Permetryna w farbie a kociak w mieszkaniu

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
dr_Fell
Posty: 65
Rejestracja: 25 lipca 2006, 15:43
Kontakt:

20 grudnia 2011, 21:35

Witam,

jestem w trakcie remontu mieszkania - drewniane drzwi, parapety oraz część półścianki jest z drewna. Planuję pomalować je impregnatem Vidaronu (już kupiłem zresztą, parapety niestety już pomalowane). Podczas czytania informacji na opakowaniu okazało się, że farba zawiera 0,03g permetryny w 100g farby. Łączna ilość farby jakiej planuję użyć podczas remontu to ok 2,5kg - więc wszystkie drewniane powierzchnie zawierałyby łącznie mniej niż 1g permetryny, z której znaczna część wsiąkłaby w drewno. Na tym jeszcze 2 warstwy twardego lakieru bezbarwnego.

Nie mogę jednak wykluczyć, że kotek gdzieniegdzie coś drapnie/przebije pazurkami, potem obliże łapę. Jeżeli dobrze liczę, to ilości permetryny na które byłby narażony są bardzo niewielkie. Gdyby nawet doszczętnie zdrapał 1 cm2 i zjadł z niego całą farbę - to byłoby to 0,00003 g permetryny (100g farby pokrywa 1/10m2 czyli 1000 cm2)

Czy taka ilość permetryny może mu zaszkodzić ? Z tego co znalazłem w sieci permetryna, pomimo że bardzo wolno, jest metabolizowana przez koty więc, takie ilości chyba nie powinny być zagrożeniem dla jego zdrowia ?

Pozdrawiam,
Michał
[url=http://piccotic.com]moja galeria zdjęć[/url]
ODPOWIEDZ