Problemy z sikaniem

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Magda8802
Posty: 1
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 03:55

17 grudnia 2018, 04:07

Witam.Moja kotka ma 2 lata i do tej pory było wszystko w porządku. Jest wysterlizowana, od małego korzysta z jednego rodzaju zwirku A kuweta jest w tym samym miejscu...a mimo to zaczęła sikac poza nią. O dziwo nie na kanapy łóżka czy coś innego miękkiego. Obsikuje futryne i podłogę przy drzwiach. I to tak że powoli zaczyna okleina na dole odchodzić. Wiem że to nie jest jej złośliwość ale nie mam już pomyslu co robic. Mamy wizytę u weta ale raczej problemy z drogami moczowymi odpadają bo nie ma jakiś typowych objawów i zmiany w otoczeniu też nie zaszły bo od kociaka wszystko jest tak jak zna. Już nie wiem jak pomóc jej i nam z tym problemem i liczę na wasze pomysły.
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

30 listopada 2022, 11:13

Dzień dobry!
Periuria, czyli oddawanie moczu poza kuwetą jest jedną z częstszych przypadłości, z którą zgłaszają się właściciele kotów do gabinetów weterynaryjnych. Przyczyn tego problemu może być wiele, jednak najważniejszym punktem jego diagnostyki jest wykluczenie ewentualnego podłoża medycznego, który mógłby powodować ból i dyskomfort u pacjenta. Drugim elementem na który warto zwrócić uwagę są zaburzenia behawioralne. Najmniejsze zmiany w otoczeniu kota lub też stres związany nawet z obserwacją obcych zwierząt przez okno mogą być czynnikiem wyzwalającym takie zachowanie. Z tego względu po wizycie u lekarza weterynarii i wykluczeniu podłoża chorobowego, może Pani rozważyć wizytę u behawiorysty zwierząt. Proszę pamiętać, że rozwiązanie tego problemu będzie wymagało czasu i dużo cierpliwości.
Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie,
Weronika
Awatar użytkownika
AfinaS
Posty: 3
Rejestracja: 16 stycznia 2023, 14:51

16 stycznia 2023, 20:05

Dobrze, że mój kot chodzi tylko do kuwety.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość