmić ,od jutra tylko puszki dawać puki 1 qpki nie zrobi po puszce będzie luzniejsza ,oczywiście do rad się zastosuję jak bede szla kicie odebrać wejdę do zoologicznego po jakąś dobrą puszkę :) i również zamówiłam porządne jedzonko dla kici firmy Applaws ;) mam nadzieję że będzie jej smakowało ;), zdam relację jak się kicia czuje po zabiegu mam tylko nadzieję że nie będzie komplikacji i żadnych powikłań.
Agnieszka290
Posty: 2
Rejestracja: 27 marca 2013, 11:24

28 marca 2013, 16:01

Agnieszka290 pisze:Witam wszystkich cieplutko,zacznę może od początku około pół roku temu przybłąkała się kotka którą wzięliśmy do domu z mężem , postanowiliśmy że z nami zostanie, po paru dniach żeby kotki nie stresować poszliśmy z kotką do weterynarza pan doktor ją zbadał dał tabletki na odrobaczenie , zrobiony komplet szczepień :) książeczkę zdrowia, oczywiście stan zdrowia zadowalający wiek około 8 miesięcy, kotka nie zapchlona wszystko super :) , kicia się przyzwyczaiła,lubi się bawić ale za bardzo przytulaśna nie jest jak chce głaskania to się tarza po podłodze lub miałczy :) hihi:) , oczywiście przeszłyśmy też rójkę omg się działo miałczenie , wypinanie zadka heh kolo 10 dni to trwało,noce nie przespane :( po około 10 dniach przeszło , spokój dla uszów trwał 2 tygodnie i rójka powróciła uciązliwe to miłczenie było ale przetrwaliśmy, po rójce nie wiele myśląc poszłam do weterynarza po blokade ,więc spokój 3 miesiące ,postanowiliśmy że się umówimy na sterylizację ,tak zrobiliśmy i nastał wielki dzień kicia u weterynarza od 9 rano , pani doktor mówiła że jak kicia sie obudzi to zadzwoni bo my to tak bardzo się martwimy :( boję się że kicia się nie obudzi choć wiem ze to nie możliwe bo pani doktor wytłumaczyła że jeśli zacznie się coś dziać po podaniu narkozy to ma środki odwracające narkozę wręcz natychmiastowo , uspokoiła mnie , razem z córą siedzimy jak na szpilkach i czekamy na telefon który ma być około 13 , wiemy też że kicia potrzebuje spokoju i nie może się wspinać wysoko , nie wiem jak ja ją upilnuję jak ona na szafę z okna skacze ,co do karmienia to do jutra nie karmić ,od jutra tylko puszki dawać puki 1 qpki nie zrobi po puszce będzie luzniejsza ,oczywiście do rad się zastosuję jak bede szla kicie odebrać wejdę do zoologicznego po jakąś dobrą puszkę :) i również zamówiłam porządne jedzonko dla kici firmy Applaws ;) mam nadzieję że będzie jej smakowało ;), zdam relację jak się kicia czuje po zabiegu mam tylko nadzieję że nie będzie komplikacji i żadnych powikłań.
Jesteśmy już po zabiegu wszystko się udało kicia po znieczuleniu chodzi jak pijana ale powoli do siebie dochodzi , pani doktor kazała ranke doglądać codziennie ,szwy ma rozpuszczalne wiec nie będzie potrzeby ich ściągać i stresować Kici :) ,jeść ma dostać jutro :) miejmy nadzieję ze wszystko się ładnie będzie goić :)
Awatar użytkownika
dobbinka
Posty: 1878
Rejestracja: 13 listopada 2010, 19:52

29 marca 2013, 15:14

Agnieszko, gratuluję i mam nadzieję, że nie będzie żadnych komplikacji. Szybciutko będzie chciała skakać wszędzie.
skolsiwo
Posty: 1
Rejestracja: 25 lutego 2014, 16:09

25 lutego 2014, 16:15

Witam,

By nie zaczynać nowego tematu podepnę się tutaj.
Mianowicie, czy można wysterylizować kotkę, gdy ta jest w czasie rui?
anka7

25 lutego 2014, 16:33

Nie.
Trzeba przeczekać rujkę,a jeśli stanie się notoryczna- wyciszyć hormonami.
siostro25
Posty: 5
Rejestracja: 07 marca 2014, 11:02

07 marca 2014, 11:11

Zgadza się, nam też kazano poczekać.
Awatar użytkownika
mirka_t
Posty: 16
Rejestracja: 22 lipca 2006, 18:29

09 marca 2014, 21:37

Sterylizacja kotki w rujce jest możliwa. Wszystko zależy od umiejętności weta. Sporo wolno żyjących kotek łapie się podczas rujek i są sterylizowane bez uszczerbku na zdrowiu.
barbara_bus
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwietnia 2014, 11:20

21 kwietnia 2014, 11:23

Błąd. Sterylizacja kotki w rujce może przynieść nagatywne konsekwencje zdrowotne dla kotka.
dorinia
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwietnia 2014, 16:37

23 kwietnia 2014, 16:43

Witam
Czy ktoś posiada informacje w sprawie bezpłatnych sterylizacji bezdomnych kotów w Katowicach,sprawa pilna.
oly

17 września 2014, 09:17

Polecam udać się do urzędu miasta, w budżecie mają na pewno jakąś pulę na sterylizację i opiekę nad zwierzakami.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość