Pytanie o rasę kotów, które posiadam w domu

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

andre6612

31 października 2011, 16:03

Witam
Mam pytanie. Wczoraj otrzymałem kota od znajomego, lecz nie znam rasy tego kotka, a chciałbym coś o nim dowiedzieć (jak pielęgnować ją,karmić,itd. ). Więc proszę napiszcie Wasze przepuszczenia jaka to może być rasa. Niżej dodaje zdjęcia:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us[/img]

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us[/img]

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us[/img]

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us[/img]

I jeszcze druga kotka napiszcie mi jeśli mogliście by co to za rasa ? Mi się wydaje że to mieszaniec.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us[/img]

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us[/img]

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Proszę pomóżcie mi określić rasę tych kotek.
Pozdrawiam
MonikaMroz
Posty: 737
Rejestracja: 27 lipca 2011, 12:47
Lokalizacja: Kutno

31 października 2011, 18:25

Ten pierwszy to może być tonkijski lub syjamski, a drugi nie wiem. Mnie na dachowego wygląda nie obrażając go oczywiście w razie pomyłki :wink: Może dziewczyny, większe kociary Ci bardziej pomogą.
Awatar użytkownika
Furia i Afera
Posty: 2561
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:25
Lokalizacja: Kraków

31 października 2011, 18:33

Sorki, za pytanie, ale czy rasa jest aż tak istota?
jak nie maja rodowodów i nie masz zamiaru ich rozmnażać to rasa jest nieistotna przecież, najważniejsze, żeby były zdrowe i szczęśliwe :)
Ale wracając do tematu to 1 wygląda mi na tajskiego, radgolla lub syjama, 2 to piękny europejski
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

31 października 2011, 20:15

europejski krótkowłosy, znany także jako dachowowiec;) kurcze, tak się jeszcze nazywa koty? dachowcami?:D
K@rOLcI@
Posty: 884
Rejestracja: 08 lipca 2011, 14:08

31 października 2011, 20:18

andre chyba myśli, ze każda rasa wymaga innej diety i opieki więc mu napiszcie co i jak - ja sie nie udzielam bo ja mam dachowce z czego jeden ma za duzo w tyłku (Garfiled), a drugi je prawie wszystko (Toffik)

No chyba sie nazywa dachowcami - przynajmniej w slangu forum :wink:
Awatar użytkownika
dobbinka
Posty: 1878
Rejestracja: 13 listopada 2010, 19:52

31 października 2011, 20:27

Kot europejski krótkowłosy to jest właśnie oddzielna rasa z liniami, rodowodami, hodowlami i wystawami. Z wyglądu taki buras właśnie, tylko pewnie kosztuje hohoho.
A co do karm i opieki, to raczej kwestia rodzaju sierści i kształtu pyszczka, a te tu piękne okazy raczej ani nie będą mieć nadmiernego problemu zakłaczenia, ani kłopotów z gryzieniem standardowych chrupek, więc karmę proponuje dostosować do trybu życia i upodobań kociastych.
andre6612

31 października 2011, 21:18

Pytam się o rasy bo jestem ciekawy.Na przykład tego pierwszego mam od wczoraj . Ma na oko pół roku . I ciekawy jestem jak się będzie zachowywał gdy się oswoi i co lubi jeść.Np. dzisiaj parę godzin temu wymiotował. Nie dość że mało zjada to wszystko zwraca. A na dodatek ma stracha przed każdym kotem. I muszę się coś więcej dowiedzieć o tym gatunku,więc zapytałem Was o gatunek.
Dziękuje za odpowiedzi .
pozdrawiam
andre6612

31 października 2011, 21:28

Dodam także że dzisiaj wypadł tylni kieł mojemu nowemu kotkowi
Awatar użytkownika
Furia i Afera
Posty: 2561
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:25
Lokalizacja: Kraków

31 października 2011, 21:31

Wymioty mogą być wywołane stresem lub zmiana jedzenia. Czy je to samo co jadł u kolegi?
koty przez pierwsze tygodnie mogą bać się innych kotów, więc musisz im dać więcej czasu na poznanie i przyzwyczajenie się do siebie.
Ja osobiście zaczęła bym od wizyty u weterynarza (czy ma swoją książeczkę zdrowia?) ogólne badanie i szczepienia itp :)

Wypadanie zębów mlecznych w tym wieku jest normalne :)

A tak na marginesie jak nazywają się te cuda?
biedronka87
Posty: 333
Rejestracja: 22 lipca 2011, 15:04

01 listopada 2011, 09:36

andre6612 pisze:Pytam się o rasy bo jestem ciekawy.Na przykład tego pierwszego mam od wczoraj . Ma na oko pół roku . I ciekawy jestem jak się będzie zachowywał gdy się oswoi i co lubi jeść.Np. dzisiaj parę godzin temu wymiotował. Nie dość że mało zjada to wszystko zwraca. A na dodatek ma stracha przed każdym kotem. I muszę się coś więcej dowiedzieć o tym gatunku,więc zapytałem Was o gatunek.
Dziękuje za odpowiedzi .
pozdrawiam

dostałeś kota czy koty ? bo piszesz "kota" a pytasz o dwa
ma króką sierść i jeden i drugi więc nie trzeba jej pielęgnować co powinno być oczywiste,a jeśli ten pierwszy nie ma rodowodu to nie jest rasowy,ew jest kotem w typie...ale ładnie ubarwiony jest :mrgreen:
Zwymiotować mógł przez kiepską karmę,bo zjadł jakiś liść z domowej doniczki z kwiatkami lub po prostu zwymiotował bo zalegała mu sierść :wink: mój jeden kot też czasami zwymiotował sierścią
vega36
Posty: 7
Rejestracja: 15 czerwca 2009, 20:27

28 grudnia 2011, 13:14

andre6612 pisze:Pytam się o rasy bo jestem ciekawy.
Kot rasowy - to kot posiadający rodowód, który jest świadectwem pochodzenia kota.

R=R, czyli Rasowy=Rodowodowy

Kot bez rodowodu nie jest kotem rasowym.
hatsumomo
Posty: 1
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 18:36

24 stycznia 2012, 18:58

No bez przesady, ja mam kotkę syberyjską leśna czy jakoś tak, rodowodu nie posiada, bo i po co? Rasę swoja ma, nie kazdy musi mieć świadectwo pochodzenia. Chińczyk nie musi Ci pokazać paszportu,żebyś uwierzył/ła,że pochodzi z Chin. Darujmy sobie to Rasowy-Rodowodowy :D
Awatar użytkownika
astonia
Posty: 28
Rejestracja: 14 czerwca 2010, 12:22
Lokalizacja: Kraków

01 lutego 2012, 14:40

hatsumomo pisze:No bez przesady, ja mam kotkę syberyjską leśna czy jakoś tak, rodowodu nie posiada, bo i po co? Rasę swoja ma,
Masz kotkę nierasową w typie syberyjczyka lub norweskiego leśnego, nie ma czegoś takie jak syberyjski leśny :lol: a na temat R=R powinieneś sporo poczytać...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość