Sterylizacja kotki, prosze o rade.

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Hedwa
Posty: 1260
Rejestracja: 20 września 2007, 11:22
Lokalizacja: Kraków

25 maja 2012, 13:51

No różne ale to nie jest w żaden sposób potwierdzone. Wcale nie jest powiedziane, że kocur byłby bardziej męski gdyby nie został poddany zabiegowi wczesnej kastracji :) są przecież kocury, które mimo tego iż nie były poddane kastracji w ogóle męsko nie wyglądają więc ja bym jednak na geny stawiała...Kilka razy już czytałam, że to właśnie zależy od genów jakie zostały mu przekazane przez rodziców :D oprócz tego natknęłam się też na informację, że wczesna kastracja czasem może być przyczyną szybszego wzrostu kończyn i później mamy takiego kota na szczudłach :lol:
Awatar użytkownika
dobbinka
Posty: 1878
Rejestracja: 13 listopada 2010, 19:52

26 maja 2012, 15:26

mgielka888 pisze:.
No to już jest miszczostwo swiata w pisaniu bezsensownych pierwszych postów, żeby głosować. Naprawdę :roll:
Hedwa
Posty: 1260
Rejestracja: 20 września 2007, 11:22
Lokalizacja: Kraków

26 maja 2012, 19:54

była nauka deklinacji teraz czas na naukę interpunkcji :lol: :lol: :lol:
biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

28 maja 2012, 08:36

Hedwa pisze:No różne ale to nie jest w żaden sposób potwierdzone. Wcale nie jest powiedziane, że kocur byłby bardziej męski gdyby nie został poddany zabiegowi wczesnej kastracji :) są przecież kocury, które mimo tego iż nie były poddane kastracji w ogóle męsko nie wyglądają więc ja bym jednak na geny stawiała...Kilka razy już czytałam, że to właśnie zależy od genów jakie zostały mu przekazane przez rodziców :D oprócz tego natknęłam się też na informację, że wczesna kastracja czasem może być przyczyną szybszego wzrostu kończyn i później mamy takiego kota na szczudłach :lol:
nic wydaje mi się nie jest potwierdzone i to w 100%

a są koty które po wyglądzie pyska czy innej części ciała oprócz jajek nie wygladają jak kocury-łysole,abisyńskie...

Hedwa pisze:No różne ale to nie jest w żaden sposób potwierdzone. Wcale nie jest powiedziane, że kocur byłby bardziej męski gdyby nie został poddany zabiegowi wczesnej kastracji :) są przecież kocury, które mimo tego iż nie były poddane kastracji w ogóle męsko nie wyglądają więc ja bym jednak na geny stawiała...Kilka razy już czytałam, że to właśnie zależy od genów jakie zostały mu przekazane przez rodziców :D oprócz tego natknęłam się też na informację, że wczesna kastracja czasem może być przyczyną szybszego wzrostu kończyn i później mamy takiego kota na szczudłach :lol:
hehe też Ci teraz napiszę ze nie zawsze :lol: na all kiedyś widziałam kociaki do oddania i były zdjęcia ich rodziców -długaśne nogi :mrgreen:

każdy kot jest inny i każdy może zareagować inaczej więc nic nie jest pewnego

a teraz totalne zejście z tematu gdyby kobiecie sie podawało testosteron to nabierze cech męskich,bo przecież Ci którzy zmieniają płeć biorą zastrzyki,pojawia się im zarost itp... :mrgreen:

kwestia żywienia...wszystko się przecież może do tego przyczynić,pies znajomych mojego dziadka rottweiler 28 kg karmiony tanimi karmami,pies mojego dziadka (ta sama hodowla) karmiony konkretną karmą a nie zwykłymi ważył 39 :wink: ta sama płeć


Hedwa pisze:No różne ale to nie jest w żaden sposób potwierdzone. Wcale nie jest powiedziane, że kocur byłby bardziej męski gdyby nie został poddany zabiegowi wczesnej kastracji :) są przecież kocury, które...
i dlatego piszę że nie ma 100% potwierdzenia że będzie tak czy tak...rózne są reakcje,jedne przestają rosnąć a inne są normalnej wielkości...wiec trzymam się neutralnej pozycji w tej kwestii,nie patrzę na pojedyncze przypadki,nawet gdyby 150 kotów na 200 przestało rosnać to by o niczym nie dowodziło bo skad wiadomo że kolejne 200 przypadków będzie rosło tak samo
marcelina.p
Posty: 41
Rejestracja: 17 kwietnia 2012, 13:47
Lokalizacja: wenecja

05 lipca 2012, 15:50

HEJ MOJA KOTKA W WIEKU 9,5 MIES UCIEKLA Z DOMU=TZN ODRAZU WIADOMO ZE CHCE KOCURA I TRZEBA ZROBIC JUZ SZYBKO ZABIEG STERYLIZACJI...POWIEM CI TABLETKI TO BEZ SENSU,,NO I KOT NIE ZJE CI TABLETEK.....W POLSCE ZABIEG KOSZTUJE OKOLO 250PLN.....WIESZ MOJA KICIA PO ZABIEGU BARDZO PLAKALA I KRZYCZALA Z BOLU CALA NOC=DO TEGO STOPNIA,ZE BYLAM BARDZO ZLA NA SIEBIE ZE TAKA KRZYWDE DALAM JEJ ZROBIC...ALE PO KILKU DNIACH BOL MINAL I RANA SIE ZAGOILA....WOGOLE BARDZO SIE ZMIENILA Po ZABIEGU=BYLA ZLA NA MNIE ,,MILCZACA i NIE JADLA..nie PILA,,,.ALE MOJA WESOLA I KOCHANA GADULKA POWROCILA I JEST ZDROWA......POZDRAWIAM :( :(
WeraW
Posty: 1
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 14:08

28 sierpnia 2012, 14:19

Tez jestem za sterylizacją.
Miodalik
Posty: 1
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 16:05

29 sierpnia 2012, 13:32

Jestem wielką zwolenniczką sterylizacji, moje obie kotki przeszły taki zabieg z tzw.cięciem bocznym - szef po operacji miał długość max 2 cm, do tego lek przeciwbólowy w zastrzyku. Obie kocicie przespały noc a rano głównym dramatem były ograniczenia w jedzeniu :)
Matijas123
Posty: 1
Rejestracja: 19 marca 2015, 18:10

19 marca 2015, 18:15

Moja Mała idzie jutro... To już druga, może nie będę już tak przeżywał :)
:)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość