ruja ktora trwa miesiac..

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

malmaz
Posty: 3
Rejestracja: 12 marca 2023, 20:36

12 marca 2023, 20:44

bardzo prosze o pomoc.. kupilam 7 miesieczna perska kotke i od miesiaca ma rujke.. Najpierw miala ok 5 dniowa rujke 3 dni spokoju znowi 6 dni rujki 3 dni spokoju zadzwonilam do weterynarza uspokoil mnie ze pierwsza rujka moze trwac nawet 3 tyg i po drugiej turze nastapily znowu 3 dni spokoju i.. Ma ja od dzisiaj znowu.. Czy to jiz ruja permanentna? Pomocy. M
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

13 marca 2023, 22:55

Dzień dobry!
Ruja u kotów może trwać nawet do 3 tygodni, jednak jeśli obserwuje Pani ciągle objawy rujowe u pupila warto skonsultować się z lekarzem weterynarii. Może on (po dokładnym wywiadzie i badaniu klinicznym) - jeśli istnieją ku temu wskazania - zlecić wykonanie dodatkowych badań jak np. cytologia pochwy, czy też oznaczenie poziomu estrogenów we krwi. Pozwoli to na ustalenie, czy u Pańskiej kotki występują zaburzenia cyklu płciowego.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
Alezz09
Posty: 3
Rejestracja: wczoraj, 13:50

wczoraj, 13:53

Mam porównanie składu poniżej, ale dla mnie to czarna magia bo nie wiem na co patrzeć :) Nie wiem czy nadal stosować tą Urinary S/O na kamienie czy po prostu karmę dla https://testmyspeed.onl/ kastratów.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość