Siatka na okno

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

mircea
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2006, 12:40
Lokalizacja: Stettin/Posen

02 sierpnia 2006, 18:28

makadamia pisze:ja muszę zrobić takie zabezpieczenie na balkon, wiem jak, ale nie bardzo wiem z jakich materiałów...mój mąż upiera się na zwykłą moskitiere umocowaną na ramie, ale obawiam się, że tiulowa moskitiera nie wytrzyma zbyt długo...podpowiedz, gdzie kupiłaś siatkę metalową :)
Proponuję siatkę z sieci rybackiej - właśnie w ten sposób ostatnio zabezpieczyliśmy nasz balkon. Sieć jest w kolorze jasno kremowym, bardzo wytrzymała i mało widoczna - można ją na zimę ściągnąć i wyprać :)
Takie siatki robi pan ZAKAZ REKLAMY TYLKO NA PRIVA Wielu kociarzy zamawiało już u niego siatki na balkony i okna - sprawdzony adres :)
Siatki p. Franciszek również wysyła, więc nie ma z tym problemu. Należy się tylko dogadać co do koloru i wymiarów.
DamaKier
Posty: 1130
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

02 sierpnia 2006, 23:44

Ja też potwierdzam- Fiodor ślicznie się prezentuje w tym oknie. Przystojniak z niego wyrósł, nie ma co :D . Zazdroszczę tego czystego futerka- moje paskudy pierwotnie były białe, ale teraz są, hmmm...... siwe.

Pozdrawiam

Ania i koty
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

03 sierpnia 2006, 07:41

Takie komplementy to balsam na moją duszę :lol: Ale jest mi trochę głupio bo ja naprawdę chciałam pokazać siatkę, a w sposób niezamierzony pochwaliłam się kotem :oops: . Ja też odpisałam sobie namiary na mistrza powroźniczego bo tam gdzie będę docelowo mieszkać jest duży balkon (trzecie piętro) i to na dodatek taki wystający. Sieć rybacka będzie idealna :wink:!
makadamia
Posty: 21
Rejestracja: 31 lipca 2006, 18:58
Lokalizacja: w-wa

03 sierpnia 2006, 17:59

mamy już z mężem pomysła...chcemy, żeby siatka spełniała 3 funkcje:
1 zabezpieczenie kocie
2 moskitiera
3 zabezpieczenie topolowe: moja ulica jest cała obsadzona wielgachnymi do nieba topolami i pierwsze dwa tyg. czerwca są to najbardziej znienawidzone przeze mnie dni w roku
poza tym ma być otwierana, bo to niski parter i większe zakupy łatwiej jest podać przez balkon, niż nosić dookoła drzwimi tym bardzie, że akurat pod oknami jest zatoczka parkingowa (co i cieszy- mąż niepełnosprawny i nie bo zdarza się, że jakiś głąb wjeżdża tyłem i smrodzi prosto w okna)
Być może, że skompletujemy materiały i w sobotę weźmiemy się do dzieła - jak będzie gotowe to wkleję fotki i jeśli będzie potrzeba "dane techniczne" i koszt
pozdrawiam
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

03 sierpnia 2006, 18:12

Byłoby super - każdy nowy patent jest bardzo mile widziany. Bezpieczeństwo naszych futer przede wszystkim :D
Edit
Posty: 1
Rejestracja: 04 sierpnia 2006, 14:30
Lokalizacja: Proszowice/ k. Krakowa
Kontakt:

05 sierpnia 2006, 18:56

To firma zajmująca się produkcją moskitier, także z siatką aluminiową. Moskitiera to doskonałe i tanie zabezpieczenie okien przed wypadnięciem kotów, a tym samym ochrona przed owadami, itp. :D
ZAKAZ UMIESZCZANIA REKLAM!!!!
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

05 sierpnia 2006, 19:52

Takie moskitiery (a robią je prawie wszystkie firmy produkujące okna) są świetne pod warunkiem, że komuś nie zależy na widoku za oknem i przeszkadzają mu owady. Ja wręcz wyczekuję aż coś wpadnie bo to jest super zabawka i okazja do polowania dla mojego kota. Oczywiście jak tylko zobaczę osę albo pszczołę to natychmiast wyganiam.
mircea
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2006, 12:40
Lokalizacja: Stettin/Posen

21 sierpnia 2006, 18:50

Z moskitierami należy uważać i dokładnie sprawdzić przed zakupem wytrzymałość siatki :idea:
Większość moskitier jest na tyle słaba, że kot może z łatwością rozerwać ją pazurem, tak więc na zabezpieczenie dla kota zupełnie sie nie nadają :?
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

21 sierpnia 2006, 18:56

A aluminiowe moskitiery też są takie słabe? Nigdy ich nie widziałam - proponowano mi tylko takie przez telefon, więc nie wiem ile są warte. A do tanich wcale nie należą :roll:
kasha
Posty: 1
Rejestracja: 24 września 2006, 17:33

27 września 2006, 08:04

aliminiowe sa mocne - trzeba jednak pamietac o sprawdzaniu naciagu
zeby sobie kot kombinator powoliutku nie wyciagal z profili :wink:
mozna poprosic o poprawienie naciagu u dostawcy :D
Awatar użytkownika
Motusa
Posty: 76
Rejestracja: 21 października 2006, 12:41
Kontakt:

08 listopada 2006, 09:09

A ja siatki jeszcze nie zmieniłam, bo okna to dopiero na wiosne. Atko bardzo Ci dziękuję za radę i jak będe miała śliczną nową siatunię to przyślę fotki. Może do wiosny rozgryze jak sie tu doczepia zdjęcia :P
harpia
Posty: 219
Rejestracja: 28 marca 2006, 07:34
Lokalizacja: Libiąż

08 listopada 2006, 17:38

ATO, możesz zdradzić koszt tej siatki i jaką miała wielkość?

Poszukuje właśnie tego rodzaju siatki, ale potrzebna jest mi do fretkowej klatki, musi mieć małe oczka i odpowiednią sztywność/wytrzymałość.

I gdzie można ją dostać? Ja do Kraka mam z 50km to sobie mogę dojechać autobusem ;)
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

08 listopada 2006, 18:35

Ta siatka jest szeroka na ok. 102 cm i kosztuje o ile dobrze pamiętam 30 zł za metr bieżący. Listewki, wkręty i kątowniki to groszowe sprawy - razem z siatką dało to ok. 60 zł na okno 155 x 104. Z puszką farby akrylowej nieco więcej ale prawie cała pucha została. Troszkę mi brakło na szerokość dlatego listewka z jednej strony ma nie 2,5 a 5 cm, ale wcale tego nie widać. Zakupy były robione w Krzeszowicach, ale nie wiem dokładnie w jakim sklepie. Bardzo dobrze się ta siatka sprawuje ale na wiosnę zmieniamy lokum więc wszystko zacznie się od nowa. Tym razem trzeba będzie zabezpieczyć taki wystający, podwieszany balkon, o paru oknach nie wspominając. Niestety też trzecie piętro i to już dożywotnio. Kaplica :roll:
Do Marty - wklejanie zdjęć nie jest wcale tak trudne jak się wydaje. Musisz stworzyć sobie albumik ze zdjęciami np. na Fotosiku albo Pupilach (kliknij na jakieś zdjecie to zobaczysz adres). Tam każde zdjęcie będzie miało adres, który musisz skopiować np. klikając prawą myszą na zdjęcie. Później na naszym Forum pisząc nową wiadomość klikasz "jpg" na pasku narzędzi, następnie wklejasz adres i klikasz "Zamknij Tagi". I zrobione :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość