sikająca kotka

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Nikotris1

18 października 2013, 11:08

Moja kotka jest niewysterylizowana. I jest problem z sikaniem! od kiedy pojawiła sie pierwsza ruja kotka namietnie oddaje mocz na dywan. Nie na rzeczy czy meble ale na dywany. Pozostałe potrzeby załatwia do kuwety. Więc nie wiem o co chodz. Piasek czysty, innych kotów brak więc co? Czy sterylizacja pomoże?
Awatar użytkownika
dobbinka
Posty: 1878
Rejestracja: 13 listopada 2010, 19:52

19 października 2013, 13:00

Dywan jest miękki i przyjemny, czasem koty z problemami moczowymi tak robią. Powiedz o tym lekarzowi, a jeśli to wiąże się z rujką, to sterylka może pomóc, bo rujek nie będzie.
Joanna52
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwietnia 2014, 22:13

25 kwietnia 2014, 22:22

Witam. Moja kociczka byla jedną z 7 kotów w domu z ogrodem. Teraz juz sama i zaczęła sikać w kuchni, ma dwa ulubione miejsca, sika po meblach i pod.. a ja dostaje szału i wyciągam to siusiu ręcznikami jednorazowymi, ale na pewno wszystkiego spod mebla nie wyciągam. jak oduczyc? Moze macie jakies sprawdzone sposoby??
Gość

25 kwietnia 2014, 23:24

Moja kota ma 6 lat jest niewychodząca
i też sika już się z tym pogodziłam wszystko z nią jest oki nie robi tego nagminnie ale jeśli już to zawsze w nocy
a dywany z długim włosem typu shaggy koty bardzo lubią dobrze się w nich grzebie mój po 2 miesiącach poszedł na strych:(
wikaa30
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwietnia 2014, 12:05

27 kwietnia 2014, 12:24

Hmm a może po prostu jest złośliwa ? no albo zaznacza swój teren :D w takim razie zauważyłam że moja robi podobnie ale w domu i to przeważnie na moje rzeczy jak jej coś nie pasuje.
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

28 kwietnia 2014, 10:53

dość częsty problem u kotek podczas rui
Cyberbunny27
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2014, 02:40

16 maja 2014, 02:43

wredna jest :D moja na szczesnie nic takiego nie robi, chociaz czasami jak sie wkurzy to idzie sikac do wanny (mimo, ze bez problemu mogla wyjsc na dwor)
carolajn.1992
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2014, 08:07

16 maja 2014, 08:14

A u lekarza z nią byłaś? Może być tak, że może nie trzymać moczu, coś na zasadzie nie trzymające zwieracze.
farsa86
Posty: 5
Rejestracja: 21 lipca 2014, 14:42

21 lipca 2014, 15:30

Mam ten sam problem.. Moje dwie kotki pomimo wykonanej sterylizacji znaczą teren.. ale tylko jedno piętro w domu (to, na którym nie mogą przebywać - moja mama je stamtąd goni). Czy to może być ze stresu? Czy chęć zaznaczenia "zakazanej przestrzeni"?
boguska_t
Posty: 4
Rejestracja: 28 lipca 2014, 14:58
Lokalizacja: Opole

28 lipca 2014, 15:37

Ja miałam problem z kocicą i sikaniem jak miała dostać 1 ruje. Koty adoptowałam ze schroniska i miały mieć po 4 miesiące okazało się, że miały ponad siedem. Jak oswoiły się z nowym domem kocica zaczęła sikać... Nie wiedziałam na początku o co chodzi ale potem dostała ruję. Po sterylizacji problem minął. Był tylko jeden przypadek, że znów się zsikała. Mieliśmy wtedy gości z dzieckiem na parę dni a ona nadal bała się obcych no i się zlała w kącie pokoju, pierwszego dnia ich pobytu. Potem się uspokoiła. U mnie było to spowodowane stresem.
jastek
Posty: 1
Rejestracja: 29 lipca 2014, 19:25

29 lipca 2014, 19:32

Witam,

Mam problem z siusiającym kotem. Ogólnie mam dwa koty, jeden ma 2 lata, drugi (ten siusiający) 5. Zaczął sikać tylko na miękkie rzeczy - kołdry, koce, poduszki a nawet ubrania. Czego to może być oznaką?
hareoss

30 lipca 2014, 19:22

Witam.
Miałam podobny problem z moi kotem.Miał wtedy 8 lat.Upodobał sobie miejsce do siusiania przy drzwiach wejściowych.Trwało to około roku zanim postawiliśmy diagnozę co było przyczyną takiego zachowania.Otóż kot miał kamień w pęcherzu moczowym i dlatego sie tak zachowywał.Po operacji (usunięciu kamienia) wszystko minęło jak" ręką odjął" i do dnia dzisiejszego nigdy mu się nie przydarzyło zrobić siku poza swoją kuwetą :D Uważam, że na 99% zachowanie takie kota jest spowodowane problemami zdrowotnymi. :(
hareos
Posty: 1
Rejestracja: 30 lipca 2014, 19:05

30 lipca 2014, 19:30

Witam.
Miałam podobny problem z moi kotem.Miał wtedy 8 lat.Upodobał sobie miejsce do siusiania przy drzwiach wejściowych.Trwało to około roku zanim postawiliśmy diagnozę co było przyczyną takiego zachowania.Otóż kot miał kamień w pęcherzu moczowym i dlatego sie tak zachowywał.Po operacji (usunięciu kamienia) wszystko minęło jak" ręką odjął" i do dnia dzisiejszego nigdy mu się nie przydarzyło zrobić siku poza swoją kuwetą :D Uważam, że na 99% zachowanie takie kota jest spowodowane problemami zdrowotnymi. :(
General Macia
Posty: 1
Rejestracja: 22 sierpnia 2014, 15:03

22 sierpnia 2014, 15:07

kotka znaczy teren :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość