Opryskiwanie mieszkania permetryną a kot - PILNE!!!

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Czekoladaa

09 sierpnia 2011, 17:38

Witam,
mam duży problem, albo raczej - dużo małych problemów, które przyniesiono mi z magazynu meblowego razem z wyposażeniem kuchni. Jedynym środkiem, który ponoć jest w stanie to wytępić jest permetryna, dlatego też zdecydowałam się kupić Insekton pylisty (Afanisep pylisty):
http://www.themar.com.pl/dladomu/produk ... ty---100-g
Niestety dowiedziałam się, że permetryna jest toksyczna dla kotów. Czy wysypanie tego proszku za i pod listwami oraz pod wykładziną jest w stanie mojemu kotu jakoś zaszkodzić? Do samego proszku kot nie miałby żadnego dostępu, bo ani pod listwy ani pod wykładzinę się nie wciśnie, ale czy ewentualne opary (o ile jakiekolwiek są wydzielane) są dla niego toksyczne? Jeśli tak, to jak długo mam trzymać zwierzę z dala od opryskiwanego pokoju (prawdopodobnie będzie musiał wtedy przebywać w drugim)?
Bardzo proszę o odpowiedź, to dla mnie niesamowicie istotna i pilna sprawa!!!
Czekoladaa

10 sierpnia 2011, 13:19

Precyzując pytanie, czy permetryna jest toksyczna dla kotów tylko kontaktowo, czy również wziewnie?
asiryś
Posty: 2309
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 17:37

10 sierpnia 2011, 13:28

Czekoladoo, "grzebałam" w internecie, ale nic ciekawego nie znalazłam :(
Myślę ,zenajlepszym rozwiązaniem będzie telefon do Twojego lekarza, on na pewno Ci pomoże, tym bardziej,ze permetryna jest też składnikiem preparatów przeciw pasożytom zewnętrznym .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość